ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
|
від 29 січня 2021 року № 30
|
Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Богаченко Л.І., висунутої Партією "Жінки України" в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року
До Центральної виборчої комісії 27 січня 2021 року надійшла заява Партії "Жінки України" разом з іншими документами щодо реєстрації Богаченко Любові Іванівни, висунутої 27 січня 2021 року на позачерговому з’їзді цієї партії, кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року.
Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія встановила.
Згідно з підпунктом 2 пункту 2 розділу XXXXII "Прикінцеві та перехідні положення" Виборчого кодексу України (396-20)
положення Закону України (4061-17)
"Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) щодо організації підготовки та проведення проміжних виборів народних депутатів України є чинними до наступних чергових або позачергових виборів народних депутатів України.
За змістом частини першої статті 59 Закону (4061-17)
та пункту 1 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" під час реєстрації кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 16 січня 2020 року № 3 (далі - Роз’яснення), Центральна виборча комісія реєструє кандидата в народні депутати України, висунутого політичною партією у відповідному одномандатному виборчому окрузі, за умови отримання нею документів, передбачених частиною першою статті 55 Закону (4061-17)
, які обов’язково повинні містити відомості, зазначені в указаній нормі Закону (4061-17)
.
Пунктом 6 частини першої статті 55 Закону (4061-17)
передбачено, що для реєстрації кандидата в народні депутати України, висунутого політичною партією у відповідному одномандатному виборчому окрузі, необхідно подати до Центральної виборчої комісії документ про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону (4061-17)
.
Так, згідно з частиною другою статті 56 Закону (4061-17)
політична партія, яка висунула кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі, після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації вносить на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії грошову заставу в розмірі десяти розмірів мінімальної заробітної плати. При цьому Центральна виборча комісія зауважує, що на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року розмір грошової застави кандидата в народні депутати України становить 60000 (шістдесят тисяч) гривень.
За змістом пункту 6 Роз’яснення документ про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону (4061-17)
, який подається до Комісії разом з іншими документами для реєстрації кандидата в народні депутати України, повинен підтверджувати здійснення банківської операції та має відображати, зокрема:
внесення грошової застави саме політичною партією, яка висунула кандидата в народні депутати України;
внесення грошової застави в розмірі, встановленому частиною другою статті 56 Закону (4061-17)
.
У документі про внесення грошової застави платником повинно бути зазначено політичну партію - у разі внесення нею грошової застави для реєстрації висунутих нею кандидатів у народні депутати України.
Внесення грошової застави політичною партією здійснюється шляхом перерахування коштів з банківського рахунку політичної партії на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії.
Натомість до заяви Партії "Жінки України" додано квитанцію, в якій зазначено, зокрема: "НА IBAN З КАРТКОВОГО РАХУНКУ", "Операцію проведено через: Веб-банкінг; Призначення платежу грошова застава кандидата в народні депутати України від Партії "Жінки України" Богаченко Л.І.; Сума операції: 1,00 грн".
Крім того, згідно з випискою за 27 січня 2021 року зі спеціального рахунку Центральної виборчої комісії, відкритого для зарахування грошової застави кандидатів у народні депутати України, кошти в сумі 1 грн надійшли від Нечепорука Дениса Івановича із зазначенням призначення платежу: "грошова застава кандидата в народні депутати України від Партії "Жінки України" Богаченко Л.І.".
З огляду на викладене вказана квитанція не може вважатись документом про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону (4061-17)
.
Таким чином, визначеного пунктом 6 частини першої статті 55 Закону (4061-17)
документа про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону (4061-17)
, необхідного для реєстрації кандидата в народні депутати України Богаченко Л.І., висунутої Партією "Жінки України", до Комісії не подано.
Також згідно з пунктом 5 частини першої статті 55 Закону (4061-17)
для реєстрації кандидата в народні депутати України, висунутого політичною партією у відповідному одномандатному виборчому окрузі, до Центральної виборчої комісії подається декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидата в народні депутати України відповідно до статті 57 Закону (4061-17)
.
Частиною першою статті 57 Закону (4061-17)
встановлено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом у народні депутати України за формою, визначеною відповідно до Закону України (1700-18)
"Про запобігання корупції".
За змістом частини першої статті 45 Закону (1700-18)
України "Про запобігання корупції" подання декларації здійснюється шляхом її заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції за встановленою ним формою.
Відповідно до пункту 2 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" стосовно декларування майнового стану, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру під час реєстрації кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 16 січня 2020 року № 4, на проміжних виборах народних депутатів України декларація (усі сторінки декларації, у тому числі ті сторінки її розділів, стосовно яких у суб’єкта декларування та членів його сім’ї відсутні об’єкти для декларування у відповідному розділі) кандидата в народні депутати України разом з іншими, передбаченими статтею 55 Закону документами, подається до Центральної виборчої комісії для реєстрації особи кандидатом у народні депутати України після присвоєння такій декларації унікального ідентифікатора документа в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на паперових носіях та в електронному вигляді:
на паперових носіях - роздруковану декларацію, розміщену в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, засвідчену підписом кандидата в народні депутати України шляхом проставлення його на останній сторінці декларації;
в електронному вигляді - у форматі PDF (*.pdf) на оптичному носії інформації (CD-R, DVD-R) або на USB-флеш-накопичувачі чи іншому пристрої для запам’ятовування, що використовує інтерфейс USB.
Однак усупереч зазначеному подану для реєстрації кандидатом у народні депутати України лише на паперових носіях декларацію Богаченко Л.І. не розміщено в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а її подання здійснювалося не шляхом її заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Крім того, пунктом 7 частини першої статті 55 Закону (4061-17)
встановлено, що для реєстрації кандидата в народні депутати України, висунутого партією у відповідному одномандатному виборчому окрузі, до Центральної виборчої комісії подається 4 фотографії кандидата розміром 4 х 6 сантиметрів на паперових носіях та в електронному вигляді.
Разом з тим для реєстрації кандидата в народні депутати України Богаченко Л.І. її фотографій на паперових носіях та в електронному вигляді не подано. Натомість подано ксерокопії фотографій Богаченко Л.І., які мають розмір 6,5 х 8 сантиметрів.
Також усупереч пункту 4 частини першої статті 55 Закону (4061-17)
для реєстрації кандидата в народні депутати України Богаченко Л.І. не подано її автобіографії в електронному вигляді.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону (4061-17)
Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати України в разі відсутності документів, зазначених у частині першій статті 55 Закону (4061-17)
.
Окремо Центральна виборча комісія зауважує, що відповідно до частини третьої статті 55 Закону (4061-17)
разом з документами, передбаченими частиною першою або частиною другою цієї статті до Центральної виборчої комісії подається в електронному вигляді передвиборна програма кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі, викладена державною мовою, яка оприлюднюється на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Водночас передвиборну програму кандидата в народні депутати України Богаченко Л.І. в електронному вигляді до Центральної виборчої комісії не подано.
Враховуючи викладене, відповідно до частини першої статті 55, частини другої статті 56, частини першої статті 57, частин першої, шостої статті 59, пункту 2 частини першої, частини другої статті 60 Закону (4061-17)
України "Про вибори народних депутатів України", підпункту 2 пункту 2 розділу XXXXII "Прикінцеві та перехідні положення" Виборчого кодексу України (396-20)
, керуючись статтями 11 - 13, пунктом 17 статті 19 Закону (1932-15)
України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:
1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Богаченко Любові Іванівни, висунутої Партією "Жінки України" в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року.
2. Копію цієї постанови видати представнику Партії "Жінки України".
3. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
|
Голова
Центральної виборчої комісії
|
О.ДІДЕНКО
|