КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 24 лютого 2021 р. № 170-р Київ

Про затвердження плану заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи

1. Затвердити план заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській державним адміністраціям, іншим відповідальним виконавцям плану заходів, затвердженого цим розпорядженням:
забезпечити його виконання у межах бюджетних призначень, передбачених у Державному бюджеті України на відповідний рік, та за рахунок інших джерел;
поінформувати Кабінет Міністрів України до 10 травня 2021 р. про стан його виконання.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ Інд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО
 розпорядженням Кабінету Міністрів України
 від 24 лютого 2021 р. № 170-р

ПЛАН

заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи

1. Провести заходи із благоустрою територій меморіальних комплексів загиблим і померлим внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також закладів охорони здоров’я, пансіонатів, будинків відпочинку, де перебувають на лікуванні та реабілітації громадяни, які постраждали внаслідок аварії Чорнобильської катастрофи.
 
 

 

2. Забезпечити надання адресної соціальної допомоги потерпілим дітям, яким встановлено інвалідність, пов’язану з наслідками Чорнобильської катастрофи, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема громадянам, віднесеним до категорії 1, вдовам (вдівцям) померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
 
 

 

3. Провести:
зустрічі з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеними до категорії 1, зокрема евакуйованими із зони відчуження (в тому числі особами, які на момент евакуації перебували у стані внутрішньоутробного розвитку, після досягнення ними повноліття), а також відселеними із зон безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, з метою виявлення соціальних проблем та вжиття заходів для їх розв’язання.
 
 

 

медичні огляди громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих дітей, яким встановлено інвалідність, пов’язану з наслідками Чорнобильської катастрофи, у спеціалізованих закладах охорони здоров’я.
 
 

 

диспансеризацію громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і розробити відповідні рекомендації для організації їх лікування та оздоровлення.
 
 

 

4. Опрацювати питання забезпечення фінансування заходів у межах бюджетних призначень, передбачених у Державному бюджеті України на відповідний рік, та за рахунок інших джерел, зокрема:
збільшення видатків на пенсійне забезпечення осіб з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
 

 

збільшення видатків на фінансування реконструкції реабілітаційного центру державної установи "Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України" для забезпечення реабілітації громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та від інших надзвичайних ситуацій.
 

 

5. Опрацювати питання щодо підвищення розмірів:
грошової допомоги для компенсації санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку вартості путівок для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, дітей, яким встановлено інвалідність, пов’язану з наслідками Чорнобильської катастрофи, а також розміру середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та потерпілим дітям, яким встановлено інвалідність, пов’язану з наслідками Чорнобильської катастрофи;
грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1 та 2;
щорічної допомоги на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
 

 

6. Опрацювати питання забезпечення фінансування заходів у межах бюджетних призначень, передбачених у місцевих бюджетах на відповідний рік, та за рахунок інших джерел, зокрема:
закупівлі санаторно-курортних путівок для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 2, та дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи (крім дітей, яким встановлено інвалідність, пов’язану з наслідками Чорнобильської катастрофи);
закупівлі путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
забезпечення першочергового надання натуральної та грошової допомоги малозабезпеченим громадянам та дітям, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи;
пільгового медичного обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
 
 

 

7. Підготувати проект звернення Президента України до світової громадськості у зв’язку з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.
 
 
 
8. Провести:
у регіонах мітинги-реквієми пам’яті загиблих та померлих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
 
 

 

у м. Києві мітинг-реквієм пам’яті загиблих та померлих внаслідок Чорнобильської катастрофи біля пам’ятного знака "Воїни Чорнобиля" (просп. Миру, 16).
 
 

 

у м. Києві мітинг-реквієм біля меморіального комплексу "Пам’ятник Жертвам Чорнобильської трагедії" (перетин просп. Перемоги і вул. Чорнобильської).
 
 

 
у м. Києві мітинг-реквієм пам’яті загиблих та померлих внаслідок Чорнобильської катастрофи біля меморіального комплексу "Героям Чорнобиля" (вул. Архітектора Ніколаєва).
 
 

 

9. Організувати:
відвідування сім’ями громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема евакуйованих із зони відчуження, кладовищ у зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення.
 
 

 

відкриття виставкової експозиції техніки, яка використовувалася під час ліквідації наслідків аварії, у м. Прип’яті.
 

 

проведення для засобів масової інформації прес-конференції, пов’язаної з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.
 
 

 

видання фотоальбому "Чорнобильська АЕС".
 

 

підготовку інформаційно-аналітичних матеріалів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи.
 

 

відкриття екологічного арт-проекту "Ковчег Чорнобиля" (Чорнобиль — осередок дикої природи)".
 

 

10. Організувати та провести:
засідання за круглим столом за участю міжнародних експертів на тему: "SOF 2021 та INUDECO 2021".
 

 

засідання за круглим столом за участю міжнародних експертів на тему: "Радіологічні та медичні наслідки Чорнобильської катастрофи — тридцять п’ять років потому".
 

 

Всеукраїнську конференцію "Критерії видатної універсальної цінності для номінування Чорнобильської зони до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО".
 

 

Міждисциплінарний форум "Зона (не) відчуження".
 

 

11. Організувати та провести:
концерт-реквієм на об’єкті "Дуга" за участю українських та іноземних виконавців з прямою трансляцією на телебаченні та через Інтернет.
 

 

офіційне відкриття експозиції "#35_років_уроків".
 

 

мистецьку акцію "Чорнобиль-35" (м. Прип’ять).
 
 

 

мистецький захід "Чорнобильські піаніно" (м. Прип’ять).
 

 

12. Забезпечити випуск видання "Атлас зони відчуження", розроблення інтерактивного GIS-атласу та атласу геопросторових шарів.
 

 

13. Забезпечити виготовлення та випуск в обіг пам’ятної монети, поштової марки і конверта та здійснення спецпогашення поштової марки.
 
 

 

14. Опрацювати питання включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення загоризонтної радіолокаційної станції "Дуга".
 

 

15. Організувати покладення квітів до:
меморіального кургану Героїв Чорнобиля та провести поминальний молебень за загиблими та померлими внаслідок Чорнобильської катастрофи (м. Київ, просп. Миру, 16).
 
 

 

меморіального комплексу "Пам’ятник Жертвам Чорнобильської трагедії" (м. Київ, перетин просп. Перемоги і вул. Чорнобильської).
 
 

 

меморіального комплексу "Героям Чорнобиля" (м. Київ, вул. Архітектора Ніколаєва) та провести поминальний молебень за загиблими та померлими внаслідок Чорнобильської катастрофи.
 
 

 

пам’ятника героям Чорнобиля у м. Славутичі Київської області та провести поминальний молебень за загиблими та померлими внаслідок Чорнобильської катастрофи.
 

 

16. Провести за участю учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в закладах освіти тематичні години спілкування, виховні години, учнівські конференції, засідання за круглим столом, тематичні виставки, уроки пам’яті.
 
 

 

17. Оновити постійно діючу у м. Чорнобилі етнографічну експозицію, присвячену народній культурі Чорнобильського Полісся.
 
 

 

18. Провести:
засідання за круглим столом на тему: "Державна політика України щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи".
 
 

 

громадські слухання на тему: "Перспективи розвитку регіонів, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
 

 

загальні збори Національної академії медичних наук за участю представників міжнародної спільноти, присвячені вшануванню подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
 

 

зустрічі з представниками об’єднань громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
 
 

 

міжнародні змагання з пожежно-прикладного спорту пам’яті пожежників — героїв Чорнобиля в м. Львові.
 
 

 

всеукраїнський конкурс серед молоді та юнацтва "Чорнобиль. Природа. Відродження".
 

 

19. Забезпечити публічну безпеку і порядок в місцях проведення пам’ятних заходів, пов’язаних із відзначенням 35-х роковин Чорнобильської катастрофи.
 

 

20. Провести в закордонних дипломатичних установах України заходи до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи, присвячені вшануванню подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, із залученням представників української громадськості за кордоном.
 

 

21. Опрацювати питання щодо проведення у 2021 році спеціального пам’ятного засідання Генеральної Асамблеї ООН, присвяченого 35-м роковинам Чорнобильської катастрофи.
 

 

22. Опрацювати питання підготовки подання Президентові України щодо нагородження державними нагородами та відзнаками Президента України учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
 

 

23. Сприяти:
висвітленню у засобах масової інформації заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи;
показу документальних фільмів та тематичних програм в ефірі державних телекомпаній до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи;
трансляції заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, за участю керівників держави, громадськості та почесних гостей.
 

 

проведенню соціальної кампанії щодо заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, на телебаченні та у соціальних мережах.
 

 

видання книги "Майбутнє Чорнобиля".
 

 

24. Провести:
концерт-реквієм "Чорнобиль — Пам’ять" (м. Київ, Міжнародний центр культури і мистецтв "Жовтневий палац").
 

 

концерт-реквієм у м. Чорнобилі біля меморіалу "Тим, хто врятував світ".
 

 

інформаційну виставку, присвячену 35-м роковинам Чорнобильської катастрофи.
 

 

Джерело інформації: http://www.kmu.gov.ua