АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
26.07.2021  № 456
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 вересня 2021 р.
за № 1247/36869

Про затвердження Порядку доступу до об’єктів Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів

Відповідно до підпункту 6 пункту 7 Порядку функціонування Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів (94-2021-п) , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 2021 року № 94, пункту 10 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (411-2014-п) , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 411, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок доступу до об’єктів Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів, що додається.
2. Департаменту цифрової трансформації Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з 01 листопада 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).
Голова Служби
підполковник
Ю. Щиголь
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Міністра цифрової
трансформації України
О. Вискуб
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації Державної
служби спеціального зв’язку
та захисту інформації України
26 липня 2021 року № 456
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 вересня 2021 р.
за № 1247/36869

ПОРЯДОК

доступу до об’єктів Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів

1. Цей Порядок встановлює правила доступу до об’єктів Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів (далі - Національний центр).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
відвідувачі - представники користувачів, посадових осіб суб’єктів Національного центру, співробітники Держспецзв’язку, а також представники суб’єктів господарювання, які обслуговують інфраструктуру Національного центру;
режимні території - території (зони, приміщення), в яких проводяться секретні роботи та/або цілодобово зберігаються матеріальні носії секретної інформації, а також інші приміщення, де впроваджено особливий режим роботи.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України (3475-15) "Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України", Порядку функціонування Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів (94-2021-п) , затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 2021 року № 94, Інструкції про порядок організації служби з охорони об’єктів Адміністрації Держспецзв’язку, її територіального органу, закладів, установ і організацій Держ-спецзв’язку, розташованих у м. Києві, затвердженій наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 03 серпня 2020 року № 107/ДСК, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 21 серпня 2020 року за № 815/35098 (далі - Інструкція).
3. Доступ до об’єктів Національного центру надається визначеному переліку осіб та здійснюється у спосіб, передбачений цим Порядком, з урахуванням особливостей, визначених Інструкцією.
4. Користувачі у разі розміщення обладнання вєдиних основному та/або резервному захищених центрах обробки даних (дата-центрах), призначених для обробки державних електронних інформаційних ресурсів Національного центру, для отримання доступу до такого об’єкта Національного центру щороку до 20 грудня (або у разі потреби) надсилають повідомлення на адресу технічного адміністратора Національного центру в паперовій або електронній формі із зазначенням переліку представників, які мають право доступу до визначеного обладнання користувача на об’єкті Національного центру.
Повідомлення в електронній формі подається уповноваженою особою користувача відповідно до вимог частин другої і третьої статті 17 Закону України "Про електронні довірчі послуги" із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису через вебсайт технічного адміністратора Національного центру.
5. Технічний адміністратор у взаємодії з операторами Національного центрущороку до 25 грудня (або у разі потреби) формує та затверджує перелік представників користувачів та суб’єктів господарювання, які обслуговують інфраструктуру Національного центру. До такого перелікувключаються представники технічного адміністратора Національного центру, у супроводі яких буде здійснюватися доступ відвідувачів до об’єктів Національного центру.
6. У переліку представників користувачів та суб’єктів господарювання, які обслуговують інфраструктуру Національного центру, зазначається така інформація:
власне ім’я та прізвище представника користувача / суб’єкта господарювання, який обслуговує інфраструктуру Національного центру;
повне найменування користувача / суб’єкта господарювання, який обслуговує інфраструктуру Національного центру;
приміщення та обладнання Національного центру, до якого відвідувач має доступ.
7. Доступ представників користувачівісуб’єктів господарювання, які обслуговують інфраструктуру Національного центру,до об’єктів Національного центру здійснюється у робочі дні з 09.00 до 18.00, а в разі виникнення позаштатних ситуацій - в інший час за погодженням з технічним адміністратором Національного центру.
8. Співробітники Держспецзв’язку (у разі службовоїпотреби) мають право доступу на об’єкти Національного центру у робочі дні з 08.00 до 19.00 за списками, затвердженими Головою Держспецзв’язку, та у строки, попередньо погоджені з технічним адміністратором Національного центру.
9. На всі об’єкти Національного центру у будь-який час доби допускаються Голова Держспецзв’язку та його заступники у разі пред’явлення документа, який посвідчує особу.
10. Оператори Національного центру забезпечують доступ посадових осіб суб’єктів Національного центру (керівників та їх заступників) до об’єктів Національного центру. Доступ посадових осіб суб’єктів Національного центру здійснюється у будь-який час доби.
11. Технічний адміністратор надсилає операторам Національного центру (щодо кожного об’єкта і по окремих приміщеннях) переліки осіб, які мають право доступу до об’єкта(ів) Національного центру.
12. Відвідувачі пропускаються через пост охорони Національного центру за наявності документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, відповідно до частини першої статті 13 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2020 року № 278 (278-2020-п) "Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон".
13. Доступ відвідувачів на об’єкт Національного центру здійснюється виключно у супроводі представника технічного адміністратора Національного центру.
14. Відвідувачі, які виконують тимчасові роботи на об’єктах Національного центру, пропускаються через пости охорони цих об’єктів за окремими списками, поданими суб’єктами Національного центру / користувачами, затвердженими технічним адміністратором Національного центру, та після пред’явлення виданих тимчасових перепусток.
15. Списки відвідувачів, які виконують тимчасові роботи на об’єктах Національного центру, із зазначенням власного імені та прізвища, реквізитів документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, видів робіт, строків їх виконання та переліку обладнання та матеріалів, які будуть заноситися (завозитися) на об’єкт Національного центру, у двотижневий строк до початку таких робіт суб’єкти Національного центру / користувачі надсилають технічному адміністратору Національного центру в паперовій або електронній формі із застосуванням кваліфікованого електронного підпису. Списки підписують керівники (особи, що їх заміщують) користувачів / суб’єктів Національного центру.
16. Прохід відвідувачів через пост охорони фіксується у журналі обліку відвідувачів та за допомогою електронних засобів системи охорони Національного центру.
17. Працівники суб’єктів Національного центру, які постійно працюють на об’єкті(ах) Національного центру, здійснюють доступ до об’єктів Національного центру на підставі постійної перепустки, виданої оператором Національного центру, на території якого розміщено об’єкт Національного центру.
18. Постійна перепустка і тимчасова перепустка оформлюються оператором Національного центру у вигляді електромагнітної пластикової картки з чипом та є єдиним кодоносійним пристроєм, який дозволяє вхід (вихід), в’їзд (виїзд) до/з об’єкта Національного центру, обладнаного автоматизованою системою доступу та контролю. Постійні перепустки видаються працівникам суб’єктів Національного центру на період працевлаштування.
19. У разі звільнення працівника суб’єкта Національного центру постійна перепустка здається оператору Національного центру, який його видав.
20. Вхід (вихід) осіб, в’їзд (виїзд) автотранспортних засобів, внесення (винесення), ввезення (вивезення) матеріальних цінностей на об’єкти (зоб’єктів) Національного центру здійснюються виключно через пости охорони та за письмовим дозволом технічного адміністратора Національного центру, погодженим оператором Національного центру, на території якого знаходиться об’єкт Національного центру.
21. Для пронесення (провезення) матеріальних цінностей через пост охорони об’єкта Національного центру документами, які дають право в’їзду (виїзду) автотранспорту, ввезення (вивезення), внесення (винесення) матеріальних цінностей на об’єкт (з об’єкта) Національного центру, є:
для проїзду автотранспортних засобів - списки службових автотранспортних засобів, затверджені керівником (особою, що його заміщує) технічного адміністратора Національного центру;
для пронесення (провезення) матеріальних цінностей через пост охорони - дозвіл на переміщення через пост охорони портфелів, сумок і пакунків, спеціальної та комп’ютерної техніки, підписаний керівником (особою, що його заміщує) технічного адміністратора Національного центру, погоджений керівником (особою, що його заміщує) оператора Національного центру, на території якого знаходиться об’єкт.
22. Про пронесення (провезення) матеріальних цінностей через пост охорони об’єкта Національного центру відвідувач повинен завчаснопоінформувати оператора Національного центру, на території якого розміщено об’єкт Національного центру, та технічного адміністратора Національного центру.
23. Переміщення матеріальних цінностей через пост охорони фіксується у журналі переміщення матеріальних цінностей через пост охорони Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів, форма якого наведена у додатку до цього Порядку.
24. В’їзд (виїзд) на територію об’єктів (з території об’єктів) Національного центру здійснюється з обов’язковою їх перевіркою (салону, багажника, кузова) та висадкою з них пасажирів, які пропускаються через пости охорони в порядку, визначеному для проходу осіб.
25. Проїзд автомобільного транспорту на об’єкт (з об’єкта)фіксується в режимі фото-, відеозйомки та в електронному журналі обліку в’їзду (виїзду) автотранспортних засобів на територію (з території) об’єкта Національного центру.
26. У разі виникнення надзвичайної ситуації на об’єктах Національного центру (спрацювання технічних засобів охорони внаслідок несанкціонованого проникнення сторонніх осіб на об’єкт, а також обстановка на об’єкті Національного центру, що характеризується порушенням нормальних умов його функціонування, спричинених стихійним лихом, пожежею, аварією на комунікаціях, тощо) допуск автотранспортних засобів аварійно-рятувальних загонів, аварійних і медичних служб, пожежно-рятувальних підрозділів (частин) тощо здійснюється з невідкладним інформуванням керівництва технічного адміністратора, адміністратора безпеки Національного центру, оператора Національного центру, на території якого розміщено об’єкт Національного центру, а також чергового Держспецзв’язку.
27. Доступ на об’єкти Національного центру, що розташовані на режимних територіях, відомості щодо яких підпадають під дію Зводу відомостей, що становлять державну таємницю (z0052-21) , затвердженого наказом Центрального управління Служби безпеки України від 23 грудня 2020 року № 383, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 січня 2021 року за № 52/35674, надається відвідувачам за наявності у них допуску до державної таємниці та регулюється Порядком організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939.
Директор Департаменту
цифрової трансформації
Адміністрації Держспецзв’язку
О. Оваденко
Додаток
до Порядку доступу до об’єктів
Національного центру резервування
державних інформаційних ресурсів
(пункт 23)

ЖУРНАЛ

переміщення матеріальних цінностей через пост охорони Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів

Найменування та кількість матеріальних
цінностей
До/з будівлі, майданчика (приміщення
№ _____)
Автомобіль (марка і державний номер)
Водій (власне ім’я, прізвище)
Відвідувач
(власне  ім’я, прізвище), серія (за наявності) та № документа, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України
Представник технічного адміністратора Національного центру, у супроводі якого здійснюється доступ до об’єкта Національного центру (власне ім’я, прізвище)
1
2
3
4
5
6
7