ПОДІЛ ПРИВАТИЗОВАНОЇ КВАРТИРИ


Я приватизувала квартиру в шлюбі. Мій чоловік ніколи не був прописаний в ній. Свідоцтво про право власності видане тільки на мене і на мою повнолітню дитину.

Чи має право мій чоловік претендувати на цю квартиру у випадку розірвання шлюбу?


Згідно із ч. 1 ст. 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Відповідно до ч.2 вищевказаної статті вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

У статті 57 Сімейного кодексу України наведений перелік майна, яке є особистою приватною власністю одного з подружжя. Майно, що отримано у власність шляхом приватизації, не віднесено до вищевказаного переліку.

Також слід мати на увазі, що чоловік має право претендувати не на всю квартиру, а на половину відповідної частини квартири, що належить дружині (ст. 70 СК України передбачає, що у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором).

Підготував Олександр ВАНЖА

По материалам газеты "Юридичний вісник України" від 31 липня-6 серпня 2004 р. № 31