ЧИСЕЛЬНІСТЬ ЮРИДИЧНОЇ СЛУЖБИ


На нашому підприємстві скорочуються посади юрисконсультів, і, фактично, на всьому підприємстві, чисельність працівників якого понад 1000 осіб, залишиться один юрисконсульт. Як можна завадити цьому, адже один юрисконсульт не в змозі буде забезпечити юридичне супроводження діяльності підприємства, ефективно здійснювати захист його інтересів у судових інстанціях та органах державної влади?


Міністерство праці та соціальної політики України наказом від 11.05.2004 р. № 108 затвердило міжгалузеві норми чисельності працівників юридичної служби. Норми чисельності призначені для практичного використання у процесі нормування праці, розрахунку нормативної чисельності працюючих юридичної служби. Цей збірник містить норми часу на виконання робіт та нормативи чисельності працівників, які займаються правовими питаннями установ, організацій, підприємств. Норми часу розроблено на всі види робіт, що виконуються працівниками юридичної служби. Норми чисельності розроблено залежно від трудомісткості виконуваних робіт та розраховано залежно від факторів, що мають найбільший вплив на їх величину.

Відповідно до ст. 64 Господарського кодексу підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. Розроблення штатного розпису має здійснюватися на основі внутрішніх організаційно-нормативних документів (чинна структура і чисельність, положення з оплати праці) та з урахуванням вимог чинного законодавства (вищенаведених норм зокрема). Штатний розпис затверджується власником або повноваженим ним органом на поточний рік і зміни до нього в разі введення чи виведення штатних одиниць може бути внесено на підставі наказу по підприємству, в якому повинні бути висвітлені причини внесення цих змін.

Той юрисконсульт, який залишиться на підприємстві наодинці із великим обсягом робіт, може відмовитись виконувати роботу понад вищезгаданих норм.

Сторінку підготувала Наталія МЕЩЕРЯКОВА

Юридичний вісник України № 15 (16 - 22 квітня 2005 року)