Машина була придбана в кредит у шлюбі і оформлена на дружину. Після розлучення дружині нічого не залишалося, як продати машину і за одержані від продажу гроші погасити кредит. Тепер чоловік подав заяву до суду про визнання угоди недійсною, у зв'язку з тим, що у нього не спитали згоди, і вимагає повернути йому половину суми від продажу машини. Чим це загрожує дружині?
Згідно зі ст. 60 Сімейного кодексу України (далі — СК) майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові па праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Тому дружині та чоловікові належить на праві спільної сумісної власності лише та частина суми на погашення кредиту, яка була сплачена під час шлюбу. А оскільки у ст. 70 СК визначено, що у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка с рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором, то фактично чоловік має право на половину тієї суми, яка була виплачена для погашення кредиту під час шлюбу, оскільки доходи, одержані одним із подружжя, є об'єктом спільної сумісної власності. Тому якщо, наприклад, за час шлюбу була погашена половина суми кредиту на придбання машини, то колишній чоловік може претендувати лише па чверть суми від продажу машини.
Але у випадку, коли дружина під час шлюбу оплачувала кредит за кошти, що належали їй особисто (тобто які були її особистою приватною власністю), то чоловік не має права претендувати на суму від продажу машини.