РАХУНКОВА ПАЛАТА
МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
Р І Ш Е Н Н Я
13.07.2007 N 02/296рш

Про залишення скарги без задоволення

Відповідно до статті 3-3 та частини 5 статті 37 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (1490-14) (далі - Закон), на підставі скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "СКБ "Лукулл" (далі - Скаржник) (м. Євпаторія) б/з б/н на дії Рівненського обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної Війни (далі - Замовник) (Рівненська обл., смт Клевань) при проведенні процедури закупівлі за державні кошти устаткування медичного, хірургічного та ортопедичного (слухові апарати) - три лота, Комісія ВСТАНОВИЛА:
Скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "СКБ "Лукулл" містить наступні вимоги:
1. Зобов'язати Замовника переробити тендерну документацію на відповідність Закону (1490-14) ;
2. Зобов'язати Замовника відмінити торги;
3. Зобов'язати Замовника здійснити нову процедуру закупівлі з дотриманням вимог, передбачених Законом (1490-14) .
За результатами розгляду скарги, на підставі наданих матеріалів, було встановлено наступне.
Скаржник оскаржує неправомірність складання Замовником тендерної документації у частині вимог щодо технічних характеристик слухових апаратів. Крім того, Скаржник скаржиться на те, що Замовник встановив дискримінаційні вимоги в тендерній документації, а саме: надання тендерного забезпечення лише у формі поруки інформаційної системи або уповноваженої нею особи.
Специфікація продукції по предмету закупівлі "Устаткування медичне, хірургічне та ортопедичне", котра виноситься на торги у Рівненському обласному госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної Війни, містить вимоги щодо технічних характеристик слухових апаратів, згідно з якими найбільше акустичне підсилення повинно становити 45 дБ. Така технічна вимога тендерної документації Замовника не є дискримінаційною і не містить безпосередньої вказівки на конкретного виробника або модель.
Таким чином, твердження Скаржника про неправомірність технічних вимог щодо предмета закупівлі є необґрунтованими.
Відповідно до норм ст. 1 Закону (1490-14) , під тендерним забезпеченням розуміється надання учасником Замовнику гарантій щодо забезпечення виконання ним зобов'язань, які виникають у зв'язку з поданням тендерних пропозицій, включаючи такі способи забезпечення, як банківські гарантії, резервні акредитиви, чеки, згідно з якими первинне зобов'язання несе будь-який банк, депозити, векселі, порука та інші види забезпечення за вибором Замовника.
Частиною 2 ст. 23 Закону (1490-14) встановлено, що учасник під час подання тендерної пропозиції вносить тендерне забезпечення, розмір якого становить один відсоток очікуваної вартості у разі проведення торгів на закупівлю робіт та п'ять відсотків у разі проведення торгів на закупівлю товарів чи послуг на умовах, визначених тендерною документацією. Згідно вищезазначених оголошень про проведення процедур закупівель та розділу 12 "Тендерне забезпечення" тендерної документації на закупівлю устаткування медичного, хірургічного та ортопедичного (слухові апарати) - три лота, Замовником встановлені вимоги щодо надання учасниками тендерного забезпечення у вигляді поруки інформаційної системи або уповноваженої нею юридичної особи.
Отже, Законом (1490-14) передбачено право Замовника визначати вид тендерного забезпечення у будь-якій прийнятній для нього формі, що не суперечить чинному законодавству.
Таким чином, Замовником правомірно визначені форми тендерного забезпечення, які учасник процедури закупівлі має подати під час подання тендерної пропозиції.
Враховуючи викладене вище, керуючись частиною 5 статті 37 Закону (1490-14) та на підставі пункту 9 Порядку розгляду скарг (vr1_3521-07) Комісія ВИРІШИЛА:
Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "СКБ "Лукулл" щодо оскарження процедури закупівлі устаткування медичного, хірургічного та ортопедичного (слухові апарати) - три лота залишити без задоволення.
Голова Комісії
Перший заступник
Голови Комісії
Заступник Голови Комісії
Секретар Комісії
В.Копилов
О.Ткаченко
М.Мельничук
О.Костусєв
"Інформаційний бюлетень
Тендерної палати України",
N 33, 13 серпня 2007 р.