Батьки подарували моїй дружині за час шлюбу земельну ділянку. Чи можу я претендувати хоча б на частину цієї ділянки після розлучення?
Відповідно до Сімейного кодексу України (далі — СК) майно подружжя поділяється на спільну сумісну та особисту приватну власність. За загальним правилом, відповідно до ст. 60 СК майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя і у разі розлучення ділиться порівну. Водночас, у п. 2 ч. 1 ст. 57 СК передбачено, що особистою приватною власністю чоловіка або дружини є, зокрема, майно, набуте одним з подружжя за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування
Таким чином, Ви не зможете претендувати на частину земельної ділянки, яку Ваша дружина набула на підставі договору дарування навіть за час шлюбу, оскільки згідно із законодавством земельна ділянка вважається її особистою приватною власністю.
Сторінку підготувала Катерина ФОМІНА
Юридичний вісник України № 42 (20-26 жовтня 2007 року)