25 липня 2005 року ми з чоловіком зареєстрували шлюб у районному відділі реєстрації актів цивільного стану. Сімейне життя у нас не склалося, і я зустрічалася з іншим чоловіком. Від нього у мене народилася дитина. Оскільки шлюб не був розірваний, то батьком дитини записали чоловіка. Чи маю я право через суд вимагати невизнання його батьком моєї дитини?

Згідно зі ст. 138 Сімейного кодексу України (далі — СК) жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, пред'явивши позов про вилучення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини. Отже, якщо ви зможете надати суду докази, які дадуть йому підставу дійти висновку, що ваш чоловік не є батьком дитини, то позов має бути задоволений. Одним із таких доказів може бути висновок судово-генетичної експертизи.

Ч.3 ст. 138 СК встановлює позовну давність до вимоги матері про внесення змін до актового запису про народження дитини. Ця позовна давність становить один рік, починаючи від дня реєстрації народження дитини.

Оскільки така вимога матері порушує стабільність умов життя дитини, загроза подання вимоги не повинна тривалий час «витати» над головою чоловіка. Цим викликане поширення на такі вимоги матері дитини позовної давності один рік.

Матеріали підготував ВАСИЛЬ МОРОЗ, юрист

Інформаційно-довідкова газета ЮРИСТ КОНСУЛЬТУЄ 47 /2007