МІНІСТЕРСТВО ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
24.05.2005 N 234

Про порушення вимог чинного законодавства у сфері державних закупівель під час проведення торгів із закупівлі гірничо-шахтного обладнання ДП "Первомайськвугілля"

На виконання вимог п. 4 наказу Мінпаливенерго від 11.11.2004 N 707 "Про заходи щодо підвищення виконавчої дисципліни у використанні бюджетних коштів, передбачених на оснащення нових лав" та з метою підвищення контролю та відповідальності у сфері державних закупівель Контрольно-ревізійним департаментом здійснено перевірку матеріалів щодо використання ДП "Первомайськвугілля" (далі - Замовник) бюджетних коштів, передбачених за програмою "Державна підтримка будівництва та технічного переоснащення підприємств з видобутку кам'яного вугілля, лігніту (бурого вугілля) і торфу", за II півріччя 2004 року.
Перевіркою встановлено:
3 серпня 2004 року ДП "Первомайськвугілля" проведено тендер із закупівлі стаціонарного обладнання. Розмір бюджетного призначення - 1,2 млн. грн.
У порушення положень постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2003 N 1311 (1311-2003-п) ДП "Первомайськвугілля" проведено тендер із закупівлі стаціонарного обладнання за рахунок державних коштів без погодження з галузевою комісією Мінпаливенерго (лист погодження відсутній).
Тендерна документація не відповідає вимогам ст. 21 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (1490-14) (далі - Закон), а саме: відсутні основні умови, які обов'язково мають бути включені до договору про закупівлю чи проект договору про закупівлю.
У порушення вимог п. 3 ст. 26 Закону (1490-14) , наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 20.05.2003 N 129 (z0447-03) (далі - наказ Мінекономіки N 129) та п. 5 тендерної документації у протоколах розкриття тендерних пропозицій від 03.08.2004 N 3 та N 4 відсутня інформація про наявність і правильність оформлення учасниками всіх необхідних документів, передбачених тендерною документацією.
У порушення п. 7 ст. 26 Закону (1490-14) та підпункту "б" п. 5.2.1 тендерної документації переможців тендеру визнано без зазначення відповідності учасників кваліфікаційним вимогам, умовам тендерної документації та проведення бальної оцінки тендерних пропозицій (протокол від 03.08.2004 N 5).
Тендерним комітетом підприємства у порушення п. 1 ст. 27 Закону (1490-14) та п. 5.7 тендерної документації допущено до оцінки тендерні пропозиції ТОВ "Компанія "ОЛВІ", ТОВ "Паритет ЛТД", ТОВ "АРС Холдинг" та ТПК "Укрвуглемаш", які не мали дозволу Держнаглядохоронпраці, що не відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим п. 5 розділу II тендерної документації замовника.
Під час вибору переможця тендера на закупівлю насосів НСШ 320-720 (3 од.) тендерним комітетом підприємства у порушення п. 1 ст. 27 Закону (1490-14) та п. 5.7 тендерної документації допущено до оцінки та визнано переможною тендерну пропозицію ЗАТ "Горлівський машинобудівник", яке не мало дозволу Держнаглядохоронпраці, що не відповідає кваліфікаційним вимогам, установленим п. 5 розділу II тендерної документації замовника.
У порушення п. 2 ст. 29 Закону (1490-14) договори про закупівлю з переможцями торгів укладено раніше визначеного цим Законом терміну (дата повідомлення про акцепт - 21.08.2004, дата укладення договорів - 26.08.2004).
4 серпня 2004 року ДП "Первомайськвугілля" проведено тендер із закупівлі гірничо-шахтного обладнання. Розмір бюджетного призначення - 9,5 млн. грн.
У порушення п. 3 ст. 8 Закону (1490-14) оголошення про заплановану закупівлю не було розміщено у відповідних міжнародних виданнях чи міжнародній мережі електронного зв'язку.
У порушення положень постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2003 N 1311 (1311-2003-п) ДП "Первомайськвугілля" проведено тендер із закупівлі стаціонарного обладнання за рахунок державних коштів без погодження з галузевою комісією Мінпаливенерго (лист погодження відсутній).
У порушення п. 1 додатка до наказу Мінпаливенерго від 20.02.2002 N 95, яким передбачено придбання за бюджетні кошти тільки нового обладнання, на тендер заявлено придбання кріплення механізованого 1КМТ (138 секцій) після капітального ремонту.
Тендерна документація не відповідає вимогам ст. 21 Закону (1490-14) : відсутні основні умови, які обов'язково мають бути включені до договору про закупівлю чи проект договору про закупівлю.
У порушення вимог п. 3 ст. 26 Закону (1490-14) , наказу Мінекономіки N 129 (z0447-03) та п. 5 тендерної документації у протоколах розкриття тендерних пропозицій від 03.08.2004 N 3 та N 4 відсутня інформація про наявність і правильність оформлення учасниками всіх необхідних документів, передбачених тендерною документацією.
У порушення наказу Мінекономіки N 129 (z0447-03) відсутній звіт про результати закупівлі кріплення механізованого 1КМТ (138 секцій) після капітального ремонту.
Виявлені порушення чинного законодавства та розпорядчих документів Міністерства мають систематичний характер, що свідчить про невиконання ДП "Первомайськвугілля" вимог Мінпаливенерго, викладених у попередніх наказах та листах, стосовно усунення та недопущення порушень під час здійснення державних закупівель.
З метою дотримання вимог чинного законодавства у сфері державних закупівель підвищення рівня відповідальності та контролю у сфері державних закупівель НАКАЗУЮ:
1. Генеральному директору ДП "Первомайськвугілля" Бурбело С.Л.:
1.1. Вжити заходів до усунення систематичних порушень чинного законодавства та вимог розпорядчих документів Мінпаливенерго, недопущення їх у подальшому під час проведення державних закупівель.
1.2. Розглянути питання про притягнення посадових осіб підприємства, винних у допущених порушеннях під час проведення тендерів із закупівлі гірничо-шахтного обладнання, до відповідальності згідно із чинним законодавством.
1.3. Про результати доповісти Контрольно-ревізійному департаменту Мінпаливенерго у термін до 25.05.2005.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра палива та енергетики України Тополова В.С.
Міністр
І.Плачков