ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА
ЛИСТ
14.01.2015 № 153/0/20-15

Щодо надання роз ‘яснення

Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва розглянуто лист '…' щодо надання роз’яснення стосовно норм Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (2806-15) та, у межах компетенції, повідомляється наступне.
Верховною Радою України прийнято Закон України від 13.05.2014 № 1252-VII (1252-18) "Про внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (2806-15) щодо вдосконалення процедури видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади" (далі – Закон), який набрав чинності 07.12.2014.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону (1252-18) до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом (1252-18) акти законодавства України застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону (1252-18) .
Так, зазначеним Законом (1252-18) встановлено, зокрема, що вичерпний перелік документів, які суб’єкту господарювання необхідно подати для одержання документа дозвільного характеру,встановлюється виключно законами, які регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру.
Також, відповідно до статті 5 Закону України "Про адміністративні послуги" виключно законами, які регулюють суспільні відносини щодо надання адміністративних послуг, встановлюються, зокрема, перелік та вимоги до документів, необхідних для отримання адміністративної послуги.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", видача (переоформлення, видача дублікатів, анулювання) документів дозвільного характеру, оформлених регіональними та місцевими дозвільними органами, здійснюється в дозвільному центрі державним адміністратором за принципом організаційної єдності.
Суб’єкт господарювання або уповноважена ним особа подає державному адміністратору, який здійснює прийом суб’єктів господарювання в дозвільному центрі, заяву, форма якої затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, та за погодженням з дозвільними органами.
Таким чином, вважаємо, якщо на рівні спеціальних законів для одержання документів дозвільного характеру не визначено переліку документів, суб’єктау господарської діяльності слід подавати лише заяву, – адміністратор, відповідно до своїх основних завдань, повинен прийняти заяву від суб’єкта господарювання та передати її до дозвільного органу.
Разом з тим, відповідно до частини другої статті 19 Конституції Україні: органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Т.в.о. Голови
О. Л. Шейко