ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 2 лютого 2019 року № 199
|
Про відмову Соловйову О.М. у реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року
До Центральної виборчої комісії 28 січня 2019 року надійшли документи для реєстрації кандидата на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року Соловйова Олександра Миколайовича, висунутого 24 січня 2019 року на ІІІ З’їзді Політичної партії "РОЗУМНА СИЛА".
Розглянувши подані документи, Центральна виборча комісія встановила.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 51 Закону (
474-14)
України "Про вибори Президента України" (далі - Закон) однією з умов реєстрації Центральною виборчою комісією кандидата на пост Президента України є отримання анкети кандидата на пост Президента України за формою, встановленою Центральною виборчою комісією (заповнюється кандидатом особисто).
Постановою Комісії від 27 грудня 2018 року № 270 встановлено форму анкети кандидата на пост Президента України (v0270359-18)
.
Проте анкета, подана Соловйовим О.М., не відповідає формі анкети кандидата на пост Президента України (v0270359-18)
, встановленій постановою Комісії, оскільки в ній не зазначено виду та дати проведення виборів, відомостей про наявну освіту (загальну середню, професійно-технічну, вищу), що свідчить про недотримання положень пункту 1 частини першої статті 51 Закону (
474-14)
.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 51 Закону (
474-14)
однією з умов реєстрації Комісією кандидата на пост Президента України є отримання передвиборної програми кандидата, викладеної державною мовою, обсягом до дванадцяти тисяч друкованих знаків (на паперовому носієві та в електронному вигляді).
Водночас відповідно пункту 2 частини першої статті 52 Закону (
474-14)
Комісія відмовляє у реєстрації кандидата на пост Президента України в разі встановлення нею наявності у передвиборній програмі кандидата положень, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності держави.
Так, подана до Комісії передвиборна програма кандидата на пост Президента України Соловйова О.М. містить такі положення: "Мої першочергові кроки з досягнення миру в Україні: • припинення вогню і початок переговорів з представниками самопроголошених республік, ЄС, США, РФ - протягом 1 тижня після інавгурації".
Отже, як вбачається з указаної передвиборної програми, в разі обрання Соловйова О.М. Президентом України протягом тижня після інавгурації ним як Президентом України буде вжито заходів, не тільки спрямованих на "припинення вогню", а й задекларовано "початок переговорів з представниками самопроголошених республік, ЄС, США, РФ".
Відповідно до статті 102 Конституції України (
254к/96-ВР)
Президент України є главою держави і виступає від її імені. Президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина. Згідно з пунктом 3 статті 106 Конституції України (
254к/96-ВР)
Президент України представляє державу в міжнародних відносинах, здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави, веде переговори та укладає міжнародні договори України.
При цьому пунктом 7 частини першої статті 7 Закону України "Про дипломатичну службу" (2449-19)
визначено, що організація проведення переговорів, а також участь у підготовці укладення міжнародних договорів України належить до основних функцій дипломатичної служби.
Таким чином, як вбачається із передвиборної програми Соловйова О.М., ведення переговорів із "самопроголошеними республіками", Європейським Союзом, Сполученими Штатами Америки, Російською Федерацією - належить до зовнішньополітичних функцій глави держави, а відповідно "самопроголошені республіки", Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Російська Федерація прирівняно за міжнародно-правовою суб’єктністю.
Разом з тим стаття 2 Конституції України (
254к/96-ВР)
встановлює, що суверенітет України поширюється на всю її територію. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Згідно з частиною другою статті 133 Конституції України (
254к/96-ВР)
до складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь і не передбачено жодних адміністративно-територіальних утворень з республіканським статусом, окрім Автономної Республіки Крим, як невід’ємної частини України.
Водночас преамбула Закону України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" (2268-19)
встановлює, що "Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації, що складаються з регулярних з’єднань і підрозділів, підпорядкованих Міністерству оборони Російської Федерації, підрозділів та спеціальних формувань, підпорядкованих іншим силовим відомствам Російської Федерації, їхніх радників, інструкторів та іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також за допомогою окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та підконтрольні Російській Федерації самопроголошені органи, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України".
Таким чином, визнання у передвиборній програмі Соловйова О.М. "самопроголошених республік" - самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, сторонами переговорів суперечить законодавству України, підриває існуючий порядок міжнародноузгоджених шляхів врегулювання конфлікту, що виник унаслідок збройної агресії Російської Федерації, та спрямоване на порушення суверенітету і територіальної цілісності України.
Отже, згідно з пунктами 2, 3 частини першої статті 52 Закону (
474-14)
в Центральної виборчої комісії є підстави для відмови в реєстрації Соловйова О.М. кандидатом на пост Президента України.
Враховуючи викладене, відповідно до статті 2, статті 102, пункту 3 статті 106, частини другої статті 133 Конституції України (
254к/96-ВР)
, Закону України "Про дипломатичну службу" (2449-19)
, Закону України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" (2268-19)
, частини третьої статті 49, частин першої, дев’ятої статті 51, пунктів 2, 3 частини першої, частини другої статті 52 Закону України "Про вибори Президента України" (
474-14)
, керуючись статтями 11 - 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" (
1932-15)
, Центральна виборча комісія постановляє:
1. Відмовити Соловйову Олександру Миколайовичу в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.
3. Копію цієї постанови надіслати Соловйову О.М.
4. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
Голова
Центральної виборчої комісії
|
Т.СЛІПАЧУК
|