Справа № 1328/4210/12
Головуючий у 1 інстанції: Луців-Шумська Н.Л.
Провадження № 22-ц/783/3976/13
Доповідач в 2-й інстанції: Шандра М. М.
Категорія: 79
Апеляційний суд Львівської області
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Львівської області у складі:
Головуючого - Шандри М.М.
суддів - Струс Л.Б., Зверхановської Л.Д.
з участю секретаря Альховської С.В.
та з участю ОСОБА_8, представника Львівської міської ради - Партики Н.С., Шевченківська районна адміністрація Львівської міської ради -Цибуха Я.В., ЛКП "Збоїща-408" - Петрів Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_6, ОСОБА_7 на рішення Шевченківського районного суду м. Львова від 18 березня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_8, третя особа ОСОБА_9 до департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, треті особи Львівська міська рада, Шевченківська районна адміністрація Львівської міської ради, ЛКП "Збоїща-408" про зобов'язання до вчинення дій,
В С Т А Н О В И Л А:
У травні 2012 року ОСОБА_2, ОСОБА_8 звернулись в суд з указаним позовом до Департаменту житлового господарства Львівської міської ради про проведення капітального ремонту квартири після пожежі горища. Заявою від 29 січня 2013 року позовні вимоги уточнили та просили зобов'язати відповідача до кінця листопада 2013 року провести капітальний ремонт в квартирі АДРЕСА_1 включивши квартиру АДРЕСА_2 в титульний список реконструкції житлового фонду на перший квартал 2013 року.
Рішенням Шевченківського районного суду м. Львова від 18 березня 2013 року у задоволенні позову ОСОБА_2, ОСОБА_8 відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням, таке в апеляційному порядку оскаржили позивачі. Посилаючись на його незаконність та необґрунтованість просять рішення скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задоволити в повному обсязі. Мотивують тим, що судом не взято до уваги ст. 47 Конституції України, яка закріплює право людини на житло як одне з найважливіших соціальних цінностей, ст. 25 Загальної декларації прав людини, ст. 11 міжнародного пакту прийнятого Генеральною асамблеєю ООН 16.12.1966р., п.8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (995_004)
. Зазначають, що Департамент житлового господарства та інфраструктури відповідно до ухвали Львівської міської ради "Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради" №3704 від 08.07.2010 року залучає проектні організації до виконання протиаварійних непередбачених ремонтних робіт у житловому фонді міста, проводить підготовку та подання на затвердження міською радою титульного списку об'єктів капітального ремонту житлового фонду, укладає угоди та організацію виконання робіт з капітального ремонту житлового фонду, утворює групи технічного нагляду за проведення робіт з будівництва і капітального ремонту.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з таких мотивів.
У відповідності до вимог ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов"язна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 ЦПК України. За змістом ст. 57 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, що обрунтовують вимоги і заперечення сторін та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
У відповідності до вимог ст. 213 ЦПК України, рішення суду повинно бути законним і обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з"ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Колегія суддів приходить до висновку, що рішення суду першої інстанції таким вимогам відповідає.
Матеріалами справи встановлено, що на підставі Свідоцтва про право власності на квартиру від 4 лютого 1999 року на праві спільної сумісної власності ОСОБА_2 та членам її сім"ї ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 належить квартира АДРЕСА_1. Квартира, загальною площею 56,9 м.кв. розташована на 2-му поверсі двоповерхового будинку, власником якого є міська рада і складається з 2-х кімнат, кухні, коридору, вбудованої шафи.
Згідно Акту обстеження квартири АДРЕСА_1 по факту пожежі і нанесенню матеріальних збитків, складеними 19 травня 2009 року /а.с.18/, 25 червня 2009 року /а.с.17/, 14 липня 2009 року /а.с.9/, 16 травня 2011 року /а.с.86/, 27 лютого 2012 року /а.с.10/, 11 лютого 2013 року / а.с.108/ в складі комісії директора та головного інженера ЛКП "Збоїща-408", майстрів по експлуатації, заступника начальника відділу житлового господарства Шевченківської районної адміністрації встановлено, що квартира №9, загальною площею 56,9 м.кв. розміщена в приміщенні горища будинку. Стеля, двері, вікна, дерев"яна стіна розділяючи горище і квартиру обгоріли. Квартира і речі повністю залиті водою. Квартира не придатна до житла. В квартирі необхідно провести капітальний ремонт. Квартира №9 через пожежу в будинку прийшла повністю в непридатний для дальшої експлуатації стан і потребує капітального ремонту.
Технічним висновком по причині пожежі, яка виникла 19.05.2009 року в житловому будинку по АДРЕСА_1 складеного дослідно-випробувальною лабораторією Головного управління МНС України в Львівській області встановлено, що найбільш ймовірною причиною виникнення пожежі, яка виникла 19 травня 2009 року в житловому будинку по АДРЕСА_1 є занесення стороннього джерела запалювання невідомою особою /а.с.39-42/.
Як вбачається з Протоколу №5 позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в будинку АДРЕСА_1 в ніч з 18 на 19 травня 2009 року сталася пожежа, в результаті чого повністю зруйновані дерев"яні конструкції і покриття даху будинку та визнано стан даху таким, що у разі невжиття термінових протиаварійних заходів загрожує виникненню надзвичайної ситуації з загрозою для життя мешканців будинку (а.с.54).
У 2009 році спеціалізованою підрядною організацією ПП "Буд-Бізнес-Ром" на доручення Департаменту житлового господарства та інфраструктури та на підставі Договору підряду №125 виконано роботи по ремонту дерев"яної конструкції даху та покрівлі, а також ремонт перекриття над сходовою кліткою в будинку АДРЕСА_1 /а.с.7,8/ на загальну суму 125 234 грн.
Протоколом №30 засідання громадської комісії з житлових питань при виконкомі від 20.10.2009 року сім"ї ОСОБА_2 у проведені заміни квартири АДРЕСА_1 на інше житло та у проведенні капремонту вказаної квартири відмовлено.
Згідно із ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Ухвалою сесії Львівської міської ради №3704 від 08.07.2010 року, якою внесено зміни до ухвали міської ради №219 від 19.10.2006 року "Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради", яка набрала чинності з 1 вересня 2010 року розділом XII передбачено повноваження Департаменту житлового господарства та інфраструктури.
Зокрема п.29, 31 цієї ухвали передбачено, що до повноважень департаменту житлового господарства та інфраструктури належить підготовка та подання на затвердження міською радою титульного списку об'єктів капітального ремонту житлового фонду, укладення угод та організація виконання робіт з капітального ремонту житлового фонду, що є у комунальній власності.
П. 2.16 розділу VI даної ухвали до повноваження районної адміністрації в галузі житлово-комунального господарства належить формування титульних списків об'єктів комунального ремонту житлового фонду для департаменту житлового господарства та інфраструктури міської ради і здійснення контролю та нагляду за його проведенням.
П. 3.1 розділу VI до повноважень районної адміністрації в галузі будівництва належить проведення за рахунок бюджетних коштів та на пайових засадах реконструкцій, капітальних ремонтів об'єктів житлово-комунального господарства та соціально - культурного призначення.
Як встановлено судом першої інстанції і підтверджено при розгляді апеляційної скарги, Шевченківською районною адміністрацією, яка не є відповідачем у справі, при формуванні титульних списків об'єктів капітального ремонту житлового фонду для департаменту житлового господарства та інфраструктури на 2010-2013 р.р. квартира АДРЕСА_1 в м. Львові до цих списків не включалася, та Департаментом вказана квартира у титульних списках для затвердження Львівською міською радою не подавалась.
За таких обставин, ухвалюючи рішення про відмову у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2, ОСОБА_8, суд першої інстанції вірно виходив з відсутності підстав для зобов"язання Департаменту житлового господарства та інфраструктури провести капітальний ремонт квартири позивачів, включивши квартиру у титульний список реконструкції житлового фонду на перший квартал 2013 року.
Таким чином судом правильно встановлено фактичні обставини справи та вірно застосовано матеріальний закон, рішення суду відповідає матеріалам справи та зібраним доказам, тому підстав для задоволення апеляційної скарги колегія суддів не вбачає.
Інші доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
Керуючись п.1 ч. 1 ст. 307, п.1 ч.1 ст. 314, ст. 315, ст. 317, ст. 319 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_8 відхилити.
Рішення Шевченківського районного суду м. Львова від 18 березня 2013 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
|
Головуючий
Судді
|
Шандра М.М.
Струс Л.Б.
Зверхановська Л.Д.
|