ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА
09.01.2018 Київ К/9901/3874/17 826/15599/16
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Хохуляка В.В., перевіривши касаційну скаргу державної податкової інспекції у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві (далі - ДПІ у Печерському районі) на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 28 листопада 2017 року у справі № 826/15599/16 за позовом ОСОБА_1 до ДПІ у Печерському районі про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення від 25 квітня 2016 року № 619-1305 -
в с т а н о в и в :
13 грудня 2017 року до Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга ДПІ у Печерському районі у зазначеній справі.
З 15 грудня 2017 року розпочав Верховний Суд як найвищий суд у системі судоустрою України, у зв'язку з чим відповідно до пункту 7 Розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року № 1402-VIІІ (1402-19) Вищий адміністративний суд України припинив свою діяльність.
Відповідно до підпункту 4 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України (2747-15) касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
27 грудня 2017 року матеріали касаційної скарги передані до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду та визначені Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою судді-доповідачу Хохуляку В.В.
Ухвалою Верховного Суду у складі судді Касаційного адміністративного суду від 28 грудня 2017 року касаційну скаргу ДПІ у Печерському районі на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 28 листопада 2017 року у справі № 826/15599/16 за позовом ОСОБА_1 до ДПІ у Печерському районі про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення від 25 квітня 2016 року № 619-1305 прийнято до провадження.
Відповідно до частини третьої статті 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Разом з тим підпунктом 12 пункту 1 Розділу VІІ "Перехідні положення" КАС України (2747-15) (в редакції, що діє з 15 грудня 2017 року) передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Перевіряючи касаційну скаргу на відповідність вимогам процесуального закону, які діяли на час її подання, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.
Відповідно до частини третьої статті 214 КАС України (в редакції, що діяла на момент звернення) до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Згідно частини п'ятої статті 213 КАС України (в редакції, що діяла на момент звернення) до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Проте, всупереч цим вимогам, до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору у розмірі, передбаченому Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI (3674-17) .
За змістом підпункту 3 пункту 3 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду судовий збір сплачується у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 означеного Закону при зверненні фізичної особи до адміністративного суду з адміністративним позовом майнового характеру судовий збір справляється у розмірі одного відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше п'яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. В даному випадку судовий збір, що підлягав сплаті при поданні позовної заяви становив 640 грн.
Таким чином, за подання касаційної скарги ДПІ у Печерському районі повинна надати суду документ про сплату судового збору у розмірі 768,00 грн (640,00 грн х 120%).
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі, 22030102, р/о 31213207700007, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходів бюджету - 22030102; код банку отримувача - 820019; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897 (у графі платіжного доручення "Призначення платежу" зазначається "Судовий збір (Верховний Суд)".
Крім того, частиною четвертою статті 213 КАС України (в редакції, що діяла на момент звернення) передбачено, що касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Частиною сьомою статті 56 КАС України (в редакції, що діяла на момент звернення) передбачено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Згідно частини третьої статті 58 КАС України довіреності від імені особи публічного права видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації (за наявності).
Проте, надана заявником касаційної скарги копія довіреності, видана на ім'я ОСОБА_3 засвідчена самим головним державним інспектором відділу позапланових перевірок юридичного управління ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3
Доказів наявності у ОСОБА_3 встановлених законом повноважень щодо засвідчення копії довіреності суду касаційної інстанції не надано.
З урахуванням викладеного заявник касаційної скарги повинен надати суду касаційної інстанції документ про сплату судового збору у визначеному розмірі та оригінал або належним чином оформлений документ, що підтверджує повноваження особи, яка підписала касаційну скаргу.
На підставі наведеного, керуючись статтями 169, 248, 332, 355, 359, підпунктом 12 пункту 1 Розділу VІІ "Перехідні положення" КАС України (2747-15) в редакції Закону № 2147-VІІІ (2147а-19) , суд -
у х в а л и в:
Касаційну скаргу державної податкової інспекції у Печерському районі ГУ ДФС у м.Києві на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 28 листопада 2017 року у справі № 826/15599/16 залишити без руху.
Встановити особі, що подала касаційну скаргу, десятиденний строк для усунення виявлених недоліків касаційної скарги з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Після усунення недоліків касаційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
Роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційна скарга разом із доданими до неї матеріалами буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Хохуляк