ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
28 листопада 2017 року м. Київ К/800/39258/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю.К., розглянувши матеріали касаційної скарги управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області на постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Ладижинської міської ради Вінницької області, відділу ведення реєстру Ладижинської територіальної громади, начальника відділу ведення реєстру Ладижинської територіальної громади Збрицької-Браславець Віталіни Вікторівни про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,
встановив :
Постановою Ладижинського міського суду Вінницької області від 31 серпня 2017 року позов задоволено частково. Визнано протиправними дії відділу ведення реєстру Ладижинської територіальної громади та його начальника щодо скасування місця реєстрації ОСОБА_1 і зобов'язано відновити відомості щодо реєстрації місця проживання позивача в реєстрі Ладижинської територіальної громади. В решті позову відмовлено.
Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2017 року скасовано постанову суду першої інстанції та прийнято нову постанову про відмову у задоволенні позову.
У касаційній скарзі управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції з підстав порушення судом норм матеріального і процесуального права та залишити в силі постанову суду першої інстанції.
В порушення частини п'ятої статті 213 КАС України до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
При цьому, у касаційній скарзі управлінням Державної міграційної служби України у Вінницькій області заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке необгрунтоване жодними доводами.
Пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-УШ (484-19)
, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року) встановлено, що за подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до вимог статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній на час подання позову) при зверненні до адміністративного суду необхідно було сплатити 0,4 розміру мінімальної заробітної плати за вимоги немайнового характеру, що становило 551,20 грн (1378,00 грн х 0,4).
Виходячи з цього, управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області за подання касаційної скарги має сплатити 661,44 грн (551, 20 грн х 120%) як за одну самостійну вимогу немайнового характеру.
Згідно з частиною 1 статті 88 КАС України, статтею 8 Закону України Про судовий збір суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень, відстрочення чи розстрочення такої сплати.
Згідно з пунктом 2 Перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-УШ (484-19)
, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року, зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Отже, звільнення, відстрочення та розстрочення суб'єкту владних повноважень сплати судового збору буде суперечити завданню та меті Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору в частині надходження до спеціального фонду Державного бюджету України коштів від сплати судового збору, а також може розцінюватися, як надання державним органам певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу - юридичними та фізичними особами, які зобов'язані сплачувати відповідний збір.
Відтак, відсутні підстави для відстрочення управлінню Державної міграційної служби України у Вінницькій області сплати судового збору в сумі 661,44 грн.
Судовий збір повинно бути внесено або перераховано за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок 31210255700007, отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030105 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)", призначення платежу: "101; судовий збір, Вищий адміністративний суд України".
Документ про сплату судового збору подається до суду в оригіналі.
Таким чином, касаційна скарга не відповідає вимогам статті 213 КАС України, тому вона підлягає залишенню без руху з наданням особі, яка її подала, достатнього терміну для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 108, 213, 214 КАС України,
ухвалив:
1.Відмовити управлінню Державної міграційної служби України у Вінницькій області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
2.Касаційну скаргу управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області на постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Ладижинської міської ради Вінницької області, відділу ведення реєстру Ладижинської територіальної громади, начальника відділу ведення реєстру Ладижинської територіальної громади Збрицької-Браславець Віталіни Вікторівни про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
3.Надати управлінню Державної міграційної служби України у Вінницькій області строк до 20 грудня 2017 року для сплати судового збору в сумі 661,44 грн.
4. Роз'яснити, що у разі неусунення зазначених недоліків, касаційна скарга повертається особі, яка її подала.
5.Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.К. Черпак