ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
13 листопада 2017 року м. Київ справа П/800/365/17
Колегія суддів Вищого адміністративного суд у України у складі:
Головуючого судді: Гончар Л.Я. (доповідач),
Суддів: Голяшкіна О.В.,
Мороза В.Ф.,
Бухтіярової І.О.,
Маринчак Н.Є.
секретар судового засідання Ловецка Т.В.
за участю: представника позивача - ОСОБА_4, відповідача - Гуцала Д.С., третіх осіб - Шокуна О.В., Михальченка А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_8 до Президента України - Порошенка Петра Олексійовича, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Рада національної безпеки і оборони України, Кабінет Міністрів України, Служба безпеки України, про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 15.05.2017 року № 133/2017 (133/2017)
в частині,
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 07 вересня 2017 року відкрито провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_8 до Президента України - Порошенка Петра Олексійовича, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Рада національної безпеки і оборони України, Кабінет Міністрів України, про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 15.05.2017 року № 133/2017 (133/2017)
в частині.
Ухвалою Колегії суддів Вищого адміністративного суду України від 09 жовтня 2017 року залучено Службу безпеки України до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача
Наступною ухвалою Колегії суддів Вищого адміністративного суду України від 09 жовтня 2017 року витребувано у Служби безпеки України, Кабінету Міністрів України матеріали та матеріальні носії інформації, які стали підставою для прийняття рішення про внесення ОСОБА_8 до переліку осіб, до яких застосовуються персональні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) (пункт 322 Додатка 3 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", введеного в дію Указом Президента України від 17 жовтня 2016 року № 467/2016 (467/2016)
, а також рішення щодо продовження строку застосування до ОСОБА_8 персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) (рядок 666 Додатка 1 рішення Ради національної безпеки та оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", введеного в дію Указом Президента України від 15 травня 2017 року № 133/2017 (133/2017)
).
01.11.2017 року, на виконання ухвали суду від 09.10.2017 року про витребування доказів, від Служби безпеки України надійшли інформаційно-довідкові матеріали які, в свою чергу, стали підставою для прийняття рішення про застосування до позивача санкцій.
Відповідно до листа Служби безпеки України від 30.10.2017 року № 9/1/5-13702 зазначені матеріали мають гриф обмеження доступу Таємно.
Для повного та всебічного розгляду справи необхідним є дослідження матеріалів, що надійшли від Служби безпеки України та які, в свою чергу, стали підставою для прийняття рішення про внесення ОСОБА_8 до переліку осіб, до яких застосовуються персональні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).
Разом з тим, як було зазначено, вказані матеріали становлять державну таємницю та мають гриф обмеження доступу Таємно, а тому відповідно до статті 1 Закону України "Про державну таємницю", робота з ними вимагає спеціального допуску.
Водночас, головуючий у справі - суддя Гончар Л.Я. такого допуску та доступу не має.
В судовому засіданні 13.11.2017 року головуючим на обговорення було поставлено питання про передачу справи на повторний автоматизований розподіл між суддями, які мають допуск до державної таємниці, враховуючи, що головуючий у справі - суддя Гончар Л.Я. такого допуску не має.
Відповідно до положень частини 3 статті 15-1 Кодексу адміністративного судочинства України, визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації відповідних документів за принципом вірогідності, який враховує кількість справ, що перебувають на розгляді у суддів, заборону брати участь у перегляді рішень для судді, який брав участь в ухваленні судового рішення, про перегляд якого ставиться питання, перебування суддів у відпустці, на лікарняному, у відрядженні та закінчення терміну повноважень. Після визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи внесення змін до реєстраційних даних щодо цієї справи, а також видалення цих даних з автоматизованої системи документообігу суду не допускається, крім випадків, встановлених законом.
Враховуючи, що без дослідження матеріалів, які надійшли від Служби безпеки України та які, зокрема, стали підставою для прийняття рішення про внесення ОСОБА_8 до переліку осіб, до яких застосовуються персональні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), які в свою чергу містять гриф обмеженого доступу Таємно, неможливо повно, об'єктивно та всебічно з'ясувати обставини справи та ухвалити законне та обґрунтоване рішення, - існує необхідність передати дану адміністративну справу № К/800/365/17 для здійснення повторного автоматизованого розподілу між суддями Вищого адміністративного суду України, які мають допуск та доступ до державної таємниці.
Керуючись ст.ст. 15-1, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_8 до Президента України - Порошенка Петра Олексійовича, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Рада національної безпеки і оборони України, Кабінет Міністрів України, Служба безпеки України, про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 15.05.2017 року № 133/2017 (133/2017)
в частині - передати для вирішення питання щодо її подальшого автоматизованого розподілу між суддями Вищого адміністративного суду України, які мають допуск та доступ до державної таємниці, в порядку, встановленому частиною 3 статті 15-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сил з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Судді: