ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2017 року м. Київ К/800/34308/16
|
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого Донця О.Є.,
суддів: Черпіцької Л.Т.,
Шведа Е.Ю,
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Головного управління ДФС у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 23.09.2016 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 17.11.2016 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "С.Т.А." до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и л а:
У червні 2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю "С.Т.А." звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Харківській області, в якому в якому просив: визнати недійсним та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Харківській області № 0000191412 від 27.05.2016 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "С.Т.А." збільшено суму грошового зобов'язання за платежем мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, код платежу 15010100 на загальну суму 20103,07 грн., з яких основний платіж 16082,70 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 4020,68 грн.; № 0000181412 від 27.05.2016 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "С.Т.А." збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів, код платежу 14070100 на загальну суму 4020,68 грн., з яких основний платіж 3216,54 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 804,14 грн. та стягнути з Державного бюджету України на користь позивача сплачену ним суму судового збору у розмірі 1378,00 грн.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 23.09.2016 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 17.11.2016 року, позов було задоволено. Скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Харківській області № 0000191412 від 27.05.2016 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, на загальну суму 20103,37 грн. Скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Харківській області № 0000181412 від 27.05.2016 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів, на загальну суму 4020,68 грн. Стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "С.Т.А." (код ЄДРПОУ 37189662) сплачений при поданні позову судовий збір в розмірі 1378 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Харківській області (код ЄДРПОУ - 39599198).
У касаційній скарзі Головне управління ДФС у Харківській області, не погоджуючись з рішеннями суду першої та апеляційної інстанцій, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 23.09.2016 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 17.11.2016 року та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.
Товариство з обмеженою відповідальністю "С.Т.А." подало заперечення на касаційну скаргу, в яких воно просить касаційну скаргу Головного управління ДФС у Харківській області відхилити, а постанову Харківського окружного адміністративного суду від 23.09.2016 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 17.11.2016 року - без змін.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга Головного управління ДФС у Харківській області задоволенню не підлягає, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не надають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судових рішень.
Судами встановлено, що фахівцями Головного управління ДФС у Харківській області на підставі наказу від 19.04.2016 року № 1096 "Про проведення перевірки ТОВ "С.Т.А." та повідомленням від 19.04.2016 року № 139 проведено документальну невиїзну перевірку з питань державної митної справи щодо правильності класифікації згідно з УКТЗЕД товару "Фітинги литі для труб з чорних металів: заглушка…" за митними деклараціями від 25.06.2014 року № 807100000/2014/26421, від 15.10.2013 року № 807100000/2013/51119, від 09.10.2013 року № 807100000/2013/50092; від 09.09.2013 року № 807100000/2013/43710; від 09.09.2013 року № 807100000/2013/43657; від 19.06.2013 року № 807100000/2013/28801.
Перевіркою встановлено порушення позивачем вимог Основних правил інтерпретації класифікації товарів 3(а) пояснень до УКТЗЕД, Закон України від 05.04.2001 року № 2371-ІІІ, від 19.09.2013 року № 584-VII "Про митний тариф України" (584-18)
(із змінами і доповненнями) та частини 1, пункту 5 частини 8 статті 257 МКУ, щодо невірної класифікації товарів та заниження ставки мита (замість ставки мита - 15%, застосовано - 5%), у зв'язку з чим було занижено податкове зобов'язання з ввізного мита на загальну суму 19299,24 грн., в тому числі: по МД від 25.06.2014 року № 807100000/2014/26421 на суму - 2150,08 грн.; по МД від 15.10.2013 року № 807100000/2013/51119 на суму - 2167,70 грн.; по МД від 09.10.2013 року № 807100000/2013/50092 на суму - 987,63 грн.; по МД від 09.09.2013 року № 807100000/2013/43710 на суму - 83,30 грн.; по МД від 09.09.2013 року № 807100000/2013/43657 на суму - 7803,73 грн.; по МД від 19.06.2013 року № 807100000/2013/28801 на суму - 2890,26 грн.; пункту 187.8 статті 187 та пункту 190.1. статті 190 Податкового кодексу України щодо заниження бази оподаткування податку на додану вартість на суму мита у зв'язку з чим було занижено податкове зобов'язання з ПДВ на суму 3216,54 грн., в тому числі: по МД від 25.06.2014 року № 807100000/2014/26421 на суму - 430,02 грн.; по МД від 15.10.2013 року № 807100000/2013/51119 на суму - 433,54 грн.; по МД від 09.10.2013 року № 807100000/2013/50092 на суму - 197,53 грн.; по МД від 09.09.2013 року № 807100000/2013/43710 на суму - 16,66 грн.; по МД від 09.09.2013 року № 807100000/2013/43657 на суму - 1560,74 грн.; по МД від 19.06.2013 року № 807100000/2013/28801 на суму - 578,05 грн. В результаті вищевказаних порушень Товариством з обмеженою відповідальністю "С.Т.А." було занижено податкові зобов'язання на суму - 19299,24 грн., з них: по ввізному миту - на суму 16082,70 грн.; по ПДВ - на суму 3216,54 грн.
Не погоджуючись із висновками відповідача, викладеними в акті, позивач подав заперечення на акт перевірки, проте листом від 25.12.2015 року № 4926/10/20-40-22-13-10 Головне управлінням ДФС у Харківській області повідомила позивача про залишення висновків акту без змін.
На підставі акту відповідачем 27.05.2016 року було прийнято податкові повідомлення-рішення від 27.05.2016 року № 0000191412 за платежем мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, на суму 20103,37 грн. та № 0000181412 за платежем податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів на суму 4020,68 грн.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 336 Митного кодексу України, митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами органів доходів і зборів шляхом: проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів.
Відповідно до положень статті 345 Митного кодексу України, документальна перевірка - це сукупність заходів, за допомогою яких органи доходів і зборів переконуються у правильності заповнення митних декларацій, декларацій митної вартості та в достовірності зазначених у них даних, законності ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або на територію вільної митної зони, вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або за межі території вільної митної зони, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів.
Частиною 3 статті 345 Митного кодексу визначено, що органи доходів і зборів мають право здійснювати митний контроль шляхом проведення документальних виїзних (планових або позапланових) та документальних невиїзних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи щодо:
1) правильності визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів;
2) обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування;
3) правильності класифікації згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо яких проведено митне оформлення;
4) відповідності фактичного використання переміщених через митний кордон України товарів заявленій меті такого переміщення та/або відповідності фінансових і бухгалтерських документів, звітів, договорів (контрактів), калькуляцій, інших документів підприємства, що перевіряється, інформації, зазначеній у митній декларації, декларації митної вартості, за якими проведено митне оформлення товарів у відповідному митному режимі;
5) законності переміщення товарів через митний кордон України, у тому числі ввезення товарів на територію вільної митної зони або їх вивезення з цієї території.
Згідно із частиною 6 статті 345 Митного кодексу України, результати перевірки оформлюються актом (довідкою) та є підставою для самостійного визначення органом доходів і зборів суми податкового зобов'язання підприємства щодо сплати митних платежів, застосування заходів, передбачених законами України.
Частиною 7 статті 345 Митного кодексу України встановлено, що у разі виявлення органом доходів і зборів під час проведення перевірки ознак порушень митних правил або контрабанди посадові особи органу доходів і зборів вживають передбачених законом заходів.
Пунктом 1 частини 2 статті 351 Митного кодексу України встановлено, що документальна невиїзна перевірка проводиться у разі виявлення ознак, що свідчать про можливе порушення законодавства України з питань державної митної справи, за результатами аналізу електронних копій митних декларацій, інформації, що стосується товарів, митне оформлення яких завершено, отриманої від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та виробників таких товарів, з висновків акредитованих відповідно до законодавства експертів.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судами, підставою для винесення спірних податкових повідомлень-рішень стало невірне визначення Товариством з обмеженою відповідальністю "С.Т.А." товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД 7307 19 10 00 та ставки мита 5% за ввізними товарами поданими до митного оформлення за митними деклараціями та визначені як "Фітинги литі для труб з чорних металів: заглушка…" замість 8309 90 90 00 згідно УКТ ЗЕД (ставка мита 10%).
За митною декларацією від 25.06.2014 року № 807100000/2014/26421 заявлено: 1. фітінги литі для труб з чорних металів ніпель 32 - 200000 шт.; пробка наскрізна 32x20, права різьба - 40000 шт., пробка глуха 32, ліва різьба - 10000 шт. Являють собою фітинги чугунні для різьбового з'єднання труб та радіаторів, та закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою. Торгівельна марка: СhangshsZhaodaMachineryElectronicCorporation, Виробник: СhangshsZhaodaMachiney&ElectronicCorporation. Країна виробництва CN. Проведено перевірку: пробка глуха 32, ліва різьба - 10000шт. для закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою.
За митною декларацією від 15.10.2013 року № 807100000/2013/51 119 заявлено: 1. фітинги для труб з чорних металів: пробка глуха 32 правостороння різьба - 15000 шт., пробка наскрізна 32x15 лівостороння різьба - 30000 шт., пробка наскрізна 32x15 правостороння різьба - 40000 шт., пробка наскрізна 32x20 лівостороння різьба - 40000 шт., пробка наскрізна 32x20 правостороння різьба - 20000 шт.. Являють собою фітинги сталеві литі для різьбового з'єднання труб і радіаторів та закриття кінцевих отворотів радіаторів з'єднання трубопроводів, приладів, патрубків та резервуарів. Торгівельна марка: нема даних. Виробник: DalianChinaMineralsCo., LTD., Китай. Країна виробництва: СN. Проведено перевірку: пробка глуха 32 правостороння різьба - 15000 шт. для закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою.
За митною декларацією від 09.10.2013 року № 807100000/2013/50092 заявлено: 1. фітінги для труб з ковкого чавуну: американка чавунна ВН DN32 - 500 шт., американка чавунна ВВ DN40 - 3000 шт., американка чавунна ВВ DN50 - 3000 шт., американка чавунна ВН DN50 - 700 шт., заглушка чавун. DN20-500 шт., заглушка чавун. BH DN40 - 5000 шт., вуголчавун. ВH DN15- 1500 шт., вугол чавун. ВН DN25 - 1000 шт., вугол чавун. ВН DN32 - 800 шт., вугол чавун. ВН DN40 - 3000 шт., вугол чавун. ВВ DN32 - 800 шт., вугол чавун. ВВ DN40- 10000 шт., вугол чавун. ВВDN50 - 2000 шт., трійник чавун. ВВ DN32 - 1500 шт., трійник чавун. ВВ DN40 - 1200 шт., трійник чавун. ВВ DN50 - 1300 шт.. Являють собою фітинги з чорних металів литі для різьбового з'єднання труб і радіаторів та закриття кінцевих отворотів радіаторів з'єднання трубопроводів, приладів, патрубків та резервуарів. Торгівельна марка нема даних. Виробник: НеЬеіCentralPlumbingIndustriesCo., LTD., Китай. Країна виробництва: СN. Проведено перевірку: заглушка чавун. DN20 - 500 шт., заглушка чавун. DN40 - 5000 шт. для закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою.
За митною декларацією від 09.09.2013 року № 807100000/2013/43710 заявлено: 1.фітінги для труб з ковкого чавуну: американка чавунна ВВ DN32 - 300 шт., американка чавунна ВВ DN40 - 1500 шт., американка чавунна ВВ DN50 - 1500 шт., американка чавунна ВВ DN65 - 50 шт., американка чавунна ВН DN32 - 800 шт., американка чавунна ВВ DN40 - 300 шт., заглушка чавун. DN20 - 1000 шт., вугол чавун. ВН DN20 - 1000 шт., вугол чавун. ВН DN25 - 2000 шт., вугол чавун. ВВ DN20 - 6000 шт., вугол чавун. ВВ DN25 - 5000 шт., вугол чавун. ВВ DN40 - 10000 шт., вугол чавун. ВВ DN50 - 6000 шт., трійник чавун. ВВ DN20 - 2000 шт., трійник чавун. ВВ DN25 - 3000 шт., трійник чавун. ВВ DN32 - 2000 шт., трійник чавун. ВВ DN40 - 1000 шт., трійник чавун. ВВ DN50 - 600 шт.. Яяляють собою фітинги з чорних металів литі для різьбового з'єднання труб і радіаторів та закриття кінцевих отворотів радіаторів з'єднання трубопроводів, приладів, патрубків та резервуарів. Торгівельна марка: нема даних. Виробник: НеЬеіCentralPlumbingIndustriesCo., LTD., Китай. Країна виробництва: СN. Проведено перевірку: заглушка чавун. DN20 - 1000 шт. для закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою.
За митною декларацією від 09.09.2013 року № 807100000/2013/43657 заявлено: 1.фітінги для труб з чорних металів: пробка наскрізна 32x15, ліва різьба - 70000 шт., пробка наскрізна 32x15, права різьба - 70000 шт., пробка наскрізна 32x20, ліва різьба - 10000 шт., пробка наскрізна 32x20, права різьба - 20000 шт., пробка глуха 32, ліва різьба - 27000 шт., пробка глуха 32, права різьба - 27000 шт. Являють собою фітинги сталеві литі для різьбового з'єднання труб та радіаторів, та закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою, виготовлені зі сталевого лиття зі вмістом вуглецю не більш як 1,99%. Торгівельна марка: нема даних. Виробник: ChangshaZhaodaMachineryElectronicCorporation. Країна виробництва: СN. Проведено перевірку: пробка глуха 32, ліва різьба - 27000шт., пробка глуха 32, права різьба - 27000 шт., для закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою, виготовлені зі сталевого лиття.
За митною декларацією від 19.06.2013 року № 807100000/2013/28801 заявлено: 1. фітінги для труб з чорних металів: ніпель 32 - 20000 шт., пробка наскрізна 32x15, ліва різьба - 49600 шт., пробка наскрізна 32x15, права різьба - 48600 шт., пробка наскрізна 32x20, ліва різьба - 20000 шт., пробка наскрізна 32x20, права різьба - 37400 шт., пробка глуха 32, ліва різьба - 10000 шт., пробка глуха 32, права різьба - 10000 шт. Являють собою фітинги сталеві литі для різьбового з'єднання труб та радіаторів, та закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою, виготовлені зі сталевого лиття зі вмістом вуглецю не більш як 1,99%. Торгівельна марка: нема даних. Виробник: ChangshaZhaodaMachineryElectronicCorporation. Країна виробництва: СN. Проведено перевірку: пробка глуха 32, ліва різьба - 10000 шт., пробка глуха 32, права різьба - 10000 шт. для закриття кінцевих отворів радіаторів, з правосторонньою та лівосторонньою різьбою.
На підтвердження правильності визначення коду товару представником позивача було надано сертифікат походження продукції, коносамент транспортної компанії, висновок органу з сертифікації та оцінки відповідності, опис та товару та матеріали справи містять експертний висновок № 325/16 від 19.05.2016 року з питань визначення коду товару згідно з УКТЗЕД.
Відповідно до частини 4 статті 69 Митного кодексу України, у разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари.
Приписами Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 року № 651 (z1372-12)
, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.08.2012 року за № 1372/21684, встановлено, що в графі 31 МД зазначаються найменування та звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар (фізичні характеристики товару в обсязі, достатньому для однозначного віднесення його до коду згідно з УКТЗЕД, у кількості знаків, визначеній правилами заповнення графи 33 МД для відповідного митного режиму та особливостей переміщення): наприклад, комплектність або завершеність (зібраний/незібраний), кількісний та якісний склад (матеріал, речовина, суміш, сполука тощо), основні властивості товару (призначення, розмір, розфасування, пакування тощо).
Згідно із п.п. 3.3 п. 3 розділу І Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, графи A, C, D/J, E/J, F, G, I МД паперового примірника МД та її електронної копії або електронної МД заповнюються посадовими особами митних органів. Інші графи МД заповнюються декларантом. Тобто, графа 33 МД "Код товару" заповнюється виключно декларантом. При всіх досліджених митних оформленнях визначення коду УКТЗЕД стосовно імпортованих товарів проводилось позивачем.
Класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється згідно з вимогами УКТЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 05.04.2001 року № 2371-ІІІ "Про Митний тариф України" (4495-17)
(із змінами і доповненнями) та Законом України від 19.09.2013 року № 584-VII "Про митний тариф України" (584-18)
, з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТЗЕД та визначальних для класифікації характеристик товару.
Правилом 1 Основних правил інтерпретації класифікації товарів визначено, що для юридичних цілей класифікація товарів проводиться виходячи з найменувань товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо такі тексти назв та примітки не вимагають іншого, відповідно до таких положень.
При класифікації товарів враховано вимоги Пояснень до УКТЗЕД, затверджених наказами ДФС України від 14.01.2014 року № 15 та від 09.06.2015 року № 401 (далі - Пояснення) (розроблені з метою реалізації статті 68 Митного кодексу України).
В Пояснень до УКТЗЕД до товарної позиції 7307 УКТЗЕД зазначено, що до цієї товарної позиції включаються фітинги з чорних металів, використовувані переважно для з'єднання двох труб разом або для приєднання труби до будь-якого пристрою, або для заглушування труби, проте до цієї товарної позиції не включаються вироби, що використовуються для встановлення труб і трубок, але не складають одне ціле з ними (наприклад, підвіски, стояки та аналогічні опорні пристрої, які лише закріплюють чи підтримують труби і трубки на стінах, затискні кільця або хомути (шлангові хомути), використовувані для кріплення гнучких труб чи шланга до твердих труб, кранам, з'єднувальним деталям і т.п.) (товарна позиція 7325 або 7326).
З'єднання забезпечується:
- згвинчуванням, коли застосовуються нарізні фітинги з чорних металів;
- або зварюванням, коли застосовуються зварювальні встик чи розтрубні приварні сталеві фітинги. У випадку зварювання встик кінці фітингів і труб повинні бути заторцьовані або на них повинна бути знята фаска;
- або контактом, коли застосовуються зйомні сталеві фітинги.
Отже, до цієї товарної позиції включаються плоскі фланці і фланці з буртиками, коліна, відводи і подвійні відводи, перехідні патрубки, трійники, хрестовини, заглушки і пробки, штуцери, фітинги для трубчастих огорож і будівельних елементів, відгалуження, розгалуження, муфти, патрубки, очисні люки, ніпелі, згони, затискачі і хомути.
В Пояснень до УКТЗЕД до товарної позиції 8309 УКТЗЕД зазначено, що до цієї товарної позиції включається низка виробів з недорогоцінних металів (часто разом з шайбами або іншими з'єднувальними деталями з пластмас, ґуми, пробки і т.п.), використовуваних для закупорювання або закривання барабанів, бочок, пляшок і т.п., або для запечатування ящиків чи інших упакувань.
До цієї товарної позиції включаються:
(1) Металеві пробки, ковпачки і кришки, наприклад, корончаті пробки, ковпачки або пломби; пробки, ковпачки та кришки гвинтового (що загвинчується), заскочного, важільного, пружинного та іншого типів, використовувані для закупорювання або закривання пивних пляшок, пляшок з мінеральною водою, банок з варенням, трубчастих контейнерів або аналогічних ємкостей.
До цієї товарної позиції, проте, не включаються пружинисті важільні пробки, які складаються переважно з пластмас, фарфору і т.п.
(2) Заглушки для металевих барабанів.
(3) Розливні, крапельні, протикрапельні пробки для пляшок з-під лікерів, олій, ліків і т.п.
(4) Відривні ковпачки молочних пляшок і т.п., складені кришки зі свинцевої чи олов'яної фольги, використовувані в деяких пляшках для шампанського або вина.
(5) Оболонки для пробок у формі дисків і т.п., вирізані з листового металу і закріплені на пробках для їхнього захисту.
(6) Спеціальна дротяна арматура, використовувана для захисту корок у пляшках для шампанського і т.п.
(7) Пломби всіх типів, виготовлені, як правило, зі свинцевих чи олов'яних пластин, для захисту решітчастих упакувань, коробок, будинків, залізничних вагонів, пересувних засобів і т.п., включаючи гарантійні пломби.
(8) Захисні пристрої для кутів ящиків.
(9) Кріплення для упакування мішків, пакетів або аналогічних контейнерів, які складаються з одного чи двох сталевих дротів, прокладених між двома пластмасовими або паперовими стрічками.
(10) Кришки із проріззю, заслінкою і кільцем для відкривання із недорогоцінного металу для банок, призначених для напоїв або продуктів.
Враховуючи вищезазначене, суди дійшли вірного висновку про те, що поставлений товар являє собою виріб з чорного металу, який конструктивно призначений для закриття кінцевих отворів радіаторів та трубопроводів та є різновидом фітингу, про що позивачем вказано під час здійснення митного оформлення в графі 31 митних декларацій.
Також, представником позивача було надано пояснення та зазначено, що вказаний в митних деклараціях товар використовується для закриття кінцевих отворів радіаторів і трубопроводів та не є пакувальним пристроєм з недорогоцінних товарів відповідно до позиції 8309 90 90 00.
Враховуючи зазначені обставини, позивачем з врахуванням особливостей поставленого товару, а саме віднесення його до товарної позиції 7307 19 00 00, що здійснено за основною характеристикою та цільовим призначенням, а саме з врахуванням особливостей використання саме задля заглушування труби, у даному випадку радіатора чавунного.
Згідно із пунктом 187.8 статті 187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.
Відповідно до пункту 190.1 статті 190 Податкового кодексу України, базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу ІІІ Митного кодексу України (4495-17)
, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.
Відповідно до статті 39-1 Податкового кодексу України, при визначенні бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, перерахунок іноземної валюти у валюту України здійснюється за курсом валюти.
Враховуючи вищезазначене, суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, дійшов вірного висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про те, що рішення судів першої та апеляційної інстанцій, є законними і не підлягають скасуванню, оскільки суди, всебічно перевіривши обставини справи, вирішили спір у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин; в них повно відображені обставини, що мають значення для справи, висновки судів щодо встановлених обставин і правові наслідки є правильними, а доводи касаційної скарги їх не спростовують.
Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Керуючись статтями 220, - 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу Головного управління ДФС у Харківській області - залишити без задоволення, а постанову Харківського окружного адміністративного суду від 23.09.2016 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 17.11.2016 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "С.Т.А." до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, передбаченому статтями 235 - 244 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді:
|
О.Є. Донець
Л.Т. Черпіцька
Е.Ю. Швед
|