ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Головуючий у 1-й інстанції: Келеберда В.І.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
УХВАЛА
Іменем України
"20" травня 2013 р. Справа № 2а-3576/11/2670
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Одемчука Є.В.
Шевчук С.М.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від "27" березня 2012 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Київського апеляційного адміністративного суду про зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
У березні 2011 року ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом про зобов'язання Київського апеляційного адміністративного суду вказати на правові підстави, що передбачають обмеження в часі для звернення до суду на протязі робочого дня, зобов'язання відповідача надати нормативно-правовий документ, що містить припис про обмеження часу звернення до Київського апеляційного адміністративного суду, ознайомлення з матеріалами справи за попереднім запитом, подачу заяв по процесуальним питанням через встановлену в приміщенні суду скриньку. Також просить визнати відсутність компетенції Київського апеляційного адміністративного суду щодо прийняття рішення про продовження строку розгляду заяв без повідомлення про це заявників.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.03.2012 року в задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, просить скасувати вказане рішення та ухвалити нове про задоволення позовних вимог.
Апеляційний розгляд справи проводиться в порядку письмового провадження, за правилами встановленими ст. 197 КАС України.
Встановлено, ОСОБА_3 06.11.2010 року звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду із заявою щодо зазначення нормативно-правового документу, яким передбачено обмеження часу звернення до вказаного суду, ознайомлення з матеріалами справи за попереднім запитом, подачу заяв по процесуальним питанням через встановлену в приміщенні суду скриньку. Також, позивач у вказаній заяві просив надати інформацію щодо розгляду листа від 02.11.2010 по справі №2а-3465/09/2670.
Листом від 21.12.2010 року Київським апеляційним адміністративним судом надано ОСОБА_3 відповідь на заяву від 06.11.2010 року.
У січні 2011 року позивач звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з повторною заявою, в якій ставилась вимога аналогічна викладеній в попередній заяві.
Листом від 09.02.2011 року ОСОБА_3 надано відповідь та зазначено про те, що КААС надавалась відповідь по суті аналогічного звернення від 06.11.2010 року.
Спірні правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Закону України "Про звернення громадян" (393/96-ВР)
.
Статтею 1 Закону України "Про звернення громадян" визначено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Відповідно до ст. 14 Закону України "Про звернення громадян" органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, посадові особи зобов'язані розглянути пропозиції (зауваження) та повідомити громадянина про результати розгляду.
При цьому, ст. 15 Закону №393/96-ВР встановлено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти про наслідки розгляду заяв (клопотань).
З матеріалів справи вбачається, що листом від 21.12.2010 року за вих. №2.6-12/10602, заяву ОСОБА_3 від 06.11.2010 розглянуто та надано відповідь по суті заяви, що повністю узгоджується з приписами вищезазначених норм.
Щодо зобов'язання відповідача надати нормативно-правові документи, якими передбачено обмеження по часу права на звернення до суду, відповідно до об'яви, що міститься у канцелярії суду та якими передбачено процедуру звернення до суду через встановлену в приміщенні суду скриньку, необхідно зазначити наступне.
Відповідно до ст. 57 Конституції, кожному гарантується право знати свої права і обов'язки. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, с нечинними.
Так, відповідно до ч. З ст. 17 Закону України "Про інформацію", з метою забезпечення доступу до законодавчих та інших нормативних актів фізичним та юридичним особам держава забезпечує офіційне видання цих актів масовими тиражами у найкоротші строки після їх прийняття.
Оскільки, держава забезпечує офіційне видання всіх нормативно-правових актів саме з метою забезпечення доступу до них фізичних та юридичних осіб, права позивача на ознайомлення з нормативно-правовими актами не порушено.
Також, суд звертає увагу, що Відповідно до п. 5.1 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах, затвердженої наказом ДСА України №155 від 05.12.2006 (z1345-06)
, із змінами та доповненнями, графік особистого прийому громадян і Правила внутрішнього трудового розпорядку суду вивішуються в суді на спеціально пристосованому стенді (дошці оголошень суду). Також на стенді повинна бути вивішена інша корисна для громадян інформація (список справ, призначених до розгляду (додаток 13); Список апеляційних скарг у справах, призначених до апеляційного розгляду (додаток 14), зразки заяв про видачу копій судових документів, витяги з нормативно-правових актів, що встановлюють розміри сплати відповідних платежів, тощо).
Щодо вимоги позивача про визнання відсутності компетенції відповідача приймати рішення про продовження строку розгляду заяви без повідомлення заявника про прийняте рішення, суд зазначає наступне.
Згідно ст. 20 Закону України "Про звернення громадян", звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, -невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання.
Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
Як свідчать матеріали справи, відповідачем при наданні відповіді на звернення позивача дотримано строки, визначені у вказаній статті.
Щодо встановлення відсутності компетенції приймати рішення про продовження строку розгляду заяв, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про безпідставність та необґрунтованість вказаної вимоги.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлено з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від "27" березня 2012 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) А.Ю.Бучик
судді: (підпис) Є.В.Одемчук
(підпис) С.М. Шевчук
З оригіналом згідно: суддя А.Ю.Бучик
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_3 АДРЕСА_1,08720
3- відповідачу Київський апеляційний адміністративний суд вул.Московська 8,корп.30,м.Київ,01010