КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-10425/11/2670 
Головуючий у 1-й інстанції: Блажівська Н.Є., 
Суддя-доповідач: Усенко В.Г.
У Х В А Л А
Іменем України
25 квітня 2013 року м. Київ
( Додатково див. постанову Окружного адміністративного суду м. Києва (rs25557385) )
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого - судді Усенка В.Г,
суддів: Бистрик Г.М., Оксененка О.М.,
при секретарі Андріюк Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва ДПС на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 липня 2012 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Рамбурс-Трайгон" до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва ДПС, Управління Державної казначейської служби України у Шевченківському районі м. Києва про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Рамбурс-Трайгон" (далі - Позивач) звернулось до суду із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва ДПС, Управління Державної казначейської служби України у Шевченківському районі м. Києва (далі - Відповідачів) у якому просило:
- визнати протиправною бездіяльності ДПІ у Шевченківському районі м. Києва та УДК у Шевченківському районі м. Києва щодо повернення ТОВ "Рамбурс-Трайгон" бюджетного відшкодування на суму 1 617 647 грн.;
- стягнути на користь ТОВ "Рамбурс-Трайгон"з Державного бюджету України суми бюджетного відшкодування розміром 1617647 грн.;
- зобов'язати ДПІ у Шевченківському районі м. Києва у п'ятиденний термін з моменту набрання рішенням суду законної сили надати УДК у Шевченківському районі м. Києва висновок із зазначенням суми розміром 1617647 грн., що підлягає відшкодуванню з бюджету на користь позивача;
- зобов'язати УДК у Шевченківському районі м. Києва надати платнику податку суму бюджетного відшкодування розміром 1 617 647 грн. шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку ДПІ у Шевченківському районі м. Києва із зазначенням суми розміром 1 617 647 грн., що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету на користь позивача або протягом п'яти операційних днів з моменту отримання рішення суду про стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості розміром 1 617 647 грн., яке набере законної сили;
- зобов'язання ДПІ у Шевченківському районі м. Києва та УДК у Шевченківському районі м. Києва у триденний термін письмово повідомити суд та Позивача про виконання рішення суду.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 липня 2012 року адміністративний позов задоволено частково.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні вимог адміністративного позову в повному обсязі.
Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що судом першої інстанції було порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Заслухавши представників сторін, що прибули у судове засідання, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову - без змін, виходячи з наступного.
Згідно зі ч. 1 п. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, позивачем до ДПІ у Шевченківському районі м. Києва подано податкові декларації з ПДВ за листопад 2009 року, грудень 2009 року, січень 2010 року, лютий 2010 року з розрахунками суми бюджетного відшкодування: листопад 2009 року. -11 290 000 грн., грудень 2009 року -8 168 006 грн., січень 2010 року -1 352 357 грн., лютий 2010 року - 1 037 830 грн. Усього заявлено до бюджетного відшкодування 21 848 193 грн., з них до стягнення у даній справі заявлено 1 617 647 грн.
За результатами позапланових перевірок позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за листопад 2009 року, грудень 2009 року, січень 2010 року, лютий 2010 року перевірок складено Довідку від 16.04.2010р. № 217/07-20/35947583 та Довідку від 21.05.2010р. № 259/07-20/35947583, якими не встановлено порушень порядку ведення податкового обліку.
20.01.2011р. відповідачем проведено перевірку щодо правильності визначення суми бюджетного відшкодування за відповідний період, за результатами винесено податкове повідомлення-рішення від 16.05.2011р. № 0002852302, яким Позивачу визначено суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 325 857,50 грн.( в тому числі 260 686,00 грн. - за основним платежем, 65171,50 грн. - за штрафними санкціями) та податкове повідомлення-рішення від 16 травня 2011 року № 0002862302, яким Позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування у розмірі 1 617 647,00 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду від 22.09.2011р. справа № 2а-7689/11/2670 позовні вимоги задоволено - визнано протиправними і скасовано податкові повідомлення-рішення ДПІ у Шевченківському районі м. Києва від 16 травня 2011 року № 00023862302 та від 16 травня 2011 року № 0002852302.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2012 року у справі № 2-а-7689/11/2670 апеляційну скаргу ДПІ в Шевченківському районі міста Києва залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва - без змін.
Приймаючи рішення про часткове задоволення вимог адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з того, що з огляду на факт невідшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість право платника податку порушується внаслідок неодержання коштів з бюджету, а отже способом захисту цього права є вимога про стягнення зазначених коштів (відшкодування заборгованості).
Колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з таким висновком суду першої інстанції, оскільки він знайшов своє підтвердження під час апеляційного розгляду справи.
Відповідно до п. 1.8 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість" бюджетне відшкодування - це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
Згідно з пп.. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до пп.. 200.15 ст. 200 Податкового кодексу України, у разі, якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або орган державної податкової служби розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов'язаний повідомити про це орган Державного казначейства України. Орган Державного казначейства України тимчасово припиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до набрання законної сили судовим рішенням. Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження орган державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
В порушення пп.. 200.15 ст. 200 Податкового кодексу України, після набрання законної сили постановою Окружного адміністративного суду України від 22.09.2011р. у справі №2а-7689/11/2670, ДПІ не виконало свого обов'язку щодо подання органу Державної казначейської служби відповідного висновку, зважаючи на те, що рішення Київського апеляційного адміністративного суду Відповідачем було отримано до 10 липня 2012 року (про що свідчить Заява про усунення недоліків касаційної скарги по справі №К-9991/3672312), проте доказів вчинення Відповідачем дій, передбачених статтею 200 Податкового кодексу України, надано не було.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції та вважає, що оскільки рішенням суду у справі № 2а-7689/11/2670 підтверджено правильність визначення позивачем суми бюджетного відшкодування у розмірі 1 617 647 грн., то вимоги адміністративного позову про стягнення коштів є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
За приписами ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Обставини, викладені в апеляційній скарзі, до уваги не приймаються, оскільки є необґрунтованими та не є підставами для скасування рішення суду першої інстанції.
В зв'язку з цим колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову окружного суду - без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва ДПС - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 липня 2012 року - без змін.
ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення.
Касаційну скаргу може бути подано безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Головуючий - суддя
судді:
В.Г. Усенко
Г.М. Бистрик
О.М. Оксененко