Жовківський районний суд Львівської області
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 грудня 2011 року
Справа № 1-352/11
|
Жовківський районний суд Львівської області в складі:
головуючої судді Копняк С. М.,
при секретарях Дребот І.І. та Реміцькій І.П.,
з участю прокурора Кузь Т.О.,
адвоката ОСОБА_1,
та перекладачів ОСОБА_2 і ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Жовкві Львівської області кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Томашов Республіки Польща, за національністю поляка, з середньою освітою, громадянина Республіки Польща, одруженого, такого, що має на утриманні неповнолітню дитину ІНФОРМАЦІЯ_4, невійськовозобов"язаного, мешканця АДРЕСА_1, фермера, такого, що раніше не судився,
- за ст.ст. 307 ч.2, 305 ч.2 КК України,
в с т а н о в и в :
Підсудний ОСОБА_7 21 липня 2011 року в аптеці м.Томашов Любельский Республіки Польща придбав 25 блістерів по 10 таблеток у кожному "Tramal 100 Retard", які відносяться до наркотичного засобу –трамадол, обіг якого обмежений, загальною масою трамадолу 25 грам.
29 липня 2011 року близько 14 год. 15 хв., прямуючи за кермом власного автомобіля марки "Мерседес 126", реєстраційний номер НОМЕР_1 в приватну поїздку з Республіки Польщі в Україну через митний пост "Рава-Руська" Львівської митниці, який знаходиться на території с.Річки Жовківського району Львівської області, умисно, з прихованням від митного контролю - у лівій кишені шорт, які були одягнені на ньому, перемістив через митний кордон України 25 блістерів по 10 таблеток у кожному "Tramal 100 Retard", які відносяться до наркотичного засобу –трамадол, обіг якого обмежений, загальною масою трамадолу 25 грам, що становить великий розмір.
Про переміщення вищезазначеного наркотичного засобу через митний кордон України, громадянин Республіки Польщі ОСОБА_7 при усному опитуванні не заявив та до митного контролю не пред’явив.
У цей же день, підсудний ОСОБА_7 виїхавши з митного поста "Рава-Руська" Львівської митниці на територію України та маючи на меті збути вказані таблетки білого кольору у 25 блістерах по 10 таблеток у кожному "Tramal 100 Retard", що відносяться до наркотичного засобу – трамадол, невстановленій громадянці України на ім’я ОСОБА_8, проїхавши територією України близько 500 метрів, був затриманий співробітниками УСБУ у Львівській області.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_7 винуватість визнав повністю та пояснив, що в двадцятих числах липня 2011 року він повертаючись з приватної поїздки з України додому у Республіку Польща на митному посту "Рава-Руська"познайомився з невстановленою слідством молодою дівчиною, яка представилась іменем ОСОБА_8.
В ході бесіди вказана дівчина повідомила, що проживає у місті Рава-Руська Жовківського району Львівської області та коли довідалась, що він є громадянином Польщі, то попросила придбати для її хворого родича таблетки "Tramal Retard 100"у кількості 250 штук, так-як їх відпуск на території Республіки Польща є вільним, а в Україні їх придбати складно. На пропозицію ОСОБА_8 про допомогу він погодився та надав їй свій номер телефону. Дав згоду на придбання таблеток, оскільки не знав, що їх не можна перевозити через кордон, а також йому було шкода хворого родича ОСОБА_8, про якого вона йому розповіла і пояснила, що ці таблетки необхідні для лікування.
Після цього, в двадцятих числах липня 2011 року він в аптеці, яка знаходиться за адресою: Республіка Польща, місто Томашов Любельський, вул.Ринок, 6 придбав для невстановленої слідством особи на ім’я ОСОБА_8 25 блістерів по 10 таблеток у кожному "Tramal 100 Retard".
29 липня 2011 року йому на мобільний телефон зателефонувала ОСОБА_8 та поцікавилась, чи придбав він для неї таблетки. Отримавши позитивну відповідь, ОСОБА_8 з ним домовились про зустріч цього ж дня на території України, а саме неподалік митного поста "Рава-Руська".
Відповідно він, 29 липня 2011 року поклав у ліву кишеню шорт, які були одягнені на ньому, 25 блістерів по 10 таблеток у кожному "Tramal 100 Retard" і близько 14 год. 15 хв., і поїхав на власному автомобіля марки "Мерседес 126", реєстраційний номер НОМЕР_1 в Україну через митний пост "Рава-Руська" Львівської митниці.
Він досить часто перетинав державний кордон України з Республіки Польща у зоні дії пункту пропуску "Рава-Руська", знав процедуру проходження митного та прикордонного контролю, однак не задумувався над тим, що дані таблетки не можна провозити через митний кордон, не пред"явивши їх працівникам митниці та не задекларувавши такі.
Тому 29 липня 2001 року він обрав для руху смугу - "зелений коридор", де застосовується система спрощеного митного та прикордонного контролю, автомобіль підлягає лише візуальному огляду, а його особистий огляд ніхто проводити не мав би.
Проїхавши митницю та виїхавши з митного поста "Рава-Руська" Львівської митниці на територію України, мав на меті зустрітись у визначеному місці з громадянкою України на ім’я ОСОБА_8, якій передати для її хворого родича ці таблетки. Територією України проїхав близько 500 метрів, і зупинився неподалік автозаправки "ОККО", де був затриманий і сам добровільно видав правоохоронним органам таблетки.
Наміру отримати від цього якийсь прибуток не мав, просто пошкодував хвору людину і саме з цих спонукань погодився привезти з Польщі в Україну таблетки.
Крім повного визнання своєї винуватості підсудним ОСОБА_7, така у скоєнні інкримінованих йому злочинів доводиться наступними доказами, зібраними органом досудового слідства та перевіреними судом.
На досудовому слідстві підсудний ОСОБА_7 у пред’явленому 02 серпня 2011 року обвинуваченні за ч.2 ст. 305 та ч.2 ст. 307 КК України свою винуватість визнав частково та повідомив, що в Республіці Польща таблетки "Tramal Retard 100"не заборонені і у нього не було на меті незаконно їх переміщати через митний кордон України, а також що вказані таблетки він віз для власного споживання, так-як їх виписує сімейний лікар, а лише п’ять блістерів з таблетками "Tramal Retard 100"повинен був передати особі на ім’я ОСОБА_8 на території України.
А.с.152-156.
17 серпня 2011 року при пред"явленні зміненого та доповненого обвинувачення за ч.2 ст. 305 та ч.2 ст. 307 КК України підсудний ОСОБА_7 свою винуватість визнав повністю та пояснив, що прямуючи 29 липня 2011 року з Республіки Польща в Україну через митний пост "Рава-Руська"по зеленому коридору перемістив у кишені своїх шорт 25 блістерів з таблетками "Tramal 100 Retard", які збирався передати на території України дівчині на ім’я ОСОБА_8.
Також, ОСОБА_7 по суті пред’явленого обвинувачення повідомив, що правдивими є свідчення, які були надані ним 30 липня 2011 року під час допиту як підозрюваного та 17 серпня 2011 року під час допиту як обвинуваченого. 02 серпня 2011 року під час допиту в якості обвинуваченого він повідомив, що мав намір передати ОСОБА_8 лише п’ять блістерів, так-як попавши до слідчого ізолятора дуже сильно налякався і не хотів там перебувати, тому думав, що такими свідченнями пом’якшить свою відповідальність.
а.с. 60-62, 71-72, 80, 81-84, 85-86, 92, 95-98
Свідки ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_8, які є співробітниками УСБУ у Львівській області і покази яких на досудовому слідстві були перевірені в судовому засіданні пояснили, що 29 липня 2011 року вони здійснювали оперативно-розшукові заходи на митному посту "Рава-Руська"Львівської митниці щодо перевірки оперативної інформації про можливу причетність громадянина Республіки Польща ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, до контрабандного переміщення з Республіки Польща в Україну наркотичного засобу "Tramal Retard 100".
29 липня 2011 року близько 14 год. 10 хв. на смузі руху "зелений коридор"митного поста "Рава-Руська" Львівської митниці появився легковий автомобіль марки "Mercedes-Benz", державний реєстраційний номер НОМЕР_1, під керуванням громадянина Республіки Польща ОСОБА_7, який рухався в зону митного контролю і зупинився для проходження митного та паспортного контролю. Відповідно було прийнято рішення, що ОСОБА_10 разом із співробітником Львівської митниці ідуть у будку паспортного контролю, де очікують на вказаний транспортний засіб під керуванням ОСОБА_7 з метою його відведення в сторону та проведення огляду.
В цей же час ОСОБА_7 на вказаному автомобілі, проходив прикордонний та митний контроль біля першої будки, а він із співробітником митниці очікував у другій будці, яка знаходилась від першої на відстані близько 3-4 метрів. Також ОСОБА_10 повідомив співробітнику митниці з яким знаходився у другій будці, що вказаний автомобіль уже під’їхав і необхідно зупинити автомобіль перед ним та за ним, щоб у ОСОБА_7 не було можливості виїхати. Однак, ОСОБА_7 забрав документи з віконця паспортного контролю, сів у автомобіль, об’їхавши автомобіль, який стояв перед ним, почав рухатись у сторону виїзду з митного поста "Рава-Руська"Львівської митниці на територію України.
ОСОБА_10 одразу вибіг за автомобілем, в якому слідував ОСОБА_7 та почав кричати, щоб він зупинився, однак ОСОБА_7 прослідував на виїзд, здав контрольний талон при виїзді з митного поста "Рава-Руська"вартовому шлагбаума, шлагбаум був піднятий і він безперешкодно покинув пункт пропуску та в’їхав на територію України.
Після цього, ОСОБА_8 та ОСОБА_11 сіли у свій автомобіль, підібрали ОСОБА_10 та почали наздоганяти ОСОБА_7 на автомобілі марки "Mercedes-Benz", державний реєстраційний номер НОМЕР_1. Слідуючи за ним, побачили, що він зупинився біля авто заправки "ОККО"на відстані близько 500 метрів від митного поста "Рава-Руська"та вийшов з автомобіля. В цей час вони під’їхали до ОСОБА_7 та попросили пред’явити документи.
Після чого, у присутності понятих та співробітника Львівської митниці провели огляд місця події, в ході якого ОСОБА_7 добровільно видав з лівої кишені шорт, які були одіті на ньому, 25 блістерів, в яких містилось по десять таблеток у кожному білого кольору з надписами на блістерах "Tramal Retard 100". Також, ОСОБА_7 повідомив, що перемістив вказані таблетки через державний кордон України з Республіки Польща з приховуванням від митного контролю, без відповідної процедури декларування.
а.с. 99-101, 102-104, 105-107.
Свідок ОСОБА_13, покази якого на досудовому слідстві були перевірені в судовому засіданні пояснив, що працює провідним інспектором СБК та ПМП МП "Рава-Руська"Львівської митниці. Близько 14 год. 17 хв. 29 липня 2011 року він спільно з співробітниками УСБУ у Львівській області брав участь у проведенні огляду місця події, де на відстані близько 500 метрів за митним постом "Рава-Руська" Львівської митниці, на території України, на автомобільній дорозі Рава-Руська –Львів був зупинений легковий автомобіль марки "MERCEDES-BENZ", реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 під керуванням громадянина Республіки Польща ОСОБА_7. На вказаному автомобілі ОСОБА_7 слідував з Республіки Польща і виїхав з митного поста "Рава-Руська"Львівської митниці. В ході огляду вказаного автомобіля, ОСОБА_7 добровільно видав з лівої кишені своїх шорт, які були одягненні на ньому, двадцять п’ять блістерів з надписами "Tramal Retard 100", в яких містилися білі таблетки по десять штук у кожному блістері, про що співробітниками УСБУ у Львівській області було складено відповідний протокол в якому він також розписався.
Також, ОСОБА_13 працював спільно із співробітниками УСБУ у Львівській області на митному посту "Рава-Руська"Львівської митниці по виявленню наркотичних засобів. Близько 14 год.00 хв. співробітники УСБУ у Львівській області повідомили, що вказаний транспортний засіб в’їхав у пункт пропуску "Рава-Руська"та рухається по смузі "зелений коридор", відповідно було спільно прийнято рішення, що ОСОБА_13 та один співробітник УСБУ у Львівській області ідуть в будку паспортного контролю, де очікують на ОСОБА_7 з метою виведення з загального потоку та проведення поглибленого огляду. Відповідно вони очікували у другій будці, а ОСОБА_7 під’їхав до першої будки де одночасно пройшов митний та прикордонний контроль. В цей же час співробітник УСБУ у Львівській області сказав ОСОБА_13, що ОСОБА_7 на його автомобілі необхідно заблокувати машиною з переду та з заду, однак не встигши вчинити будь-які дії вони побачили, як ОСОБА_7 на автомобілі марки "MERCEDES-BENZ", реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 обігнав автомобіль, що стояв перед ним та почав рухатись на виїзд з пункту пропуску на територію України. Співробітник УСБУ у Львівській області вибіг навздогін та почав кричати, щоб його зупинили, однак ОСОБА_7 прослідував на виїзд, здав контрольний талон при виїзді з митного поста "Рава-Руська"вартовому шлагбаума, шлагбаум був піднятий і він безперешкодно покинув пункт пропуску та в’їхав на територію України.
Після цього, співробітники УСБУ у Львівській області сіли у свій автомобіль та почали наздоганяти ОСОБА_7 на автомобілі марки "Mercedes-Benz", державний реєстраційний номер НОМЕР_1. ОСОБА_13 також сів у свій автомобіль і поїхав за ними до місця зупинки ОСОБА_7 поблизу авто заправки "ОККО".
а.с. 108-110.
Свідок ОСОБА_11., покази якого на досудовому слідстві були перевірені в судовому засіданні пояснив, що працює на посаді старшого інспектора МП "Рава-Руська"Львівської митниці, та про обставини проведення ним митного контролю 29 липня 2011 року громадянина Республіки Польща ОСОБА_7, який слідував на автомобілі марки "Мерседес 126", реєстраційний номер НОМЕР_1 по смузі руху "зелений коридор"МАПП "Рава-Руська".
а.с. 111-114.
Свідки ОСОБА_15, ОСОБА_16 і ОСОБА_17, покази яких на досудовому слідстві були перевірені в судовому засіданні, пояснили, що працюють військовослужбовця ІПС ВПС "Рава-Руська"Львівського прикордонного загону. 29 липня 2011 року громадянин Республіки Польща ОСОБА_7, який слідував на автомобілі марки "Мерседес 126", реєстраційний номер НОМЕР_1 заїхав на територію МАПП "Рава-Руська". ОСОБА_16 та ОСОБА_17 було проведено паспортний прикордонний контроль, та видано контрольний талон для слідування по смузі руху "зелений коридор"МАПП "Рава-Руська".
а .с. 115-117, а.с. 118-120, а.с. 121-123.
З протоколу огляду місця події від 29 липня 2011 року, вбачається, що в ході проведення такого ОСОБА_7 із лівої кишені шорт, що були одіті на ньому, видав співробітникам УСБУ у Львівській області 25 блістерів по десять таблеток у кожному "TRAMAL RETARD 100", що відноситься до наркотичних засобів, обіг яких обмежено та які ним були незаконно, контрабандним способом, шляхом приховання від митного контролю переміщенні через державний кордон України з Республіки Польща рухаючись по смузі "зелений коридор"МАПП "Рава-Руська".
а.с. 7-20.
01 серпня 2011 року слідчим було проведено огляд паспорта громадянина Республіки Польща для виїзду за кордон серії НОМЕР_2; фіскального чеку № 19550 від 21 липня 2011 року; технічного паспорта серії НОМЕР_3 на автомобіль марки "MERCEDES-BENZ", реєстраційний номерний знак НОМЕР_1; контрольного талону для проходження по "зеленому коридору"транспортного засобу НОМЕР_1.
Паспортом посвідчується особа підсудного, а також з нього вбачається, що підсудний досить часто, регулярно, в тому числі і 29 липня 2011 року, перетинав державний кордон України з Республіки Польща у зоні дії пункту пропуску "Рава-Руська"Львівської митниці.
Згідно контрольного талону 29 липня 2011 року підсудний рухався по смузі "зелений коридор"МАПП "Рава-Руська". Контрольнгий талон виданий на транспортний засіб з реєстраційними номерами НОМЕР_1, в якому слідував ОСОБА_7 і, таким чином, це підтверджує факт приховування наркотичного засобу під час проходження ним митного та прикордонного контролів.
Фіскальним чеком № 19550 від 21 липня 2011 року підтверджується факт придбання ОСОБА_7 таблеток "TRAMAL RETARD 100"у аптеці на території Республіки Польща.
Згідно технічного паспорта серії НОМЕР_3 на автомобіль марки "MERCEDES-BENZ", реєстраційний номерний знак НОМЕР_1, такий належить підсудному ОСОБА_7
а.с. 34,35,160-163, 166, 170-171, пакет №1
Витягом із системи Гарт П-1 за період з 21 серпня 2009 року і до 29 липня 2011 року, також підтверджується, що підсудний ОСОБА_7 регулярно перетинав державний кордон України з Республіки Польща на автомобілі "Мерседес 126", реєстраційний номер НОМЕР_1.
а.с. 237-253.
Вище перелічені докази у їх сукупності дають підстави суду ввжати, що підсудний ОСОБА_7 був обізнаний з порядком проходження митного та прикордонного контролю.
Вилучені у підсудного ОСОБА_7 240 таблеток білого кольору (залишок після проведення досліджень) із вмістом трамадолу, наркотичного засобу, обіг якого обмежений, визнані речовими доказами, долучені до матеріалів справи та передані на зберігання в кімнату речових доказів СВУ СБУ у Львівсьекій області.
а.с. 166, 168, 169
З висновку судово-хімічної експертизи № 3/1270 від 11 серпня 2011 року НДЕКЦ при ГУМВСУ у Львівській області вбачається, що такою встановлено, що 250 таблеток білого кольору, що містилися у 25 блістерах з написами "Tramal Retard 100"є трамадолом, який відноситься до наркотичних засобів, обіг яких обмежено, загальна маса трамадолу в яких становить 25 грам, що складає великий розмір.
а.с. 130-131.
У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України №770 від 06 травня 2000 року "Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів" (770-2000-п)
, зазначені 250 таблеток білого кольору із вмістом трамадолу віднесені до списку № 1 таблиці 2 до наркотичних засобів, обіг яких обмежений.
Згідно Таблиці невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я № 188 від 01 серпня 2000 року (z0512-00)
, 250 таблеток білого кольору із вмістом трамадолу вагою 25 грам, вилучені у ОСОБА_7 29 липня 2011 року, становить великий розмір.
Суд не приймає до уваги пояснення підсудного ОСОБА_7 на досудовому слідстві в тій частині, що він придбав таблетки частково і для власного вживання, оскільки такі спростовані його ж поясненнями в подальшому на досудовому слідстві та в судовому засіданні, а також висновком Львівського обласного державного клінічного наркологічного диспансеру щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння від 29 липня 2011 року, яким встановлено, що ОСОБА_7 не перебуває у стані наркотичного або алкогольного сп’яніння, відповідно наркотичних засобів – таблеток із вмістом трамадолу не вживає.
а.с. 37.
Таким чином, суд приходить до висновку про винуватість підсудного ОСОБА_7 у скоєнні інкримінованих йому злочинів та доведеність його винуватості, а також про те, що дії підсудного ОСОБА_7 органом досудового слідства кваліфіковано за ст.ст. 307 ч.2, 305 ч.2 КК України вірно, оскільки останній, як було встановлено органом досудового слідства та судом:
- незаконного зберігав та перевезив з метою збуту 250 таблеток "Tramal Retard 100", що є трамадолом, який відноситься до наркотичних засобів, обіг яких обмежено, загальна маса трамадолу в яких становить 25 грам, що складає великий розмір;
- а також перемістив через митний кордон України з призовуванням від митного контролю 250 таблеток "Tramal Retard 100", що є трамадолом, який відноситься до наркотичних засобів, обіг яких обмежено, загальна маса трамадолу в яких становить 25 грам, що складає великий розмір.
Згідно ст. 12 КК України, злочини скоєні підсудним ОСОБА_7 є тяжкими.
З висновку амбулаторної судово-психіатричної експертизи №672 від 08 серпня 2011 року ЛОКПЛ вбачається, що ОСОБА_7 психічними захворюваннями не страждає, може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. В період інкримінованих йому дій він також не виявляв будь-якого розладу психічної діяльності, міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Застосування примусових заходів медичного характеру не потребує.
а.с. 137-138.
Цей висновок складений комісією лікарів–психіатрів, резолютивна частина висновку відповідає його мотивувальній частині, і такий ніким не оспорюється. А відтак, суд приходить до висновку про правильність висновку. І враховуючи характер вчиненого, наведені експертні висновки, а також поведінку підсудного ОСОБА_7 в судовому засіданні суд визнає його осудними.
При визначенні виду і міри покарання підсудному суд враховує тяжкість скоєних ним злочинів, обставини справи та дані, що характеризують його особу, а також з урахуванням наведеного перспективи його виправлення і перевиховання, та попередження з його боку нових злочинів, а саме наступне.
Підсудний ОСОБА_7 раніше до кримінальної відповідальності не притягався, за місцем проживання та утримання в Львівському слідчому ізоляторі УДД УВП у Львівській області характеризується виключно позитивно.
Як пом"якшуючі покарання обставини суд враховує те, що підсудний ОСОБА_7 у скоєному щиро розкаявся та активно сприяв розкриттю злочину, а також те, що останній має на утриманні дружину, неповнолітню дитину, перестарілого дідуся і матір пенсійного віку, двоє останніх як і сам підсудний хворіють, підсудний є фермером і єдиним годувальником родини.
Обставини, які б обтяжували покарання підсудному судом не встановлені.
За наявності пом"якшуючих покарання обставин та даних про особу підсудного ОСОБА_7, суд приходить до висновку що такі істотно знижують ступінь тяжкості скоєних ним злочинів і вважає, що йому слід призначити за злочини, передбачені ст.ст. 305 ч.2 та ст. 307 ч.2 КК України покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкціях цих статей, однак таке, що пов"язане з ізоляцією від суспільства, з одночасним застосуванням конфіскації наркотичних засобів. А оскільки останній скоїв ряд злочинів, то на думку суду, остаточне покарання останньому слід обрати шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим покаранням призначеним за кожен скоєний злочин.
Санкції ст.ст. 305 ч.2 та 307 ч.2 КК України передбачають також як додаткове покарання –конфіскаціїю майна підсудного.
Стаття 65 КК України встановлює загальні засади призначення покарання. Згідно частини 1 цієї статті суд призначає покарання не тільки в межах, установлених в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини КК, що передбачає відповідальність за вчинений злочин, і, зважаючи на ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом"якшують і обтяжують покарання, але й відповідно до положень загальної частини КК України (2341-14)
.
З огляду на ці положення закону, при призначення покарання підсудному ОСОБА_7 суд враховує не тільки межі караності діяння, встановлені у санкціях ч.2 ст. 305 та ч.2 ст. 307 КК України, а й норми Загальної частини КК України (2341-14)
, в яких регламентуються цілі, система покарань, підстави, порядок та особливості застосування окремих його видів, а також регулюються питання, пов"язані з призначенням покарання, що можуть вплинути на вибір (обрання) судом певних його виду і міри, в тому числі й ті положення, що передбачені ч.2 ст. 59 КК України, у якій вказано, що конфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини. Це додаткове покарання за некорисливі злочини не застосовується навіть тоді, коли санкцією статті (частини статті) Особливої частини КК України (2341-14)
воно передбачене як обов"язкове.
Виходячи з міжнародно-правових зобов"язань держави, положень ст. 8 Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка відповідно до вимог ч.1 ст. 9 Конституції України ратифікована Законом від 17 липня 1997 року 17 липня 1997 року №457/97-ВР "Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів №2,4,7 та 11 до Конвенції" (457/97-ВР)
, дотримання принципу верховенства права є однією із підвалин демократичного суспільства. Так у ст.1 Першого протоколу до Конвенції зазначено, що "кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права".
Стаття 17 Закону від 23 лютого 2006 року №3477-1У "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини"передбачає, що при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Європейського Суду з прав людини як джерело права.
Як у справі "Бакланов проти Росії"(рішення від 09 червня 2005 року), так і в справі "Фрізен проти Росії"(рішення від 24 березня 2005 року) Європейський Суд з прав людини зазначив, що "досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значним, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу "законності" і воно не було свавільним".
Крім того, у справі "Ізмайлов проти Росії"(п.38 рішення від 16 жовтня 2008 року) Європейський Суд з прав людини встановив, що "для того, щоб втручання вважалось пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити "особистий і надмірний тягар для особи".
Скоєні підсудним ОСОБА_7 злочини, передбачені ст.ст. 305 ч.2 і 307 ч.2 КК України хоч і є тяжкими, за які як додаткове покарання передбачено конфіскацію майна, однак, ні органом досудового слідства, ні судом не було встановлено у діях підсудного корисливого мотиву. Зважаючи на це та беручи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що додаткове покарання у виглядлі конфіскації майна щодо підсудного ОСОБА_7 застосуванню не підлагає. Тому і автомобіль марки "Мерседес 126", реєстраційний номер НОМЕР_1, належний підсудному ОСОБА_7 та технічний паспорт серії НОМЕР_3 на цей автомобіль, слід повернути підсудному, як його особисте майно.
а.с. 160, 161, 162, 163, а.с. 166, пакет № 1
Речові докази - 240 таблеток білого кольору "Tramal 100 Retard", які відносяться до наркотичного засобу трамадол, обіг якого обмежений (а.с.166, 168, 169) –підлягають конфіскації згідно санкції ч.2 ст. 305 КК України як наркотичний засіб, що був предметом контрабанди.
Речові докази: контрольний талон від 29 липня 2011 року для проходження по "зеленому коридору"транспортного засобу без причепа та без товарів, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню, на транспортний засіб з реєстраційними номерами НОМЕР_1, в якому слідував ОСОБА_7 (а.с. 35, 166) та фіскальний чек №19550 від 21 липня 2011 року (а.с. 166, пакет № 1), на думку суду, слід зберігати при справі.
Судові витрати підлягають віднесенню на рахунок підсудного, оскільки експертизі були піддані ввезені ним на митну територію України наркотичні засоби.
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_7, на думку суду, слід у рахувати з дня його фактичного затримання, тобто з 29 липня 2011 року, а не з 30 липня 2011 року, як про це вказано в протоколі затриманн (а.с.55-57), оскільки в судовому засіданні встановлено, що злочини скоєні підсудним 29 липня 2011 року, під час скоєння злочинів підсудний був затриманитй працівниками УСБУ у Львівській області і з цього часу на волі більше не перебував.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
З а с у д и в :
ОСОБА_7 визнати винуватим та засудити :
- за ст. 307 ч.2 КК України із застосуванням ст. 69 КК України до 2 років (двох років) позбавлення волі без конфіскації майна;
- за ст. 305 ч.2 КК України із застосуванням ст. 69 КК України до 3 років (трьох років) позбавлення волі з конфіскацією 240 таблеток білого кольору "Tramal 100 Retard", які відносяться до наркотичного засобу трамадол, обіг якого обмежений, та без конфіскацієї майна.
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточне покарання ОСОБА_7 призначити у вигляді позбавлення волі строком на 3 (три) роки, з конфіскацією наркотичних засобів та без конфіскації майна.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_7 залишити до вступу вироку в законну силу раніше обраний – взяття під варту.
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_7 рахувати з дня його фактичного затримання, тобто з 29 липня 2011 року, а не з 30 липня 2011 року, як про це вказано в протоколі затримання.
Автомобіль марки "Мерседес 126", реєстраційний номер НОМЕР_1, належний підсудному ОСОБА_7, та технічний паспорт серії НОМЕР_3 на цей автомобіль –повернути засудженому ОСОБА_7.
Питання про інші речові докази вирішити таким чином: контрольний талон від 29 липня 2011 року для проходження по "зеленому коридору"транспортного засобу без причепа та без товарів, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню, на транспортний засіб з реєстраційними номерами НОМЕР_1, в якому слідував ОСОБА_7 і фіскальний чек №19550 від 21 липня 2011 року (а.с. 166, пакет № 1) – зберігати при справі.
Судові витрати по справі –кошти за проведену судово-хімічної експертизи №3/1270 від 1 серпня 2011 року, згідно виставленого рахунку №3/1917 від 11 серпня 2011 року в сумі 450 грн. 24 коп. (чотириста п"ятдесят грн. 24 коп.) –стягнути з засудженого ОСОБА_7 в користь НДЕКЦ при ГУ МВСУ у Львівській області, рахунок: 31259272210042; МФО 825014; ЗКПО 25575150 ГУДКУ у Львівській області.
На вирок може бути подано апеляцію до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області всіма учасниками судового розгляду протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженим, який утримується під вартою у цей же строк з часу вручення йому копії вироку.