Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
|
"05" лютого 2013 р. справа № 2а-0470/10735/11
|
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Чепурнова Д.В.
суддів: Поплавського В.Ю. Сафронової С.В.
за участю секретаря судового засідання: Антіпової В.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу Виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2011 року у справі за адміністративним позовом позашкільного навчального закладу "Обласна дитячо-юнацька спортивна школа з дзюдо Дніпропетровської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Спартак" до Виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Позашкільний навчальний заклад "Обласна дитячо-юнацька спортивна школа з дзюдо Дніпропетровської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Спартак" звернувся з вищевказаним позовом до суду в якому просив скасувати рішення №008 від 12 серпня 2011 р. Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення про повернення ПНЗ ОДЮСШ з дзюдо коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на загальну суму фінансових і штрафних санкцій 40940 грн. 87 коп.
В обґрунтування позовних вимог посилається на необґрунтованість висновку відповідача про незаконність та неправомірність прийняття працівників на роботу на посади тренерів-викладачів та заступника директора спортивної школи і як наслідок протиправність прийняття рішення про застосування фінансових санкцій.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2011 року позов задоволено частково. Скасоване рішення відповідача від 12 серпня 2011 р. №008 про повернення ПНЗ ОДЮСШ з дзюдо коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на загальну суму фінансових і штрафних санкцій - 40901 грн. 91 коп. В решті позову відмовлено.
Не погодившись з постановою суду, Виконавча дирекція Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржувану постанову, та винести нову, якою відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. Апеляційна скарга мотивована тим, що позивачем прийнято на роботу працівників без належної освіти та достатнього стажу роботи, отже нарахування їм заробітної плати є нецільовим використанням страхових коштів.
В судовому засіданні апеляційної інстанції представник Виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності підтримала вимоги викладені в апеляційній скарзі, представники позивача просили відмовити у задоволенні апеляційної скарги та залишити без змін постанову суду першої інстанції.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідачем була проведена перевірка цільового використання коштів Фонду позивачем за 2010 рік - І-ше півріччя 2011 року, за наслідком якої складено акт від 05.08.2011 р. №3.
Актом перевірки встановлено, що у 2010 році позивачем прийнято на роботу трьох тренерів викладачів: ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (переведений на посаду заступника директора з 01.12.2010р.) та заступника директора з навчальної роботи ОСОБА_4 (звільнена 28.01.2010р.).
Відповідно до умов п.31 "Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №993 від 05.11.2008р. (993-2008-п)
, тренером-викладачем спортивної школи може бути особа, що має високі моральні якості, вищу освіту з фізичного виховання і спорту освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр", "спеціаліст" чи "магістр".
Згідно з вимогами п.42 вказаного положення заступник директора спортивної школи з навчально-тренувальної роботи повинен мати вищу освіту з фізичного виховання і спорту освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст" чи "магістр", стаж роботи тренером-викладачем не менше п'яти років.
Під час перевірки виявлено, що в 2010 році в порушення вимог п.31 "Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 р. № 993 (993-2008-п)
, з 01.01.2010р. позивачем було прийнято тренером-викладачем ОСОБА_2, який на момент прийняття па роботу не отримав вищу освіту з (фізичного виховання і спорту) освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр" "спеціаліст" чи "магістр" до 25 червня 2010р. Відповідно йому неправомірно нараховано та виплачено заробітну плату загальною сумою 4935,67 грн. (в т.ч. нарахування 1327,20 грн.).
ОСОБА_1 тренер був звільнений.28.01.2010р. йому неправомірно нараховано і виплачено заробітну плату загальною сумою 808,59 грн. (в т.ч. нарахування 217,43 грн.).
В порушення вимог п.42 цього ж положення заступник директора ОСОБА_4 немала освітньо-кваліфікаційного рівня і відповідного стаж, яка була звільнена 28.01.2010 р., і якій неправомірно нараховано та виплачено заробітну плату загальною сумою 2250,71 грн. (в т.ч. нарахування 605,21 грн.).
ОСОБА_3 був прийнятий 01.11.2010р. тренером, а з 01.12.2010р. переведений заступником директора, який немає стажу, неправомірно нараховано та виплачено заробітну плату загальною сумою 19272,97 грн. (в т.ч. нарахування 5182,47 грн.) в т.ч за 2010 рік - 3824,66 грн.).
Всього безпідставно витрачені кошти Фонду соціального страхування по статті "Заробітна плата з нарахуваннями працівникам та спеціалістам" складають суму 27267,94 грн. Постановою Кабінету Міністрів України № 993 від 05.11.2008р. (993-2008-п)
затверджене Положення про "дитячо-юнацьку спортивну школу", що набрало чинності 26.11.2008р., а тому після зазначеної дати укладання трудового договору з особами, рівень освіти та стаж яких не відповідають умовам вказаним в ньому на думку відповідача є порушенням чинного законодавства.
Також, перевіркою було встановлено, що кошторисом позивача на 2010 рік передбачені витрати на оплату банківських послуг в сумі 1100 грн., але в звіті відображено 1125,97 грн., що є порушенням пункту 2.5.7. Порядку часткового фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 р. №15. Таким чином, відповідачем безпідставно було відображено по статті "оплата виконаних уповноваженим банком операцій" в сумі 25,97 грн.
На підставі висновків перевірки відповідачем прийнято Рішення від 12.08.2011 р. № 008 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на загальну суму фінансових і штрафних санкцій в таких розмірах: неприйнято до зарахування витрат -27293 грн.91коп. (27267грн., 94 коп. - витрати на оплату праці працівників ПНЗ ОДЮСШ з дзюдо, 25 грн.97 коп. - оплата виконаних уповноваженим банком розрахунково-касових операцій) та накладено штраф 13646 грн. 96 коп. Загальна сума по рішенню складає 40 940 грн.87 коп.
Задовольняючи частково позовні вимоги суд першої інстанції правомірно виходив з того, що при перевірці витрат за статтею "Заробітна плата з нарахуваннями працівників ОКДЮСШ" за 2010р. та І-ше півріччя 2011 р. було встановлено, що витрати проводились згідно штатних розписів, затверджених ФСТ "Спартак". Штат ПНЗ ОДЮСШ з дзюдо укомплектований відповідно до наявних видів спорту та наявної спортивної бази. Грошові кошти Фонду використовувалися, саме як заробітна плата, а не на будь-які інші цілі, а тому висновки відповідача про нецільове витрачання позивачем коштів на виплату заробітної плати в сумі 27267грн., 94 коп. є безпідставними.
Згідно "Порядку проведення перевірок отримувачів коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності цільового призначення, оформлення, реалізації та оскарження їх результатів", затвердженому постановою правління Фонду від 22.12.2010р. №30 (z0394-11)
, неправомірне (нецільове) використання коштів Фонду - витрачання страхових коштів їх отримувачами з порушенням встановленого законодавством порядку та/або на цілі, що не відповідають цільовому призначенню, визначеному нормативно-правовими актами.
Фінансування фондом ПНЗ ОДЮСШ з дзюдо здійснюється на підставі "Порядку часткового фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності" затвердженого постановою правління фонду від 26.05.2010р. № 16 (z0419-10)
та договорів між фондом та ПНЗ ОДЮСШ з дзюдо. Згідно з цим Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснює перерахування коштів Фонду на поточний рахунок ПНЗ ОДЮСШ. Кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є єдиним джерелом фінансування ПНЗ ОДЮСШ з дзюдо.
Відповідно до п.п.2.5.1. п.2.5. Порядку часткового фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26 травня 2010 р. № 16 (z0419-10)
за рахунок коштів Фонду передбачаються виплати на оплату праці працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл, штат яких укомплектований відповідно до спеціалізації дитячо-юнацьких спортивних шкіл та наявності власної спортивної бази.
Кошти в розмірі 27267 грн., 94 коп., що були витрачені позивачем на виплату заробітної плати працівникам, використовувалися за цільовим призначенням у відповідності до п.п.2.5.1. п.2.5. порядку часткового фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26 травня 2010 р.
Враховуючи повноваження Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності колегія суддів погоджується висновком суду першої інстанції, що надання правової оцінки діям підприємств установам, організаціям під час прийняття на роботу працівників не відноситься до його компетенції.
Колегія суддів апеляційного суду вважає, що в межах апеляційної скарги порушень судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при вирішенні цієї справи не допущено. Правова оцінка обставин у справі дана вірно, а тому апеляційну скаргу слід відхилити, а оскаржуване судове рішення залишити без змін.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 198, ст.ст. 200, 205, 206 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2011 року - залишити без змін.
Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі.
В повному обсязі ухвала складена 08 лютого 2013 року.
|
Головуючий:
Суддя:
Суддя:
|
Д.В. Чепурнов
В.Ю. Поплавський
С.В. Сафронова
|