Маневицький районний суд Волинської області
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2011 року
Справа № 1-77/11/0311
|
Маневицький районний суд Волинської області в складі : головуючого - судді Покидюка М.В.
при секретарі Каращук В.С.
з участю прокурора Лікунова Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маневичі кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з повною загальною середньою освітою, не одруженого, не працюючого, раніше згідно ст. 89 КК України не судимого,
у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 308, ч.2 ст. 309 КК України,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця та мешканця АДРЕСА_2 українця, громадянина України, з базовою вищою освітою, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого,
у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 308, ч.2 ст. 309 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2, обоє перебували у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, за попередньою змовою групою осіб, 21 липня 2011 року з метою таємного викрадення нарковмісних рослин, взявши із собою рюкзак та спортивну сумку, автобусом із м. Кузнєцовськ приїхали в с. Четвертня Маневицького району Волинської області. В цей же день, приблизно о 11 годині 00 хвилин, зайшли на земельну ділянку мешканки цього села ОСОБА_3, яка знаходилася поблизу житлового будинку по АДРЕСА_3, на якій виявили ростучі рослини маку. Там вони, переконавшись що діють таємно, погоджуючи свої дії, з метою подальшого зберігання, перевезення та особистого вживання, спільно шляхом зрізання коробок рослин маку з частинами стебел, таємно викрали 23 рослини. Викрадені макові коробки впакували в один рюкзак та сумку. Коли їх виявила власниця даної земельної ділянки вони втікли з місця пригоди і пішки, а потім різними транспортними засобами приїхали в смт. Колки Маневицького району Волинської області. Коли вони 21 липня 2011 року, приблизно о 12 годині 20 хвилин, знаходилися на автобусній станції смт. Колки, по вул. Грушевського, 34, і зберігали при собі викрадену наркотичну сировину, то були затримані працівниками міліції і дана сировина разом із сумкою та рюкзаком у них була вилучена.
Згідно висновку експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів № 379/1080 від 29 липня 2011 року викрадена і вилучена у підсудних та надана на експертизу подрібнена речовина рослинного походження являє собою особливо небезпечний наркотичний засіб обіг якого заборонено - макову солому. Загальна маса макової соломи складає 1744,19 грам.
Згідно додатку до протоколу засідання комітету по контролю наркотиків МОЗ України № 4 від 18 квітня 1995 року, список № 3, таблиця № 1, макова солома висушеною вагою 1744,19 грам є великим розміром.
Підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 винуватість свою в інкримінованих їм злочинах визнали повіністю, показали, що 20 липня 2011 року у вечірній час вони зустрілися у місті Кузнєцовськ і з пропозиції ОСОБА_1 домовилися на слідуючий день поїхати в Маневицький район Волинської області щоб викрасти там макові коробки, так як їм було відомо що там мак ще вирощують. Вони з різного часу періодично, тобто коли росте мак, вживають дану наркотичну речовину. На наступний ранок вони першим автобусом,,Кузнєцовськ - Луцьк" приїхали в смт. Колки Маневицького району, а звідти іншим маршрутним автобусом приїхали в с. Четвертня цього ж району. З собою вони взяли спортивну сумку і рюкзак, в які мали намір класти викрадений мак. В с. Четвертня вони зайшли на земельну ділянку, як вияснилось пізніше, ОСОБА_3, яка знаходилася поблизу житлового будинку по АДРЕСА_3, на якій виявили ростучі рослини маку. Переконавшись що їх ніхто не бачить, вони стали зривати із стеблами макові коробки і складати в сумку та рюкзак. Коли їх наповнили, то були виявлені власницею земельної ділянки і втікли з місця пригоди. Після цього пішли у напрямку с. Криничне і по дорозі їли даний мак. Потім попутною машиною доїхали до автодороги Луцьк - Колки, а звідти маршрутним автобусом до смт. Колки. Приблизно о 12 годині вони були вже на автобусній станції смт. Колки і пили пиво. Там до них підійшли працівники міліції і виявили та вилучили у присутності понятих рюкзак і спортивну сумку з коробками маку. Не заперечують, що перед крадіжкою вживали пиво, а після її вчинення ще їли коробки маку. Погоджуються з кількістю викраденого маку. Щиро каються у вчиненому просять не позбавляти їх волі.
Покази підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2відповідають фактичним обставинам справи, які ними не оспорюються.
Відповідно вимог ст. 299 КПК України судом із згоди учасників судового розгляду визнано недоцільним дослідження наявних у справі доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
Враховуючи що підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 винуватість свою в інкримінованих їм злочинах визнали повністю, аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що вони вчинили злочин, передбачений ч. 2 ст. 308 КК України, оскільки за попередньою змовою групою осіб вчинили таємне викрадення наркотичних засобів у великих розмірах.
Підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 також вчинили злочин, передбачений ч. 2 ст. 309 КК України, оскільки вони за попередньою змовою групою осіб незаконно перевозили та зберігали без мети збуту наркотичний засіб у великих розмірах.
При призначенні покарання суд враховує, що підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вчинили по два злочини, один із яких за ступенем тяжкості є злочином середньої тяжкості, другий тяжкий злочин.
Разом з тим суд приймає до уваги дані про особу підсудних, а саме: їх позитивні характеристики за місцем проживання, що вони періодично вживають наркотичні засоби, чим представляють підвищену суспільну небезпеку, є потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи, ОСОБА_1 раніше притягався до кримінальної відповідальності, а ОСОБА_2 злочин вчинив вперше.
До обставин, які пом’якшують покарання підсудних, суд відносить щире каяття і активне сприяння розкриттю злочинів.
Як обтяжуючу покарання обставину суд враховує вчинення ними злочину у стані алкогольного сп’яніння.
Виходячи із наведеного, суд вважає за доцільне призначити підсудним ОСОБА_1 та ОСОБА_2 покарання у виді позбавлення волі в межах санкції статтей, по яких вони притягуються до кримінальної відповідальності, з конфіскацією всього майна, належного їм на праві особистої власності.
Таке покарання буде необхідне й достатнє для їх виправлення, а також запобігання вчиненню нових злочинів як ними самими так і іншими.
Виходячи із виду призначеного покарання, суд вважає, що міру запобіжного заходу обом підсудним до вступу вироку в законну силу слід змінити з підписки про невиїзд з постійного місця проживання на тримання під вартою, взявши під варту із залу судового засідання.
З кожного підсудного окремо на користь НДЕКЦ при УМВС України у Волинській області підлягає стягненню по 421, 92 гривні за проведення фізико - хімічних експертиз.
Речові докази: наркотичну речовину належить знищити, спортивну сумку повернути ОСОБА_1, а рюкзак - ОСОБА_2, як власникам.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
П Р И С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 308, ч. 2 ст. 309 КК України, призначивши покарання:
за ч. 2 ст. 308 КК України –5 (п’ять) років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, належного на праві особистої власності;
за ч. 2 ст. 309 КК України –3 (три) роки позбавлення волі.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточним призначити покарання –5 (п’ять) років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, належного на праві особистої власності;
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 308, ч. 2 ст. 309 КК України, призначивши покарання:
за ч. 2 ст. 308 КК України –5 (п’ять) років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, належного на праві особистої власності;
за ч. 2 ст. 309 КК України –3 (три) роки позбавлення волі.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточним призначити покарання –5 (п’ять) років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, належного на праві особистої власності;
Міру запобіжного заходу засудженим ОСОБА_1 та ОСОБА_2 змінити з підписки про невиїзд з постійного місця проживання на тримання під вартою, взявши під варту із залу суду.
Строк покарання засудженим ОСОБА_1 та ОСОБА_2 рахувати з часу взяття під варту, тобто з 23 вересня 2011 року, зарахувавши в строк відбування покарання час затримання з 21 по 24 липня 2011 року.
Стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 судові витрати на користь НДЕКЦ при УМВС України у Волинській області р/р 31256272210012 в УДК у Волинській області, ідентифікаційний код 25574908, МФО 803014 призначення платежу,,За проведення експертиз" з кожного окремо по 421 (чотириста двадцять одна) грн. 92 коп. за проведення фізико - хімічних експертиз.
Речові докази: наркотичну речовину знищити, спортивну сумку повернути ОСОБА_1, а рюкзак - ОСОБА_2
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а засудженими в той же строк з моменту вручення їм копії цього випроку.