Чортківський районний суд Тернопільської області
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 вересня 2011 року Справа № 1-73/11
|
Чортківський районний суд Тернопільської області в складі: головуючого суду судді ПАРФЕНЮКА В.І.
з участю секретаря ЮЖДИ Л.С.
прокурора ДЕМ’ЯНЮКА Б.І.
захисників ОСОБА_1 та ОСОБА_2
потерпілого ОСОБА_3,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чорткові справу по обвинуваченню
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта середня, не одруженого, не працюючого, раніше судимого 14 листопада 2007 року вироком Чортківського районного суду Тернопільської області за ч. ч. 2 ст. 15 –ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 70, ч. 4 ст. 70, ч. 1 ст. 71 Кримінального кодексу України до чотирьох років шести місяців позбавлення волі, постановою Бережанського районного суду Тернопільської області від 9 серпня 2010 року звільненого від відбування покарання умовно-достроково на невідбутий термін 1 рік 6 місяців і 26 днів та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця та жителя АДРЕСА_2, українця, громадянина України, освіта 9 класів, не одруженого, не працюючого, раніше судимого 14 травня 2010 року вироком Чортківського районного суду Тернопільської області за ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України до покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, на підставі ст. 75 Кримінального кодексу України звільненого від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком на один рік
в злочині, передбаченому ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України,--
В С Т А Н О В И В:
Підсудні ОСОБА_4 та ОСОБА_5, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, за попередньою змовою близько 4-ї години 2 березня 2011 року біля будинку АДРЕСА_3 умисно шляхом застосування фізичного насильства, що не є небезпечним для життя і здоров’я, яке виразилося у нанесенні ударів руками та ногами по тілу потерпілого ОСОБА_3, відкрито викрали належний останньому мобільний телефон марки "Нокіа 5200", що був в користуванні, вартістю 200 гривень, в якому була карта пам’яті об’ємом 1 Гб вартістю 30 гривень, зі стартовим пакетом оператора мобільного зв’язку "Діджус"вартістю 25 гривень, на рахунку якого знаходилось 20 гривень, та чохол, в якому був телефон, вартістю 30 гривень, а також гаманець коричневого кольору із шкіри, що був в користуванні, вартістю 150 гривень, в якому знаходились гроші в сумі 250 гривень та 500 доларів США, що згідно курсу Національного банку України становить 3 968 гривень 65 копійок, спричинивши потерпілому матеріальну шкоду на загальну суму 4 673 гривні 65 копійок.
Підсудний ОСОБА_4 свою вину у вчиненому злочині визнав частково, пояснив, що 1 березня 2011 року він з підсудним ОСОБА_5 були в барі "Молодіжний"і там вони познайомились з потерпілим, з яким вживали спиртні напої. Пізніше вони купили і розпивали спиртні напої на одній з квартир, в якій жили свідки по даній справі. Так як потерпілий в квартирі поводив себе зухвало то, коли вони вийшли з квартири, він з підсудним ОСОБА_5 вдарили потерпілого, внаслідок чого він впав, але швидко піднявся і став втікати. Підсудний ОСОБА_5 наздогнав потерпілого, збив його з ніг і тоді вони обоє стали наносити йому удари ногами. Після цього він витягнув в потерпілого гаманець, в якому пізніше виявили 120 гривень та 100 доларів США. Ці гроші вони між собою поділили. Мобільний телефон та гроші в сумі, яку вказує потерпілий, вони в нього не брали. Потерпілий тримав мобільний телефон в руці і під час нанесення ударів підсудний ОСОБА_5 вибив телефон з руки, який полетів в невідомому напрямку.
Підсудний ОСОБА_5 свою вину у вчиненому злочині визнав частково, пояснив, що 1 березня 2011 року він з підсудним ОСОБА_4 та потерпілим ОСОБА_3 в барі "Молодіжний" розпивали алкогольні напої. Після того як бар закрився вони пішли на квартиру, в якій жили дівчата, які є свідками в даній справі. Там вони продовжували розпивати спиртні напої. Під ранок вони вирішили розходитися, і коли вийшли з квартири, то підсудний ОСОБА_4 і він нанесли потерпілому удари, від яких той впав, але схопився на ноги та став втікати. Він наздогнав потерпілого та збив його з ніг, і вони стали наносити ногами ще удари по тілу потерпілого, а тоді підсудний ОСОБА_4 дістав з кишені потерпілого гаманець, в якому пізніше виявили 120 гривень та 100 доларів США. Коли вони вже мали йти, то потерплий дістав телефон і хотів телефонувати, і він вдарив його по руці і телефон відлетів в сторону. Телефон та гроші в сумі, що вказує потерпілий, вони не брали.
Проте такі показання підсудних судом оцінюються критично, а тому при винесенні вироку до уваги не приймаються. Суд вважає вищенаведені показання підсудних як спосіб їх самозахисту з метою пом’якшення відповідальності за вчинені дії. До такого висновку суд прийшов з врахуванням наступних обставин.
Потерпілий ОСОБА_3 пояснив, що він продав автомобіль за 700 доларів США і 1 березня 2011 року хотів купити мотоцикл. Водій автомобіля, який його возив, приїхав в м. Чортків на газову заправку, висадив його в місті і він зайшов в бар "Молодіжний, де познайомився з підсудними. Там вони разом розпивали спиртні напої. Пізніше розпивали спиртні напої на одній з квартир, в якій жили дівчата, що значаться свідками в справі. Коли вони вийшли з квартири, то в під’їзді підсудний ОСОБА_4 штовхнув його, а підсудний ОСОБА_5 вдарив по голові, від чого він впав, але швидко піднявся та став втікати. Підсудні його наздогнали, збили з ніг та стали обоє наносити удари по тілу. Після цього підсудний ОСОБА_4 витягнув з його кишені гаманець з грошима в якому було 250 гривень та 500 доларів США, а хто забрав телефон він не пам’ятає, але при цьому хтось з них сказав, що треба забрати телефон, а то він може комусь зателефонувати. Коли підсудні пішли, то він піднявся і повернувся до дівчат на квартиру і розказав, що сталося.
Такі свої показання потерпілий ОСОБА_3 підтвердив при проведенні ставки віч-на-віч з підсудними ОСОБА_4 та ОСОБА_5.
Таким чином, показання потерпілого є логічними та послідовними як на досудовому слідстві так і в судовому засіданні і вони об’єктивно підтверджуються показаннями свідків, та протоколами слідчих дій, а незначні розбіжності в його показаннях не впливають на доведеність вини підсудних.
Так, свідок ОСОБА_6 в судовому засіданні показала, що вона навчається в Чортківському інституті підприємництва та бізнесу і проживала з свідками ОСОБА_7 та ОСОБА_8 в АДРЕСА_3. В ніч з 1 на 2 березня 2011 року до них на квартиру прийшли підсудні та потерпілий, які принесли з собою спиртні напої. Під ранок вони вони вирішили йти з квартири і в цей час підсудний ОСОБА_4 сказав, що вони поб’ють потерпілого і повернуться. Проте через деякий час повернувся потерпілий і сказав, що підсудні його побили, забрали в нього 500 доларів США та мобільний телефон.
Такі ж обставини підтверджуються показаннями в судовому засіданні свідка ОСОБА_7, та показаннями свідка ОСОБА_8, які були оголошені в судовому засіданні.
З заяви потерпілого ОСОБА_3 вбачається, що в ніч з 1 на 2 березня 2011 року двоє невідомих осіб на вулиці біля бару "Молодіжний"побили його та відкрито викрали мобільний телефон "Нокіа 5200 чорного кольору з чохлом та гаманець з грошима, заподіявши йому матеріальну шкоду на загальну суму 4 830 гривень.
Про обставини вчинення злочину підсудні ОСОБА_4 та ОСОБА_5 розказали та показали під час проведення відтворення обстановки та обставин події і цієї слідчою дією також підтверджено, що заволодіння майном потерпілого відбувалося з застосуванням фізичного насильства над потерпілим зі сторони підсудних, яке виразилося в нанесенні останньому ударів по тілу.
Дослідивши та оцінивши докази в справі, суд приходить до висновку про доведеність вини підсудних і їх дії кваліфікує за ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України, як відкрите викрадення чужого майна /грабіж/, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, вчинений повторно та за попередньою змовою групою осіб.
При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особи винних і призначає підсудним покарання за ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України у вигляді позбавлення волі.
При цьому суд бере до уваги характеристики підсудних з їх місця проживання.
Остаточне покарання за сукупністю вироків підсудному ОСОБА_4 суд призначає відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 Кримінального кодексу України шляхом часткового приєднання до призначеного покарання невідбутого покарання терміном вісім місяців за вироком Чортківського районного суду від 14 листопада 2007 року.
Остаточне покарання за сукупністю вироків підсудному ОСОБА_5 суд призначає відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 Кримінального кодексу України шляхом часткового приєднання до призначеного покарання невідбутого покарання терміном шість місяців за вироком Чортківського районного суду від 14 травня 2010 року.
Гроші в сумі три гривні, які були вилучені в підсудного ОСОБА_4, передати в доход держави.
Керуючись ст. ст. 323, 324 Кримінально-процесуального кодексу України, суд,-
З А С У Д И В:
ОСОБА_4 визнати винним за ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України і призначити йому покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі.
Згідно ч. 1 ст. 71 Кримінального кодексу України до призначеного покарання частково приєднати невідбуте покарання за вироком Чортківського районного суду від 14 листопада 2007 року у вигляді восьми місяців позбавлення волі і остаточне покарання за сукупністю вироків ОСОБА_4 призначити у вигляді позбавлення волі терміном на чотири роки і вісім місяців.
ОСОБА_5 визнати винним за ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України і призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі терміном на чотири роки.
Згідно ч. 1 ст. 71 Кримінального кодексу України до призначеного покарання частково приєднати невідбуте покарання за вироком Чортківського районного суду від 14 травня 2010 року у вигляді шести місяців позбавлення волі і остаточне покарання за сукупністю вироків ОСОБА_5 призначити у вигляді позбавлення волі терміном на чотири роки і шість місяців.
Запобіжний захід до набрання вироком законної сили засудженим ОСОБА_4 та ОСОБА_5 залишити попередній –у вигляді утримання під вартою. Строк покарання засудженому ОСОБА_4 рахувати з 2 березня 2011 року, засудженому ОСОБА_5 з 3 березня 2011 року.
Гроші в сумі три гривні, які були вилучені в підсудного ОСОБА_4, передати в доход держави.
На вирок можуть бути подані апеляції в апеляційний суд Тернопільської області через Чортківський районний суд протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а засудженими в той же термін з часу вручення їм копії вироку.