Скадовський районний суд Херсонської області
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2010 року
Справа № 1-217/10
|
Скадовський районний суд Херсонської області в складі:
головуючої, судді Ведмідської Н.І.
при секретарі Серженко М.М.
за участю прокурора Кравчук Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду м. Скадовська Херсонської області кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Красне Скадовського району Херсонської області, громадянина України, освіта середня, не працюючого, в силу ст. 89 КК України раніше не судимого, проживаючого за адресою АДРЕСА_1,
за ч.1 ст. 185 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В період часу з 04 по 25 січня 2010 року в вечірній час доби, ОСОБА_1 з корисливих спонукань, з метою крадіжки чужого майна, охоплюючи свої дії єдиним умислом, направленим на заволодіння чужим майном, шляхом вільного доступу проникав на територію бази відпочинку "Примор'є", розташованої по вул. Садовій,15 в с. Красне Скадовського району Херсонської області, яка належить ВАТ "Херсонський завод карданних валів", звідки таємно викрав 27 листів 8-хвильового шиферу, вартістю 30 грн. за штуку, загальною вартістю 810 грн., та 2 куба дерев'яних дощечок, вартістю 200 грн. за 1 куб, загальною вартістю 400 грн., а всього на загальну суму 1210 грн. З викраденим з місця злочину зник та розпорядився ним на власний розсуд, чим спричинив ВАТ "Херсонський завод карданних валів" матеріальні збитки на загальну суму 1210 грн.
По справі заявлений цивільний позов на суму 1210 грн.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 185 КК України визнав повністю та пояснив, що в період часу з 04 по 25 січня 2010 року, на території бази відпочинку "Примор'є", розташованої по вул. Садовій,15 в с. Красне Скадовського району Херсонської області скоїв крадіжку 27 листів 8-хвильового шиферу та 2 куба дерев'яних дощечок. В скоєному щиро розкаявся.
Враховуючи, що підсудний визнав у повному обсязі обставини злочину, встановлені досудовим слідством та відмовився від дослідження доказів цих обставин, судом з’ясовано, що він та інші учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, що сумнівів у добросовісності та істинності їх позиції немає, зважаючи на згоду підсудного та інших учасників судового розгляду суд в дослідженні доказів по справі обмежився допитом підсудного, дослідженням матеріалів справи стосовно особи підсудного.
Оцінивши всі зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважає, що дії підсудного ОСОБА_1 які полягали у таємному викрадені чужого майна (крадіжка), правильно кваліфіковані досудовим слідством за ч.1 ст. 185 КК України.
Дослідженням даних про підсудного встановлено, що він в силу ст. 89 КК України раніше не судимий, не працює, одружений, має на утриманні трьох малолітніх дітей, на обліку у лікаря нарколога, психіатра не перебуває, за місцем проживання характеризується добре.
Обставиною, яка пом’якшує покарання підсудного, відповідно до ст. 66 КК України є щире каяття.
Обставин, які обтяжують покарання підсудного, відповідно до ст. 67 КК України судом не встановлено.
Призначаючи підсудному покарання суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого ним злочину, який є злочином середньої тяжкості, особу винного та виходить з того, що підсудному має бути призначено покарання необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів.
Враховуючи вищезазначені обставини, суд приходить до висновку, що підсудному може бути призначено покарання без ізоляції від суспільства.
Питання про речові докази: 26 дошок, які підсудний використав на виготовлення будки та 10 дошок, які використав на виготовлення даху в літньому душі, що знаходяться на зберіганні у підсудного ОСОБА_1, необхідно вирішити згідно п.3 ч.1 ст. 81 КПК України. Враховуючи, що демонтаж даху та будки неможливий без пошкодження та знецінення дошок суд дійшов висновку, що повернення речових доказів власникові є недоцільним (а.с.38).
Виходячи з того, що підсудний не оспорює розмір цивільного позову, який складається з вартості викраденого майна, він підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд –
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст. 185 КК України та призначити покарання у виді у виді 2 років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбуття призначеного покарання, встановивши іспитовий строк 1 рік.
Згідно ст. 76 КК України зобов’язати засудженого повідомляти органи кримінально виконавчої інспекції про зміну місця проживання, періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції.
До вступу вироку в законну силу міру запобіжного заходу засудженому залишити – підписку про невиїзд.
Цивільний позов задовольнити. Стягнути ОСОБА_1 на користь відкритого акціонерного товариства "Херсонський завод карданних валів", розташованого за адресою м. Херсон, вул. Червонопрапорна,26 матеріальні збитки в розмірі 1210 грн.
Речові докази: 26 дошок, з яких виготовлена будка, 10 дошок, з яких виготовлений дах в літньому душі - залишити ОСОБА_1 (а.с.38).
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Херсонської області протягом 15-ти діб з моменту його проголошення, засудженим в той же строк з моменту вручення копії вироку, шляхом її подачі через Скадовський районний суд Херсонської області.