У Х В А Л А
22 серпня 2019 року
м. Київ
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного кримінального суду:
головуюча Стефанів Н.С.,
судді: Голубицький С.С., Шевченко Т.В.,
розглянувши в судовому засіданні подання голови Івано-Франківського апеляційного суду про направлення провадження за апеляційними скаргами захисника Лопуха З.Я. в інтересах обвинуваченого ОСОБА_1, захисника Желізняк Л.Б. в інтересах обвинувачених ОСОБА_2 та ОСОБА_3, захисника Коваленко О.В. в інтересах обвинуваченого ОСОБА_4, обвинуваченого ОСОБА_5 на ухвалу колегії суддів Калуського міськрайонного суду від 31 липня 2019 року про продовження строку тримання під вартою у кримінальному провадженні стосовно ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_1, за обвинуваченням їх у вчиненні злочинів, передбачених п.п.6, 12, ч.2 ст. 115, ч.4 ст. 187 Кримінального кодексу України (далі- КК України (2341-14)
), стосовно ОСОБА_3 та ОСОБА_2, за обвинуваченням їх у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст. 187, ч.5 ст. 185, ч.1 ст. 263 КК України, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,
в с т а н о в и в:
До Верховного Суду в порядку ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України (4651-17)
) надійшло подання голови Івано-Франківського апеляційного суду про направлення матеріалів провадження за апеляційними скаргами захисника Лопуха З.Я. в інтересах обвинуваченого ОСОБА_1, захисника Желізняк Л.Б. в інтересах обвинувачених ОСОБА_2 та ОСОБА_3, захисника Коваленко О.В. в інтересах обвинуваченого ОСОБА_4, обвинуваченого ОСОБА_5 на ухвалу колегії суддів Калуського міськрайонного суду від 31 липня 2019 року про продовження строку тримання під вартою у кримінальному провадженні стосовно ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_1, за обвинуваченням їх у вчиненні злочинів, передбачених п.п.6, 12, ч.2 ст. 115, ч.4 ст. 187 Кримінального кодексу України (далі- КК України (2341-14)
), стосовно ОСОБА_3 та ОСОБА_2, за обвинуваченням їх у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст. 187, ч.5 ст. 185, ч.1 ст. 263 КК України, з Івано-Франківського апеляційного суду до найбільш територіально наближеного апеляційного суду.
Подання мотивовано тим, що утворити склад суду для розгляду вказаних апеляційних скарг є неможливим через недостатню кількість суддів для утворення складу колегії.
Учасникам судового провадження було повідомлено про час та місце розгляду подання апеляційного суду, проте в судове засідання вони не з`явилися, що не перешкоджає його розгляду.
Заяв про відкладення розгляду подання апеляційного суду не надходило.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали провадження за апеляційними скаргами та доводи, наведені в поданні, колегія суддів дійшла висновку про задоволення подання Одеського апеляційного суду з таких підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду.
Згідно з ч. 3 зазначеної статті питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.
До Івано - Франківського апеляційного суду в порядку апеляційного оскарження надійшли вказані матеріали провадження за апеляційними скаргами захисника Лопуха З.Я. в інтересах обвинуваченого ОСОБА_1, захисника Желізняк Л.Б. в інтересах обвинувачених ОСОБА_2 та ОСОБА_3, захисника Коваленко О.В. в інтересах обвинуваченого ОСОБА_4, обвинуваченого ОСОБА_5 на ухвалу колегії суддів Калуського міськрайонного суду від 31 липня 2019 року про продовження строку тримання під вартою у кримінальному провадженні стосовно ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 .
Відповідно до вимог ст. 76 КПК України суддя, який брав участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, не має права брати участь у цьому ж провадженні в суді першої, апеляційної та касаційної інстанцій.
З шести суддів, які працюють в судовій палаті з розгляду кримінальних справ Івано- Франківського апеляційного суду, виключено з автоматизованого розподілу суддів Васильєва О.П., Гриновецького Б.М., Кукурудза Б.І., Повзла В.В. та Шкрібляка Ю.Д., оскільки вони брали участь у цьому провадженні під час досудового розслідування.
Наявність одного судді Малєєва А.Ю. не дає можливість сформувати колегію суддів.
Залучення суддів цивільної палати апеляційного суду є неможливим відповідно до рішення зборів суддів Івано-Франківського апеляційного суду від 04 липня 2019 року.
З огляду на викладені обставини та з урахуванням положень кримінального процесуального закону, відповідно до яких неможливо утворити склад суду для розгляду цих апеляційних скарг, подання апеляційного суду підлягає задоволенню, а провадження - направленню з одного суду апеляційної інстанції до іншого, який є найбільш територіально наближеним судом, а саме до Тернопільського апеляційного суду.
Керуючись ст. 34 КПК України, Верховний Суд
п о с т а н о в и в:
Подання голови Івано- Франківського апеляційного суду задовольнити.
Провадження за апеляційними скаргами захисника Лопуха З.Я. в інтересах обвинуваченого ОСОБА_1, захисника Желізняк Л.Б. в інтересах обвинувачених ОСОБА_2 та ОСОБА_3, захисника Коваленко О.В. в інтересах обвинуваченого ОСОБА_4, обвинуваченого ОСОБА_5 на ухвалу колегії суддів Калуського міськрайонного суду від 31 липня 2019 року про продовження строку тримання під вартою у кримінальному провадженні стосовно ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_1, за обвинуваченням їх у вчиненні злочинів, передбачених п.п.6, 12, ч.2 ст. 115, ч.4 ст. 187 Кримінального кодексу України (далі- КК України (2341-14)
), стосовно ОСОБА_3 та ОСОБА_2, за обвинуваченням їх у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст. 187, ч.5 ст. 185, ч.1 ст. 263 КК України, передати із Івано- Франківського апеляційного суду на розгляд Тернопільського апеляційного суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді
Н.С. Стефанів С.С. Голубицький Т.В. Шевченко