ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 червня 2016 року м. Київ К/800/38495/15
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі
головуючого: Мороз Л.Л.,
суддів: Горбатюка С.А.,
Шведа Е.Ю.
розглянула у порядку попереднього розгляду касаційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 23.07.2015 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про: визнання протиправною відмови Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві оформленої листом від 15.04.2015 року № 7851/12 у проведенні перерахунку пенсії відповідно до довідки військової частини А0515 від 10.02.2015 року № 222/4/243/118/27; зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві перерахувати пенсію відповідно до довідки військової частини А0515 від 10.02.2015 року № 222/4/243/118/27; стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на користь позивача неотриманні пенсійні виплати на загальну суму 25614 грн. 60 коп. за період з 01.04.2012 року по 31.12.2014 року.
Постановою Оболонського районного суду м. Києва від 12.06.2015 року позов задоволено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.07.2015 року скасовано постанову суду першої інстанції та прийнято нову постанову, якою у позові відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, позивач подав до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу у якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просить скасувати вказане судове рішення та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
Як встановлено судами попередніх інстанцій, ОСОБА_2 з 01.11.1996 року отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (2262-12)
.
Військовою частиною А 0515 видано довідку від 10.02.2015 року № 222/4/243/118/27, у який визначено розмір грошового розмір забезпечення за нормами, чинними на 01.04.2012 року за посадою, яку ОСОБА_2 займав на день звільнення.
16 березня 2015 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України з заявою про перерахунок пенсії, в якій просив на підставі ст. 49, 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" провести перерахунок розміру його пенсії виходячи із розміру грошового забезпечення визначеного у довідці від 10.02.2015 року № 222/4/243/118/27.
Відповідач у листі від 15.04.2015 року № 7851/12 повідомив позивачу про відсутність підстав для проведенні перерахунку пенсії.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.
Як убачається з наведеної норми права, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
За правилами пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (2262-12)
, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (45-2008-п)
, перерахунок раніше призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ (2262-12)
пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 355 (355-2012-п)
"Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (2262-12)
установлено з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону № 2262-ХІІ (2262-12)
, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262-ХІІ, збільшивши його з 1 вересня 2012 року до 23 відсотків та з 1 січня 2013 року до 35 відсотків.
Проаналізувавши зміст постанови № 355 (355-2012-п)
, суд дійшов висновку, що зазначеною постановою Кабінет Міністрів України не приймав рішень щодо зміни розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ (2262-12)
, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Крім того, довідка військової частини А0515 від 10.02.2015 року № 222/4/243/118/27 не може бути підставою для перерахунку пенсії, оскільки враховує граничні розміри надбавок, а не фактичну зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовця на підставі належного рішення суб'єкта владних повноважень.
Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанцій дійшов правильного висновку про відмову у задоволенні позову.
Касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення суду ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновків суду не спростовують, підстави для призначення справи до розгляду в судовому засіданні відсутні.
Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи судом допущено неправильне застосування норм матеріального чи порушення норм процесуального права, які передбачені ст.ст. 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України як підстави для зміни, скасування судового рішення, залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 220, 220-1, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу ОСОБА_2 відхилити, постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 23.07.2015 року у цій справі залишити без змін.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Судді: