СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-1565/12/2770
22.01.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Дугаренко О.В.,
суддів Мунтян О.І.,
Омельченка В. А.
секретар судового засідання Руднєва А.В.
за участю сторін:
представник позивача- Севастопольської міської Ради- Вахрамєєва Марія Юріївна, довіреність № 0315/256 від 15.01.13,
представник відповідача- Державної виконавчої служби України- Дмитренко Ігор Володимирович, довіреність № 2.7-4.4/4.4/1778 від 17.12.12,
перевіривши апеляційну скаргу Державної виконавчої служби України на постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь (головуючого судді Кириленко О.О. ) від 26.09.12 у справі № 2а-1565/12/2770
за позовом Севастопольської міської Ради (вул. Леніна, 3,Севастополь,99011)
до Державної виконавчої служби України (вул. Артема, 73,Київ 53,04053)
про визнання дій протиправними та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 26.09.12 позов
Севастопольської міської Ради задоволено: визнано протиправними дії державного виконавця Державної виконавчої служби України щодо стягнення з Севастопольської міської Ради виконавчого збору у розмірі 1 360 гривень 00 копійок у виконавчому провадженні ВП №29327881; скасовано постанову державного виконавця Державної виконавчої служби України від 22 червня 2012 року про стягнення з Севастопольської міської Ради виконавчого збору у розмірі 1 360 гривень 00 копійок у виконавчому провадженні ВП №29327881.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 26.09.12, прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
В судовому засіданні представник позивача заперечував проти задоволення апеляційної скарги, просив рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Представник відповідача наполягав на задоволенні апеляційної скарги та скасуванні постанови суду першої інстанції.
З матеріалів справи вбачається, що 15 червня 2011 року Окружним адміністративним судом міста Севастополя керуючись постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 04 квітня 2011 року видано виконавчий лист у адміністративній справі 2а-3630/10/2770, згідно з яким Севастопольську міську Раду зобов'язано розглянути на найближчій сесії заяву ОСОБА_4 від 03 жовтня 2008 року про надання попередньої згоди на продаж земельних ділянок, розташованих під належними їй об'єктами нерухомості, у порядку викупу, а також на складання проекту відводу цих земельних ділянок.
На підставі виконавчого листа у адміністративній справі № 2а-3630/10/2770, виданого 15 червня 2011 року, 18 жовтня 2011 року старшим державним виконавцем державної виконавчої служби України винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 29327881, яка отримана Севастопольською міською Радою 24 жовтня 2011 року.
22 червня 2012 року старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України винесено постанову про закінчення виконавчого провадження ВП 29327881, яка отримана Севастопольською міською Радою 02 липня 2012 року.
22 червня 2012 року старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України винесено постанову про стягнення виконавчого збору з Севастопольської міської Ради у розмірі 1 360 гривень 00 копійок, у зв'язку з невиконанням боржником у наданий строк виконавчого листа по адміністративній справі № 2а-3630/10/2770, виданого 15 червня 2011 року. Дана постанова була отримана Севастопольською міською Радою також 02 липня 2012 року.
Вивчивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правову оцінку обставин у справі та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Відповідно до частини другої статті 25 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.
У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова.
Згідно з частиною першою статті 27 Закону у разі ненадання боржником у строки, встановлені частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.
Частиною першою статті 28 Закону встановлено, що у разі невиконання боржником рішення майнового характеру у строк, встановлений частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного його виконання, постановою державного виконавця з боржника стягується виконавчий збір у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає стягненню, або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом. У разі невиконання боржником у той самий строк рішення немайнового характеру виконавчий збір стягується в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з боржника - фізичної особи і в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з боржника - юридичної особи. У зазначених розмірах виконавчий збір стягується з боржника також у разі повернення виконавчого документа без виконання за письмовою заявою стягувача та у разі самостійного виконання боржником рішення після початку його примусового виконання, зокрема шляхом перерахування коштів безпосередньо на рахунок стягувача. Постанова про стягнення виконавчого збору може бути оскаржена в десятиденний строк у порядку, встановленому цим Законом (606-14)
.
Судом першої інстанції встановлено, що на час отримання Севастопольською міською Радою постанови державного виконавця від 18 жовтня 2011 року про відкриття виконавчого провадження, головою Севастопольської міської Ради було скликано п'яту сесію Севастопольської міської ради VI скликання з 11 жовтня 2011 року до 28 грудня 2011 року, про що було здійснено повідомлення у засобах масової інформації, а саме газеті "Севастопольські вісті" від 01 жовтня 2011 року № 82 (1387).
10 листопада 2011 року на адресу відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, Севастопольською міською Радою було направлено заяву про відкладення провадження виконавчих дій № 03-15/4205, у зв'язку з тим, що відповідно до частини третьої статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації", проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття, отже відповідно до діючого законодавства виконати постанову державного виконавця від 18 жовтня 2011 року у семиденний строк з дня її отримання не є можливим.
Севастопольською міською Радою проекти рішень, стосовно розгляду клопотань підприємця ОСОБА_4 опубліковано на сайті Севастопольської міської Ради 22 листопада 2011 року.
20 грудня 2011 року на пленарному засіданні Севастопольської міської Ради було розглянуто клопотання підприємця ОСОБА_4 про викуп земельної ділянки орієнтовною площею 0, 0015 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 для обслуговування торгівельного павільйону та прийнято рішення від 20 грудня 2011 року № 2261 "Про відмову підприємцю ОСОБА_4 у продажі земельної ділянки орієнтовною площею 0, 0015 га, за адресою: АДРЕСА_1 для обслуговування торгівельного павільйону".
Також, 20 грудня 2011 року на пленарному засіданні Севастопольської міської Ради було розглянуто клопотання підприємця ОСОБА_4 про викуп земельної ділянки орієнтовною площею 0, 0031 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 для обслуговування торгівельного павільйону та прийнято рішення від 20 грудня 2011 року № 2263 "Про відмову підприємцю ОСОБА_4 у продажі земельної ділянки орієнтовною площею 0, 0031 га, за адресою: АДРЕСА_2 для обслуговування торгівельного павільйону".
07 травня 2012 року на адресу відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Севастопольською міською Радою надіслано лист № 0315/1762 в якому зазначено, що Севастопольською міською Радою постанову суду у адміністративній справі № 2а-3630/10/2770 виконано, заява стягувача розглянута у відповідності з діючим законодавством, та прийнято відповідне рішення.
Отже, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що державний виконавець безпідставно дійшов до висновку про наявність обставини пропущення боржником строку виконання виконавчого листа у адміністративній справі 2а-3630/10/2770.
Правова оцінка, яку суд першої інстанції дав обставинам справи, не суперечить вимогам процесуального і матеріального права, а доводи апеляційної скарги щодо їх неправильного застосування є необґрунтованими.
На підставі викладеного, судова колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Державної виконавчої служби України на постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 26.09.12 у справі № 2а-1565/12/2770 залишити без задоволення.
2. Постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 26.09.12 у справі № 2а-1565/12/2770 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України у порядку та в строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст судового рішення виготовлений 28 січня 2013 р.
Головуючий суддя підпис О.В.Дугаренко
Судді підпис О.І. Мунтян
підпис В.А.Омельченко
З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.В.Дугаренко