ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
|
06 квітня 2016 року м. Київ справа № 800/217/16
|
Суддя Вищого адміністративного суду України Лосєв А.М., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1 до Президента України Порошенка Петра Олексійовичапро визнання бездіяльності та порушення обов'язків,
ВСТАНОВИВ:
05 квітня 2016 року ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1.) звернулась до Вищого адміністративного суду України як суду першої інстанції з адміністративним позовом до Президента України Порошенка Петра Олексійовича (далі по тексту - відповідач, Президент України Порошенко П.О.) про визнання бездіяльності відповідача та порушення ним конституційних обов'язків бути гарантом прав позивача, як людини і громадянина України, які гарантовані нормами прямої дії - статтями 1, 3, 8, 9, 19, 46, 48, 68 Конституції України.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам, передбаченим Кодексом адміністративного судочинства України (2747-15)
, суд приходить до наступного.
Відповідно до частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Згідно з приписами частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
У порушення наведених положень позовна заява ОСОБА_1 не містить прохальної частини з викладом позовних вимог, відповідно до вимог частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що звернення до суду зумовлене "відмовою органів державної влади в нарахуванні виплат пенсії".
Відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Однак, в порушення вимог наведеної правової норми, в позовній заяві не зазначено про докази, якими підтверджуються викладені у ній обставини.
Заявляючи клопотання про витребування доказів від виконавчої влади, позивач не зазначає, які саме докази мають бути витребувані судом та у кого саме.
Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
На порушення наведеної правової норми до позовної заяви не додано її копії з усіма доданими до неї документами для відповідача.
У позовній заяві ОСОБА_1 заявлено клопотання про звільнення її від сплати судового збору на підставі Закону України "Про судовий збір" (3674-17)
.
Відповідно до приписів статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Отже для розгляду та вирішення питання щодо звільнення позивача від сплати судового збору ОСОБА_1 мають бути наведені обґрунтування та надані докази на підтвердження її майнового стану, який не дає можливості сплатити судовий збір.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті позивачем у 7-денний строк з дня отримання ухвали, шляхом подання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№ 800/217/15 від 06 квітня 2016 року) належним чином оформленого адміністративного позову з додатками.
Згідно з частиною 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачу 7 денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.
ухвала може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у порядку та в строки, встановлені статтями 236 - 238, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
|
Суддя Вищого адміністративного суду України
|
А.М. Лосєв
|