ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 лютого 2016 року м. Київ К/800/13171/13
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
головуючого Ланченко Л.В.
суддів Пилипчук Н.Г.
Цвіркуна Ю.І.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу
ОСОБА_2
на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 22.01.2013
у справі № 2а- 1670/4483/12
за позовом ОСОБА_2
до 1.Карлівської міжрайонної державної податкової інспекції у Полтавській області,
2.Машівської районної державної адміністрації
про визнання дій неправомірними, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 20.08.2012 позов задоволено. Визнано неправомірними дії Машівської районної державної адміністрації Полтавської області щодо повідомлення Машівського відділення Карлівської МДПІ у Полтавській області про укладення між ОСОБА_2 та Машівською районною державною адміністрацією Полтавської області попереднього договору оренди землі від 07.04.2011.
Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 22.01.2013 постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 20.08.2012 скасовано, прийнято нову постанову про відмову в позові.
У справі відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою позивача, у якій ставиться питання про скасування рішення суду апеляційної інстанції та залишення в силі рішення суду першої інстанції, з підстав невірного застосування норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши під час попереднього судового засідання повноту встановлення обставин справи та правильність їх юридичної оцінки в судових рішеннях, в межах доводів касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що 16.02.2011 розпорядженням голови Машівської РДА № 130 позивачу надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують його право користування земельною ділянкою на території Кошманівської сільської ради.
07.04.2011 між позивачем та Машівською РДА укладено попередній договір оренди землі загальною площею 30 га на строк виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів. Відповідно до п. 4 зазначеного договору орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 500 грн. за 1 га в рік.
Попередній договір оренди землі від 07.04.2011 направлений до Машівського відділення Карлівської МДПІ та отриманий останнім 05.05.2011.
07.06.2011 розпорядженням голови Машівської РДА затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою ОСОБА_2 площею 28,1922 га ріллі, для індивідуального садівництва на території Кошманівської сільської ради; передано у користування (оренду) терміном на три роки земельну ділянку ОСОБА_2 площею 28,1922 га ріллі, для індивідуального садівництва з посвідченням права користування на земельну ділянку у встановленому законодавством порядку; встановлено орендну плату в розмірі 500 грн./га в рік.
Станом на момент розгляду справи судом основний договір оренди земельної ділянки між позивачем та Машівською РДА не укладено.
Відповідно до абз. 2 п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу України органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Таким чином, дана норма права покладає обов'язок на органи виконавчої влади та місцевого самоврядування повідомляти податкові органи про орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік.
Разом з тим, такі дії відповідача-2 самі по собі не створюють для платника податків жодних правових наслідків у вигляді зміни або припинення його прав та не породжують для нього обов'язкових юридичних наслідків, оскільки таке повідомлення може бути підставою для прийняття відповідного рішення контролюючим органом, а тому оцінка дій службових осіб може бути надана судом при вирішенні спору щодо оскарження рішення, прийнятого за результатами такого повідомлення.
З огляду на викладене, судова колегія вважає, що судом апеляційної інстанції не допущено порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судового рішення чи вчиненні процесуальних дій та не вбачає підстав для його скасування з наведених в касаційній скарзі мотивів.
Керуючись ст. ст. 220-1, 223, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 22.01.2013 залишити без змін.
ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст.236-239 КАС України (2747-15) безпосередньо до Верховного Суду України.
Головуючий
Судді
Л.В.Ланченко
Н.Г.Пилипчук
Ю.І.Цвіркун