Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
УХВАЛА
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого Леона О.І.,
суддів Григор'євої І.В., Єленіної Ж.М.,
розглянула 22 листопада 2016 року в м. Києві касаційну скаргу прокурора, який брав участь у розгляді кримінального провадження судом апеляційної інстанції на ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 22 вересня 2016 року щодо ОСОБА_1,
в с т а н о в и л а :
Вироком Ленінського районного суду м. Полтави від 25 січня 2016 року ОСОБА_1 визнано винуватою у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 197-1, ч. 4 ст. 197-1 КК та призначено покарання із застосуванням ч.1 ст. 70 КК у виді позбавлення волі на строк 2 роки.
На підставі ст. 75 КК ОСОБА_1 звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік 6 місяців та покладенням на неї обов'язку, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 76 цього Кодексу.
Ухвалою Апеляційного суду Полтавської області від 22 вересня 2016 року вирок суду скасовано, а кримінальне провадження відносно ОСОБА_1 закрито на підставі п. 1 ч. 1 ст. 284 КПК за відсутністю події злочину.
У касаційній скарзі прокурор не погоджується із ухвалою апеляційного суду та порушує питання про її скасування.
Перевіривши відповідність касаційної скарги вимогам закону, колегія суддів дійшла висновку, що її слід залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків.
Зміст касаційної скарги повинен відповідати вимогам ст. 427 КПК, зокрема, у ній зазначаються обґрунтування вимог особи до суду касаційної інстанції.
Посилаючись у касаційній скарзі на істотні порушення вимог кримінального процесуального закону та неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, прокурор не вказав у чому конкретно полягають такі порушення при розгляді кримінального провадження судом апеляційної інстанції та не обґрунтував належним чином своїх доводів у цій частині, враховуючи положення статей 284, 412, 413, 419 КПК та ч. 2 ст. 5 КК.
Зазначені обставини позбавляють суд касаційної інстанції можливості вирішити питання про відкриття касаційного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 429 КПК суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених статтею 427 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення касаційної скарги без руху, в якій зазначаються недоліки касаційної скарги і встановлюється строк, необхідний для їх усунення, що не може перевищувати п'ятнадцяти днів з дня одержання копії ухвали особою, яка подала скаргу.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 429 КПК, п. 6 розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02 червня 2016 року (1402-19) , колегія суддів
п о с т а н о в и л а :
Касаційну скаргу прокурора, який брав участь у розгляді кримінального провадження судом апеляційної інстанції на ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 22 вересня 2016 року щодо ОСОБА_1 залишити без руху.
Для усунення недоліків встановити прокурору семиденний строк з дня отримання копії ухвали.
У разі не усунення недоліків касаційної скарги, залишеної без руху, в установлений строк, така скарга повертається особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
О.І. Леон
І.В. Григорєва
Ж.М. Єленіна