Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2016 року м. Київ
|
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних
і кримінальних справ у складі:
головуючого Суржка А.В.,
суддів Орлянської В.І., Лагнюка М.М.,
розглянувши касаційну скаргу обвинуваченого ОСОБА_1 на ухвалу Апеляційного суду Сумської області від 14 липня 2016 року щодо нього,
в с т а н о в и л а:
У касаційній скарзі ОСОБА_1 порушує питання про перегляд вказаного судового рішення в касаційному порядку.
Вироком Ковпаківського районного суду м. Суми від 14 липня 2016 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі: за ч. 2 ст. 185 КК України на строк 1 рік; за ч. 3 ст. 185 КК України на строк 3 роки. Згідно вимог ч. 1 ст. 70 цього Кодексу за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно визначено засудженому ОСОБА_1 покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки.
На підставі статей 71, 72 КК України (2341-14)
за сукупністю вироків, до покарання призначеного ОСОБА_1 за даним вироком, частково приєднано невідбуту частину покарання за вироком Сумського районного суду Сумської області від 15 жовтня 2014 року, і остаточно визначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки 3 дні.
Відповідно до ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування покарання з випробуванням із встановленням іспитового строку тривалістю 3 роки та покладенням на нього обов'язків, передбачених пунктами 2, 3, 4 ч. 1 ст. 76 цього Кодексу.
Апеляційний суд Сумської області ухвалою від 14 липня 2016 року скасував вирок місцевого суду і призначив новий розгляд у суді першої інстанції.
Перевіривши доводи, наведені в касаційній скарзі, та додані до неї копії судових рішень, суд касаційної інстанції дійшов висновку, що у відкритті касаційного провадження слід відмовити на таких підставах.
Відповідно до ч. 1 ст. 424 КПК України у касаційному порядку можуть бути оскаржені вироки та ухвали про застосування або відмову у застосуванні примусових заходів медичного чи виховного характеру суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції, постановлені щодо зазначених судових рішень суду першої інстанції.
Положеннями ст. 424 КПК України визначено перелік судових рішень, які можуть бути предметом розгляду суду касаційної інстанції. Зокрема, у касаційному порядку оскаржуються судові рішення, які перешкоджають подальшому кримінальному провадженню, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Оскільки ухвала апеляційного суду від 14 липня 2016 року не перешкоджає подальшому кримінальному провадженню відносно ОСОБА_1 та її оскарження відповідно до положень КПК України (4651-17)
в касаційному порядку не передбачено, вона не може бути перевірена судом касаційної інстанції.
Згідно з вимогами п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК України, суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
Керуючись п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК України, колегія суддів
п о с т а н о в и л а :
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою обвинуваченого ОСОБА_1 на ухвалу Апеляційного суду Сумської області від 14 липня 2016 року щодо нього.
Ухвала оскарженню не підлягає.
С у д д і:
|
А. В. Суржок
В. І. Орлянська
М. М. Лагнюк
|