Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2016 року м. Київ
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого Крещенка А. М., суддів Квасневської Н. Д., Пузиревського Є. Б.,
розглянувши у судовому засіданні касаційну скаргу засудженої ОСОБА_4 та захисника ОСОБА_5 на вирок Луцького міськрайонного суду Волинської області від 29 березня 2016 року та ухвалу Апеляційного суду Волинської області від 23 червня 2016 року,
В С Т А Н О В И Л А:
Вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області від 29 березня 2016 року ОСОБА_4 засуджено:
за ч. 1 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 1 рік;
за ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки 6 місяців;
за ч. 2 ст. 190 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки.
На підставі ч. 1 ст. 70, ч. 1 ст. 71, 72 КК України ОСОБА_4 призначено остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки 6 місяців 10 днів.
Вирішено питання щодо речових доказів у провадженні.
Ухвалою Апеляційного суду Волинської області від 23 червня 2016 року вирок місцевого суду змінено в частині строку відбування покарання.
В іншій частині вирок залишено без зміни.
У касаційній скарзі засуджена та захисник порушують питання про перегляд оскаржуваних судових рішень в касаційному порядку.
Перевіривши касаційну скаргу, долучені до неї копії судових рішень, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 429 КПК України суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених ст. 427 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення касаційної скарги без руху, в якій зазначаються недоліки касаційної скарги і встановлюється строк, необхідний для їх усунення, що не може перевищувати п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, яка подала касаційну скаргу.
Згідно з ч. 2 ст. 427 КПК України у касаційній скарзі, зокрема, зазначаються: вимоги особи, яка подає касаційну скаргу, до суду касаційної інстанції.
Проте, наведених положень процесуального закону не дотримано, оскільки, зазначена засудженою та захисником вимога про зміну вироку місцевого суду не відповідає положенням ст. 436 КПК, якими визначено рішення, які приймає суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги.
Крім того, касаційна скарга містить суперечності, оскільки, зазначивши, що її подано на судові рішення як першої так і апеляційної інстанцій, засуджена та захисник посилаються виключно на порушення, допущені, на їх думку, судом першої інстанції.
Також, усупереч положенням ч. 5 ст. 427 КПК України до касаційної скарги не доданокопій оскаржуваних судових рішень, оформлених належним чином (прошнурованих, пронумерованих та засвідчених відбитком гербової печатки суду), як це передбачено п. 13.7. Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах м. Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 173 (v0173750-13) .
Вказані порушення перешкоджають вирішенню питання про відкриття касаційного провадження.
Залишення касаційної скарги без руху не перешкоджає відкриттю касаційного провадження за умови усунення зазначених у цій ухвалі недоліків, якщо скарга надійде у межах строку, визначеного у ст. 426 КПК України, або не пізніше семиденного строку з дня одержання копії ухвали про залишення касаційної скарги без руху (заявник має підтвердити, що він не пропустив цей строк при повторному зверненні до суду).
Керуючись ч. 1 ст. 429 КПК України, колегія суддів
ПОСТАНОВИЛА:
Касаційну скаргу засудженої ОСОБА_4 та захисника ОСОБА_5 на вирок Луцького міськрайонного суду Волинської області від 29 березня 2016 року та ухвалу Апеляційного суду Волинської області від 23 червня 2016 року залишити без руху.
Встановити засудженій та захиснику п'ятнадцятиденний строк для усунення зазначених недоліків з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог суду касаційна скарга буде повернута особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
А. М. Крещенко
Н. Д. Квасневська
Є. Б. Пузиревський