ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ
З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2016 року м. Київ
|
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого Дембовського С. Г.,
суддів: Колесниченка В. М., Наставного В. В.,
розглянувши в судовому засіданні клопотання захисника ОСОБА_1 про направлення кримінального провадження № 12014100130000038 за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,
в с т а н о в и л а:
До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшло клопотання захисника ОСОБА_1 про направлення кримінального провадження щодо ОСОБА_2 із Солом'янського районного суду м. Києва до Овідіопольського районного суду Одеської області.
Клопотання мотивовано тим, що кримінальне провадження щодо ОСОБА_2 має здійснювати Овідіопольський районний суд Одеської області, оскільки інкримінований обвинуваченій злочин закінчений на станції Аккаржа (Одеська залізниця), розташованої біля с. Великодолинське Овідіопотльського району Одеської області.
Учасники судового провадження вчасно повідомлені про день і час розгляду клопотання, в судове засідання не з'явились, що не перешкоджає його розгляду. Заперечень та клопотань про відкладення дати розгляду клопотання не надійшло.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши доводи, наведені у клопотанні, дослідивши інші матеріали, надані на розгляд суду, колегія суддів дійшла висновку, що дане клопотання задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 32 КПК України кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження може бути передано на розгляд до іншого суду, якщо: 1) до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності; 2) після задоволення відводів (самовідводів) чи інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду; 3) обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; 4) ліквідовано суд, який здійснював судове провадження.
Абзацом шостим частини першої цієї ж статті передбачено, що до початку судового розгляду у виняткових випадках кримінальне провадження з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження може бути передано на розгляд іншого суду за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків, а також у разі неможливості здійснювати відповідним судом правосуддя (зокрема, надзвичайні ситуації техногенного або природного характеру, епідемії, епізоотії, режим воєнного, надзвичайного стану, проведення антитерористичної операції).
Як убачається з наданої Солом'янським районним судом м. Києва інформації, до вказаного суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12014100130000038 за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України. Підготовче судове засідання у цій справі призначено на 14 год. 30 хв. 07 квітня 2016 року, у якому суд з огляду на положення п. 4 ч. 3 ст. 314 КПК України має право направити обвинувальний акт до відповідного суду для визначення підсудності у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження.
З копії обвинувального акта, наданої захисником, видно, що досудове розслідування здійснювалося СУ ГУ Національної поліції у м. Києві, у зв'язку з чим кримінальне провадження направлено для розгляду до Солом'янського районного суду м. Києва.
Крім того, доводи захисника про непідсудність кримінального провадження щодо ОСОБА_2 Солом'янському районному суду м. Києва не містять належного обґрунтування і є непереконливими.
Таким чином, підстав передбачених ч. 1 ст. 34 КПК України для передачі кримінального провадження щодо ОСОБА_2 з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, колегія суддів на даний час не вбачає, а виняткових випадків, передбачених абзацом шостим частини першої цієї ж статті, - у клопотанні не наведено.
Керуючись статтями 32, 34 КПК України,колегія суддів
п о с т а н о в и л а:
Клопотання захисника ОСОБА_1 про направлення кримінального провадження № 12014100130000038 за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України, із Солом'янського районного суду м. Києва до Овідіопольського районного суду Одеської області залишити без задоволення.
ухвала набирає законної сили з моменту проголошення й оскарженню не підлягає.
С у д д і:
|
С. Г. Дембовський
В. М. Колесниченко
В. В. Наставний
|