Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
П О С Т А Н О В А
25 березня 2016 року м. Київ
№ 5 - 2599 ск 16
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Пойда М.Ф., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Апеляційного суду Тернопільської області від 16 грудня 2015 року щодо нього, -
в с т а н о в и в :
Постановою Кременецького районного суду Тернопільської області від 02 листопада 2015 року кримінальну справу щодо ОСОБА_2 обвинуваченого за вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 190 та ч. 3 ст. 364 КК України та ОСОБА_3 за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 364 та 2 ст. 190 КК України повернуто прокурору Тернопільської області для проведення додаткового розслідування з мотивів порушення під час розслідування справи вимог ст. 22 КПК України 1960 року та неповноти і неправильності досудового слідства.
Ухвалою Апеляційного суду Тернопільської області від 16 грудня 2015 року постанову місцевого суду скасовано, справу направлено на новий судовий розгляд в Кременецький районний суд Тернопільської області.
ОСОБА_2 не погоджуючись з ухвалою апеляційного суду порушує питання про її перевірку в касаційному порядку.
Однак, касаційна скарга не може бути предметом розгляду суду касаційної інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 366 КПК України 1960 року у результаті розгляду апеляцій на постанову, ухвалену місцевим судом про направлення справи на додаткове розслідування, апеляційний суд, окрім іншого, виносить ухвалу про скасування ухвали чи постанови і повернення справи на новий судовий розгляд в суд першої інстанції. Справа повертається на новий розгляд до суду, який постановив рішення, що було скасоване.
Отже, за результатами апеляційного розгляду суд апеляційної інстанції прийняв рішення, відповідно до вимог ч. 2 ст. 366 КПК України 1960 року.
Згідно з ч. 2 ст. 383 КПК України 1960 року у касаційному порядку також можуть бути перевірені вироки місцевих судів, постанови (ухвали) цих судів у справах про застосування примусових заходів виховного чи медичного характеру, інші постанови (ухвали), які перешкоджають подальшому провадженню у справі, ухвали апеляційного суду, постановлені щодо цих вироків, постанов (ухвал), крім випадків, коли апеляційною інстанцією зазначені рішення скасовано, а справу направлено на нове розслідування чи новий судовий розгляд, а також ухвали апеляційного суду, постановлені ним в апеляційному порядку щодо видачі особи (екстрадиції).
Доводи касаційної скарги щодо однобічності або неповноти дізнання, досудового чи судового слідства, невідповідності висновків суду першої інстанції фактичним обставинам справи не є предметом розгляду суду касаційної інстанції.
Оскільки ухвала апеляційного суду в частині, в якій вона оскаржена, не перешкоджає провадженню у справі, вона не може бути предметом перевірки суду касаційної інстанції.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 388 КПК України 1960 року, пунктом 15 Перехідних положень КПК України (4651-17)
, -
п о с т а н о в и в :
Відмовити у витребуванні кримінальної справи за касаційною скаргою ОСОБА_2.
постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого суду України
з розгляду цивільних і кримінальних справ М.Ф.Пойда