ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ
З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2016року м. Київ
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
Головуючого Пойди М.Ф., суддів Кульбаби В.М. і Романець Л.А., розглянула в судовому засіданні касаційну скаргу засудженого ОСОБА_4 на ухвалу Апеляційного суду Харківської області від 22 грудня 2015 року, якою залишено без змін ухвалу Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 11 вересня 2015 року про відмову в задоволенні клопотання ОСОБА_4 про застосування Закону України "Про амністію у 2014 році" (1185-18) щодо нього, -
встановила:
Вироком Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 19 березня 2015 року ОСОБА_4 засуджено за ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 15 і ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 186 КК України та на підставі ст. 70 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки і 1 місяць.
Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 11 вересня 2015 року, залишеною без змін ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 22 грудня 2015 року ОСОБА_4відмовлено у застосуванні щодо нього Закону України "Про амністію у 2014 році" (1185-18) .
У касаційній скарзі засуджений порушує питання про незаконність ухвали Апеляційного суду Харківської області від 22 грудня 2015 року. Посилаючись на її незаконність, просить перевірити оскаржувану ним ухвалу апеляційного суду в касаційному порядку.
Перевіривши касаційну скаргу та наявні в матеріалах провадження копії оскаржуваних судових рішень, колегія суддів вважає, що у відкритті касаційного провадження слід відмовити виходячи з наступного.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК України суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 424 КПК України ухвали суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також ухвали суду апеляційної інстанції можуть бути оскаржені в касаційному порядку, якщо вони перешкоджають подальшому кримінальному провадженню, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 5 ст. 539 КПК за наслідками розгляду клопотання (подання) щодо питань, пов'язаних із виконанням вироку, суд постановляє ухвалу, яка може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Судове рішення суду апеляційної інстанції, прийняте за результатами розгляду скарги на ухвалу, якою вирішуються питання, пов'язані з виконанням вироку, не підлягає касаційному оскарженню.
Як убачається з оскаржуваного судового рішення, воно винесене в порядку виконання вироку, та не перешкоджає подальшому кримінальному провадженню, а отже не є предметом перевірки суду касаційної інстанції.
Відповідно до ч. 3 ст. 428 КПК України суд касаційної інстанції вправі відмовити у відкритті касаційного провадження з підстави, передбаченої пунктом 1 частини 2 цієї статті, без перевірки відповідності касаційної скарги вимогам ст. 427 цього Кодексу.
Враховуючи викладене та керуючись п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Відмовитиу відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_4 на ухвалу Апеляційного суду Харківської області від 22 грудня 2015 року, якою залишено без змін ухвалу Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 11 вересня 2015 року про відмову в задоволенні клопотання ОСОБА_4 про застосування Закону України "Про амністію у 2014 році" (1185-18) щодо нього.
ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДІ:
М.Ф. ПОЙДА
Л.А. РОМАНЕЦЬ
В.М. КУЛЬБАБА