Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого Кульбаби В.М.,
суддів Бех М.О., Пойди М.Ф.,
розглянула 16 лютого 2016 року в м. Києві у судовому засіданні касаційну скаргу засудженого ОСОБА_1 на вирок Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 10 серпня 2015 року та ухвалу Апеляційного суду Дніпропетровської області від 17 листопада 2015 року щодо нього, у кримінальному провадженні № 12014040750003974,
в с т а н о в и л а :
Вироком Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 10 серпня 2015 року ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 9 років.
Ухвалою Апеляційного суду Дніпропетровської області від 17 листопада 2015 року вирок суду залишено без зміни.
У касаційній скарзі засуджений не погоджується із судовими рішеннями, вважає їх незаконними та ставить питання про їх скасування.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши відповідність касаційної скарги вимогам закону, колегія суддів дійшла висновку, що її слід залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків.
Так, касаційна скарга адресується Верховному Суду України, однак, у відповідності до ст. 33 КПК України, кримінальне провадження у касаційній інстанції здійснює Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Зміст касаційної скарги повинен відповідати вимогам ст. 427 КПК
України, зокрема, у ній зазначаються вимоги особи до суду та їх обґрунтування, із зазначенням того у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення.
Разом з тим, вказаних вимог закону засудженим не дотримано.
Як убачається зі змісту касаційної скарги, ОСОБА_1 в обґрунтування незаконності судових рішень вказує на невідповідність висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження та неповноту судового розгляду, однак, вказані обставини, у відповідності до ст. 438 КПК України не можуть бути підставою для касаційного провадження.
Поміж іншого, засуджений одночасно посилається на необхідність перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами, однак, із вказаним питанням слід звертатися у межах окремого кримінального провадження у порядку передбаченому Главою 34 КПК України (4651-17) .
Доводів на обґрунтування допущених судами першої та апеляційної інстанцій істотних порушень вимог кримінального процесуального закону, неправильного застосування закону України про кримінальну відповідальність (ст.ст. 412- 413 КПК України) та вказівок на те чому призначене засудженому покарання є явно несправедливим через суворість (ст. 414 КПК України), касаційна скарга не містить.
Більше того, ОСОБА_1 не ставить питання про скасування чи зміну судових рішень, які ним оскаржуються у відповідності до положень ст. 436 КПК України та не долучає їх копій, завірених у відповідності до вимог інструкції з діловодства у судах загальної юрисдикції.
Зазначені обставини позбавляють суд касаційної інстанції можливості вирішити питання про відкриття касаційного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 429 КПК України суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених статтею 427 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення касаційної скарги без руху, в якій зазначаються недоліки касаційної скарги і встановлюється строк, необхідний для їх усунення, що не може перевищувати п'ятнадцяти днів з дня одержання копії ухвали особою, яка подала скаргу.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 429 КПК України, колегія суддів,
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу засудженого ОСОБА_1 на вирок Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 10 серпня 2015 року та ухвалу Апеляційного суду Дніпропетровської області від 17 листопада 2015 року щодо нього, у кримінальному провадженні № 12014040750003974 залишити без руху.
Для усунення недоліків встановити засудженому п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
У разі не усунення недоліків касаційної скарги, залишеної без руху, в установлений строк, така скарга повертається особі, яка її подала.
ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
Бех М.О.
Пойда М.Ф.
Кульбаба В.М.