Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2016 року м. Київ
|
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого Крещенка А. М., суддів Пузиревського Є. Б., Шибко Л. В.,
розглянувши в судовому засіданні касаційну скаргу представника потерпілої ОСОБА_4 - ОСОБА_5 на вирок Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 28 липня 2015 року та ухвалу Апеляційного суду Дніпропетровської області від 11 листопада 2015 року щодо ОСОБА_6,
В С Т А Н О В И Л А:
Вироком Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 28 липня 2015 року ОСОБА_6 засуджено за ст. 128 КК України до покарання у виді обмеження волі на строк 1 рік.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_6 звільнено від відбування призначеного покарання, встановлено іспитовий строк 2 роки та покладено обов'язки передбачені ст. 76 КК України.
Вирішено питання щодо судових витрат у провадженні.
Ухвалою Апеляційного Дніпропетровської області від 11 листопада 2015 року зазначений вирок районного суду залишено без зміни.
У касаційній скарзі представник потерпілої порушує питання про перегляд оскаржуваних судових рішень в касаційному порядку.
Перевіривши касаційну скаргу, долучені до неї документи, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху на таких підставах.
Відповідно до ч. 1 ст. 429 КПК України суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених ст. 427 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення касаційної скарги без руху, в якій зазначаються недоліки касаційної скарги і встановлюється строк, необхідний для їх усунення, що не може перевищувати п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, яка подала касаційну скаргу.
Згідно з ч. 2 ст. 427 КПК України у касаційній скарзі, зокрема, зазначаються: обґрунтування вимог особи, яка подала касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення; вимоги особи, яка подає касаційну скаргу, до суду касаційної інстанції.
Зі змісту касаційної скарги вбачається, що представник потерпілої ОСОБА_5 посилається на неповноту судового розгляду та невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи, що відповідно до ч. 1 ст. 438 КПК України не є предметом розгляду суду касаційної інстанції.
Представником потерпілої також не враховано, що за змістом ч. 1 ст. 433 КПК України суд касаційної інстанції не має права досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в оскаржуваному судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Касаційна скарга не містить конкретної вимоги щодо оскаржуваних судових рішень, яка б узгоджувалася з положеннями ст. 436 КПК України та виходить за межі компетенції ст. 437 КПК України.
Враховуючи викладене, представнику потерпілої слід зазначити вимогу щодо оскаржуваних судових рішень, яка має узгоджуватися з положеннями ст. 436 КПК України, обґрунтувати її з урахуванням положень ч. 1 ст. 438 цього ж Кодексу.
Також, відповідно до вимог п. 2 ч. 2 ст. 427 КПК України касаційна скарга представника потерпілої не містить поштової адреси, номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти.
Крім того, усупереч положенням ч. 5 ст. 427 КПК України до касаційної скарги не додано копій оскаржуваних судових рішень, оформлених належним чином (прошнурованих, пронумерованих та засвідчених відбитком гербової печатки суду), як це передбачено п. 13.7. Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах м. Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 173 (v0173750-13)
.
Вказані порушення перешкоджають вирішенню питання про відкриття касаційного провадження.
Залишення касаційної скарги без руху не перешкоджає відкриттю касаційного провадження за умови усунення зазначених у цій ухвалі недоліків, якщо скарга надійде у межах строку, визначеного у ст. 426 КПК України, або не пізніше п'ятнадцятиденного строку з дня одержання копії ухвали про залишення касаційної скарги без руху (заявник має підтвердити, що він не пропустив цей строк при повторному зверненні до суду).
Керуючись ч. 1 ст. 429 КПК України, колегія суддів
ПОСТАНОВИЛА:
Касаційну скаргу представника потерпілої ОСОБА_4-ОСОБА_5 на вирок Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 28 липня 2015 року та ухвалу Апеляційного суду Дніпропетровської області від 11 листопада 2015 року щодо ОСОБА_6 залишити без руху.
Встановити представнику потерпілої ОСОБА_5 п'ятнадцятиденний строк для усунення зазначених недоліків з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог суду касаційна скарга буде повернута особі, яка її подала.
ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
|
А. М. Крещенко
Є. Б. Пузиревський
Л. В. Шибко
|