Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 лютого 2016 року м. Київ
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого Франтовської Т.І.,
суддів Лагнюка М.М., Літвінова Є.В.,
розглянувши касаційну скаргу захисника ОСОБА_1 в інтересах засудженого ОСОБА_2 на вирок Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 24 липня 2015 року на ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 20 жовтня 2015 року у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за № 12014050150002919,
встановила:
Вироком Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 24 липня 2015 року ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 121 КК України та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі та стягнуто на користь потерпілого ОСОБА_3 50 000,00 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди.
Ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 20 жовтня 2015 року апеляційну скаргу захисника ОСОБА_1 залишено без задоволення, а вирок Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 24 липня 2015 року - без змін.
Не погодившись з вищевказаними судовими рішеннями захисник засудженого ОСОБА_2 звернувся з касаційною скаргою в якій просить скасувати вирок Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 24 липня 2015 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 20 жовтня 2015 року, та призначити новий розгляд у суді першої інстанції.
Перевіривши відповідність касаційної скарги вимогам ст. 427 КПК України, колегія суддів дійшла висновку, що касаційну скаргу слід залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 427 КПК України касаційна скарга підписується особою, яка її подає. Якщо касаційну скаргу подає захисник, представник потерпілого, до неї додаються оформлені належним чином документи, що підтверджують його повноваження відповідно до вимог цього Кодексу.
Згідно ст. 50 КПК України повноваження захисника на участь у кримінальному провадженні підтверджується:
- свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю;
- ордером, договором із захисником або дорученням органу (установи) уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
У порушення вимог вказаного закону, ОСОБА_1 до скарги не додано свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, договір укладений із захисником або доручення органу (установи) уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, на підтвердження його повноважень захисника.
Підстави для скасування або зміни оскаржуваних рішень касаційним судом, визначено у ст. 438 КПК України. Відповідно до ч. 2 ст. 438 КПК України при вирішенні питання про наявність зазначених у частині першій цієї статті підстав суд касаційної інстанції має керуватися статтями 412-414 цього Кодексу.
Подана скарга містить ретельний опис подій у провадженні із висновками про їх невідповідність фактичним обставинам. Однак, у касаційній скарзі не зазначено, які істотні порушення кримінального процесуального закону чи неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність допущені судами при розгляді даного провадження, які можуть бути предметом касаційного розгляду.
Невідповідність висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження, неналежна, на думку захисника, оцінка доказів не є предметом розгляду суду касаційної інстанції.
Відповідно до ст. 429 КПК України, суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених статтею 427 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення касаційної скарги без руху, в якій зазначаються недоліки касаційної скарги і встановлюється строк, необхідний для їх усунення, що не може перевищувати п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, яка подала касаційну скаргу.
Керуючись ст. 429 КПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Касаційну скаргу захисника ОСОБА_1 залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків касаційної скарги - 5 (п'ять днів) з дня її отримання.
Роз'яснити, що касаційна скарга повертається, якщо особа не усунула недоліки касаційної скарги, яку залишено без руху, в установлений строк.
Судді:
Т.І. Франтовська
М.М. Лагнюк
Є.В. Літвінов