Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 лютого 2016 року м. Київ
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого Франтовської Т.І.,
суддів Літвінова Є.В., Тельнікової І.Г.,
розглянувши касаційну скаргу захисника ОСОБА_1 в інтересах засудженого ОСОБА_2 на ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 10 листопада 2015 року у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12014170040002994,
встановила:
Вироком Октябрського районного суду м. Полтави від 10 квітня 2015 року ОСОБА_2 було визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.4 ст. 187 КК України та призначено покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Ухвалою Апеляційного суду Полтавської області від 10 листопада 2015 року апеляційну скаргу захисника ОСОБА_1 залишено без задоволення, а вирок Октябського районного суду м. Полтави від 10 квітня 2015 року - без змін.
Не погодившись з ухвалою Апеляційного суду Полтавської області від 10 листопада 2015 року ОСОБА_1 звернувся з касаційною скаргою в якій просить змінити вищевказану ухвалу застосувавши ст. 69 КК України та призначити покарання у виді 5 років позбавлення волі.
Перевіривши відповідність касаційної скарги вимогам ст. 427 КПК України, колегія суддів дійшла висновку, що касаційну скаргу слід залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 427 КПК України у скарзі зазначаються:
- судове рішення, що оскаржується;
- вимоги особи, яка подає касаційну скаргу, до суду касаційної інстанції.
Зазначені вимоги закону ОСОБА_1 не виконані. Вимоги щодо результатів розгляду касаційної скарги не конкретизовані, як того вимагає ст. 436 КПК України, оскільки захисник просить змінити ухвалу суду апеляційної інстанції, однак не ставить питання щодо вироку суду першої інстанції, в той же час в тексті касаційної скарги вказує, що судами не взято до уваги певні факти.
Крім того, згідно з ч. 5 ст. 427 КПК України до касаційної скарги додаються копії судових рішень, які оскаржуються.
В порушення вимог вказаного закону до касаційної скарги не додано копію вироку суду першої інстанції, оформленої належним чином, як це передбачено п. 13.7. Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах м. Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 173 (v0173750-13) . Оформлену належним чином копію вироку можна отримати в суді першої інстанції.
Відповідно до ст. 429 КПК України, суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених статтею 427 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення касаційної скарги без руху, в якій зазначаються недоліки касаційної скарги і встановлюється строк, необхідний для їх усунення, що не може перевищувати п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, яка подала касаційну скаргу.
Керуючись ст. 429 КПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Касаційну скаргу захисника ОСОБА_1 залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків касаційної скарги - 5 (п'ять днів) з дня її отримання.
Роз'яснити, що касаційна скарга повертається, якщо особа не усунула недоліки касаційної скарги, яку залишено без руху, в установлений строк.
Судді:
Т.І. Франтовська
Є.В. Літвінов
І.Г. Тельнікова