Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2016 року м. Київ
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах
Вищого спеціалізованого суду України
з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого Сахна Р. І.,
суддів: Крещенка А. М., Пузиревського Є. Б.,
розглянувши в судовому засіданні касаційну скаргу засудженого
ОСОБА_1 на вирок Апеляційного суду Рівненської області від
26 листопада 2015 року,
в с т а н о в и л а:
Як вбачається з інформації, що міститься в провадженні за скаргою, вироком Рівненського міського суду Рівненської області від 14 квітня 2015 року, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, засуджено за ч. 3 ст. 185 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки. На підставі ст. 75 КК ОСОБА_1 звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком тривалістю 2 роки 6 місяців та з покладенням на нього обов'язків, передбачених ч. 1 ст. 76 КК.
26 листопада 2015 року Апеляційний суд Рівненської області, під час розгляду кримінального провадження за апеляційною скаргою прокурора, в частині призначення покарання ОСОБА_1 скасував вирок районного суду і постановив новий, яким ОСОБА_1 визнав винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК та призначив йому покарання за цим законом у виді позбавлення волі на строк 3 роки.
В решті вирок місцевого суду залишено без змін.
У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1, не оспорюючи доведеності винуватості та правильності кваліфікації своїх дій, просить призначити йому покарання із застосуванням ст. 69 КК . Обґрунтовуючи свої вимоги, засуджений посилається на неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, та невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого внаслідок суворості.
Перевіривши касаційну скаргу на відповідність вимогам ст. 427 КПК, колегія суддів дійшла висновку, що скаргу слід залишити без руху, встановивши скаржнику строк для усунення недоліків.
Слід зазначити, що викладені у скарзі вимоги до суду касаційної інстанції не відповідають змісту ст. 436 КПК, яка визначає повноваження суду касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги.
Відповідно до ч. 5 ст. 427 КПК до касаційної скарги додаються копії судових рішень, які оскаржуються.
Однак усупереч цим вимогам кримінального процесуального закону та п. 13.7. Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 173 (v0173750-13) (копії мають бути прошиті, пронумеровані та скріплені гербовою печаткою суду) засуджений до поданої ним касаційної скарги не долучивзавірену належним чином копію оскаржуваного судовогорішення.
Оскільки касаційна скарга не відповідає вимогам, передбаченим ст. 427 КПК, колегія суддів вважає за необхідне на підставі ч. 1 ст. 429 КПК залишити скаргу без руху та встановити строк для усунення допущених недоліків, що не може перевищувати п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, яка подала касаційну скаргу.
Враховуючи викладене та керуючись ч. 1 ст. 429 КПК, колегія суддів
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу засудженого ОСОБА_1 залишити без руху і встановити йому строк для усунення недоліків - п'ятнадцять днів із дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання ухвали касаційну скаргу буде повернуто скаржнику.
ухвала оскарженню не підлягає.
С у д д і :
Р. І. Сахно
А. М. Крещенко
Є. Б. Пузиревський