Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2016 року м. Київ
|
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах
Вищого спеціалізованого суду України
з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого Сахна Р. І.,
суддів: Крещенка А. М., Пузиревського Є. Б.,
розглянувши в судовому засіданні касаційну скаргу захисника засудженого
ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на вирок Кременчуцького районного суду Полтавської області від 05 серпня 2015 року та ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 15 жовтня 2015 року,
в с т а н о в и л а:
За вироком Кременчуцького районного суду Полтавської області від 05 серпня 2015 року, залишеним без змін апеляційним судом, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, засуджено за
ч. 2 ст. 289 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 роки без конфіскації майна, яке є його власністю. На підставі ч. 4 ст. 70 КК за сукупністю злочинів остаточно ОСОБА_1 визначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років 1 місяць без конфіскації майна.
У касаційній скарзі захисник ОСОБА_2, посилаючись на неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність та невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого внаслідок суворості, просить скасувати вирок місцевого суду щодо ОСОБА_1 і справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Перевіривши касаційну скаргу на відповідність вимогам ст. 427 КПК, колегія суддів дійшла висновку, що скаргу слід залишити без руху, встановивши скаржнику строк для усунення недоліків.
Згідно з пунктами 4, 5 ст. 427 КПК касаційна скарга повинна містити обґрунтування заявлених скаржником вимог із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судових рішень та вимоги особи, що подає скаргу.
Однак всупереч наведеним положенням процесуального закону у поданій скарзі не міститься обґрунтування необхідності скасування ухвали апеляційного суду на підставах, передбачених ч. 1 ст. 438 КПК, з огляду на положення статей 413, 414, 419 цього Кодексу та зважаючи на приписи ст. 50 КК. Крім того, викладені у скарзі вимоги до суду касаційної інстанції не відповідають змісту ст. 436 КПК, яка визначає повноваження суду касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги.
Оскільки касаційна скарга не відповідає вимогам, передбаченим ст. 427 КПК, колегія суддів вважає за необхідне на підставі ч. 1 ст. 429 КПК залишити скаргу без руху та встановити строк для усунення допущених недоліків, що не може перевищувати п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, яка подала касаційну скаргу.
Відповідно до ч. 5 ст. 427 КПК до касаційної скарги додаються копії судових рішень, які оскаржуються.
Однак усупереч цим вимогам кримінального процесуального закону та п. 13.7. Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 173 (v0173750-13)
(копії мають бути прошиті, пронумеровані та скріплені гербовою печаткою суду) захисник до поданої нею касаційної скарги не долучила завірені належним чином копії оскаржуваних судових рішень.
Враховуючи викладене та керуючись ч. 1 ст. 429 КПК, колегія суддів
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу захисника ОСОБА_2 залишити без руху і встановити їй строк для усунення недоліків - десять днів із дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання ухвали касаційну скаргу буде повернуто скаржнику.
ухвала оскарженню не підлягає.
С у д д і :
|
Р. І. Сахно
А. М. Крещенко
Є. Б. Пузиревський
|