ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ
З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2015 року м. Київ
|
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі колегії:
головуючого Вільгушинського М. Й.,
суддів: Колесниченка В. М., Мороза М. А.,
розглянувши в судовому засіданні касаційну скаргу засудженого ОСОБА_1 на судові рішення щодо нього,
в с т а н о в и в:
Із матеріалів, доданих до скарги, убачається, що вироком Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 28 січня 2014 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду Сумської області від 08 квітня 2014 року, ОСОБА_1 засуджено за ч. 1 ст. 115 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 10 років.
Ухвалою Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 24 вересня 2015 року залишено без задоволення заяву ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами вищевказаного вироку місцевого суду щодо нього.
Ухвалою Апеляційного суду Сумської області від 26 листопада 2015 року вказану ухвалу місцевого суду від 24 вересня 2015 року залишено без змін.
За змістом касаційної скарги ОСОБА_1 посилається на незаконність судових рішень щодо нього та зазначає вимогу про їх перевірку судом касаційної інстанції.
Проте касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду, оскільки не відповідає вимогам ст. 427 КПК України.
Відповідно до пунктів 3, 4, 5 ч. 2 ст. 427 КПК України у касаційній скарзі зазначаються судові рішення, що оскаржуються, обґрунтування вимог особи, яка подала касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення, а також вимоги особи до суду касаційної інстанції.
При цьому, згідно зі ст. 438 КПК України підставою для скасування або зміни судових рішень можуть бути лише істотне порушення кримінального процесуального закону, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого, при вирішенні питання про наявність яких суд касаційної інстанції має керуватися статтями 412 - 414 КПК України.
Так, у скарзі ОСОБА_1 конкретно не зазначає про те, які судові рішення мають бути предметом перевірки суду касаційної інстанції, не наводить обґрунтованих доводів щодо їх незаконності відповідно до положень ст. 438 КПК України, та не порушує питання про прийняття рішення, передбаченого ст. 436 КПК України.
Також усупереч ч. 3 ст. 427 КПК України у касаційній скарзі засуджений не зазначив, чи бажає він брати участь у касаційному розгляді.
Враховуючи наведене та керуючись ч. 1 ст. 429 КПК України,
п о с т а н о в и в:
Касаційну скаргу засудженого ОСОБА_1 залишити без руху та надати для усунення вказаних недоліків п'ятнадцятиденний строк із дня отримання ухвали.
Касаційна скарга буде повернута ОСОБА_1, якщо не буде усунуто недоліків касаційної скарги в установлений строк.
ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Судді:
|
М. Й. Вільгушинський
В. М. Колесниченко
М. А. Мороз
|