Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2015 року м. Київ
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого Пузиревського Є. Б., суддів Єлфімова О. В., Сахна Р. І., розглянувши касаційну скаргу захисника ОСОБА_1 на вирок Апеляційного суду Донецької області від 27 жовтня 2015 року щодо ОСОБА_2,
В С Т А Н О В И Л А:
Вироком Краснолиманського міського суду Донецької області від 11 червня 2015 року ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 186 КК України виправдано.
Вироком Апеляційного суду Донецької області від 27 жовтня 2015 року зазначений вирок місцевого суду скасовано та постановлено новий, відповідно до якого ОСОБА_2 засуджено за ч. 1 ст. 186 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 850 грн.
У касаційній скарзі захисник ОСОБА_1 порушує питання про скасування оскаржуваного вироку апеляційного суду щодо ОСОБА_2 та призначення нового розгляду в суді апеляційної інстанції..
Перевіривши касаційну скаргу, долучені до неї документи, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху на таких підставах.
Відповідно до ч. 1 ст. 429 КПК України суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених ст. 427 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення касаційної скарги без руху, в якій зазначаються недоліки касаційної скарги і встановлюється строк, необхідний для їх усунення, що не може перевищувати п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, яка подала касаційну скаргу.
Згідно з ч. 2 ст. 427 КПК України у касаційній скарзі, зокрема, зазначаються: судове рішення, що оскаржується; обґрунтування вимог особи, яка подала касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення; вимоги особи, яка подає касаційну скаргу, до суду касаційної інстанції.
Однак, усупереч вимогам ч. 2 ст. 427 КПК України зі змісту касаційної скарги захисника не вбачається в чому виразилися порушення, допущені судом апеляційної інстанцій при розгляді кримінального провадження щодо ОСОБА_2, та які відповідно до ч. 1 ст. 438 КПК України є підставами для скасування або зміни оскаржуваного судового рішення, а також у чому полягали саме такі порушення, не наведено конкретних доводів і аргументів в обґрунтування незаконності оскаржуваного вироку апеляційного суду.
Посилання ОСОБА_1 на невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи та неповноту судового розгляду відповідно до ч. 1 ст. 438 КПК України не є предметом розгляду суду касаційної інстанції.
Вказані порушення перешкоджають вирішенню питання про відкриття касаційного провадження.
Залишення касаційної скарги без руху не перешкоджає відкриттю касаційного провадження за умови усунення зазначених у цій ухвалі недоліків, якщо скарга надійде у межах строку, визначеного у ст. 426 КПК України, або не пізніше п'ятнадцятиденного строку з дня одержання копії ухвали про залишення касаційної скарги без руху (заявник має підтвердити, що він не пропустив цей строк при повторному зверненні до суду).
Керуючись ч. 1 ст. 429 КПК України, колегія суддів
П О С Т А Н О В И Л А:
Касаційну скаргу захисника ОСОБА_1 на вирок Апеляційного суду Донецької області від 27 жовтня 2015 року щодо ОСОБА_2 залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 п'ятнадцятиденний строк для усунення зазначених недоліків з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог суду касаційна скарга буде повернута особі, яка її подала.
ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: Є. Б. Пузиревський
О. В. Єлфімов
Р. І. Сахно