ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ
З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2015 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
Головуючого Пойди М.Ф.,
суддів Зубара В.В., Романець Л.А.,
розглянула касаційну скаргу засудженого ОСОБА_1 на вирок Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 28 травня 2015 року та ухвалу Апеляційного суду Луганської області від 05 серпня 2015 року щодо нього,
в с т а н о в и л а :
Вироком Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 28 травня 2015 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки.
На підставі ст. 75 КК України, ОСОБА_1 звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки та покладенням на нього обов'язків, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 76 КК України.
Ухвалою Апеляційного суду Луганської області від 05 серпня 2015 року вирок суду залишено без змін.
У касаційній скарзі засуджений не погоджується із судовими рішеннями постановленими відносно нього, вважає їх незаконними.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши відповідність касаційної скарги вимогам закону, колегія суддів дійшла висновку, що її слід залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків.
Зміст касаційної скарги повинен відповідати вимогам ч. 2 ст. 427 КПК України, зокрема, у ній зазначаються обґрунтування вимог особи, із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення.
Разом з тим, вказаних вимог закону засудженим не дотримано.
Касаційна скарга ОСОБА_1 не містить обґрунтувань допущених судом першої та апеляційної інстанцій істотних порушень вимог кримінального процесуального закону, неправильного застосування закону України про кримінальну відповідальність (ст.ст. 412- 413 КПК України) та доводів щодо несправедливості призначеного йому покарання через суворість (ст. 414 КПК України).
Що стосується доводів касаційної скарги про невідповідність висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження, то вони не можуть бути підставою для перегляду судового рішення у касаційному порядку, з огляду на положення ст. 438 КПК України.
Крім того, всупереч до ч. 6 ст. 427 КПК України, до касаційної скарги не долучено її копій з додатками в кількості необхідній для надіслання всім сторонам кримінального провадження.
Поміж іншого, подана касаційна скарга має не повний текст, оскільки її текст на першій сторінці не має логічного продовження на наступній.
Зазначені недоліки позбавляють колегію суддів можливості прийняти відповідне процесуальне рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 429 КПК України суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених статтею 427 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення касаційної скарги без руху, в якій зазначаються недоліки касаційної скарги і встановлюється строк, необхідний для їх усунення, що не може перевищувати п'ятнадцяти днів з дня одержання копії ухвали особою, яка подала скаргу.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 429 КПК України, колегія суддів,
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу засудженого ОСОБА_1 на вирок Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 28 травня 2015 року та ухвалу Апеляційного суду Луганської області від 05 серпня 2015 року щодо нього залишити без руху.
Для усунення недоліків встановити засудженому п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
У разі не усунення недоліків касаційної скарги, залишеної без руху, в установлений строк, така скарга повертається особі, яка її подала.
ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
Зубар В.В.
Романець Л.А.
Пойда М.Ф.