ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ
З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2015 року м. Київ
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого Кульбаби В. М.,
суддів Зубара В. В., Пойди М. Ф.,
розглянувши в судовому засіданні подання Апеляційного суду Волинської області про направлення кримінального провадження № 42015030000000026 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 375, ч. 1 ст. 366 КК України, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,
в с т а н о в и л а:
До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшло подання Апеляційного суду Волинської області про направлення кримінального провадження № 42015030000000026 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 375, ч. 1 ст. 366 КК України, з Луцького міськрайонного суду Волинської області до іншого суду в межах юрисдикції різних апеляційних судів, оскільки обвинувачений працює на посаді судді вказаного суду, а з огляду на положення ч. 2 ст. 32 КПК України, кримінальне провадження щодо обвинувачення судді не може здійснюватися тим судом, в якому обвинувачений обіймає посаду судді.
Учасникам судового провадження було вчасно повідомлено про день та час розгляду подання, проте в судове засідання вони не з'явилися, що не перешкоджає його розгляду. Заперечень та клопотань про відкладення дати розгляду подання не надійшло.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши наведені у поданні доводи та матеріали кримінального провадження, колегія суддів дійшла висновку, що подання підлягає задоволенню на таких підставах.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 32 КПК України кримінальне провадження щодо обвинувачення судді у вчиненні кримінального правопорушення не може здійснюватися тим судом, у якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді. Якщо згідно з частиною першою
цієї статті кримінальне провадження стосовно судді має здійснюватися тим судом, у якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді, кримінальне провадження здійснює суд, найбільш територіально наближений до суду, в якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді, іншої адміністративно-територіальної одиниці (Автономної Республіки Крим, області, міста Києва чи Севастополя).
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 34 цього Кодексу кримінальне провадження може бути передано на розгляд до іншого суду, якщо обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, до Луцького міськрайонного суду Волинської області 16 жовтня 2015 року надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 42015030000000026 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 375, ч. 1 ст. 366 КК України. Постановою Верховної Ради України "Про обрання суддів" від 22 вересня 2011 року № 3782-VI (3782-17) ОСОБА_1 обрано безстроково на посаду судді Луцького міськрайонного суду Волинської області.
З огляду на викладене та враховуючи те, що найбільш територіально наближеним судом у межах юрисдикції різних апеляційних судів до Луцького міськрайонного суду Волинської області, у якому також можливо сформувати належний склад суду, є Рівненський міський суд Рівненської області, колегія суддів вважає за необхідне задовольнити подання апеляційного суду та направити кримінальне провадження щодо ОСОБА_1 саме до цього суду.
Керуючись статтями 32, 34 КПК України, колегія суддів
п о с т а н о в и л а:
Подання Апеляційного суду Волинської області задовольнити.
кримінальне провадження № 42015030000000026 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 375, ч. 1 ст. 366 КК України, направити до Рівненського міського суду Рівненської області для розгляду по суті.
ухвала набирає законної сили з моменту проголошення й оскарженню не підлягає.
С у д д і :
В. М. Кульбаба
В. В. Зубар
М. Ф. Пойда