Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2015 року м. Київ
|
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючої Широян Т. А.,
суддів: Марчук Н. О., Матієк Т. В.,
розглянувши в судовому засіданні клопотання обвинуваченого ОСОБА_1 про направлення кримінального провадження № 12013240080000684 за його обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України, з Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області до іншого суду в межах юрисдикції різних апеляційних судів,
в с т а н о в и л а:
Обвинувачений ОСОБА_1 звернувся із клопотанням до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ про направлення кримінального провадження за його обвинуваченням з Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області до іншого суду в межах юрисдикції різних апеляційних судів. Вказує на те, що значна частина суддів різних інстанцій Хмельницької області приймала участь у кримінальному провадженні відносно нього під час досудового розслідування або розглядала кримінальне провадження, у зв'язку з чим об'єктивний та неупереджений розгляд цього провадження судами Хмельницької області є неможливим. Також, зазначає, що у садах Хмельницької області неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду кримінального провадження щодо нього.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши доводи, наведені у клопотанні, дослідивши долучені до нього матеріали, колегія суддів дійшла висновку, що воно не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження може бути передано на розгляд до іншого суду, якщо: до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності; після задоволення відводів (самовідводів) чи інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду; обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; ліквідовано суд, який здійснював судове провадження.
Крім того, до початку судового розгляду у виняткових випадках кримінальне провадження з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження може бути передано на розгляд іншого суду за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків, а також у разі неможливості здійснювати відповідним судом правосуддя (зокрема, надзвичайні ситуації техногенного або природного характеру, епідемії, епізоотії, режим воєнного, надзвичайного стану, проведення антитерористичної операції).
Жодної із вищенаведених підстав для направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів клопотання обвинуваченого не містить.
Доводи обвинуваченого про можливість упередженого та необ'єктивного розгляду кримінального провадження щодо нього у судах Хмельницької області є безпідставними, оскільки ґрунтуються виключно на особистих переконаннях обвинуваченого та відповідно до кримінального процесуального закону не є підставою для направлення кримінального провадження до іншого суду.
Також, твердження ОСОБА_1, що в судах Хмельницької області неможливо утворити склад суду для судового розгляду кримінального провадження щодо нього є неспроможними, оскільки як вбачається з наявної у суді касаційної інстанції інформації, ухвалою колегії суддів Апеляційного суду Хмельницької області від 11 вересня 2015 року було задоволено подання голови Славутського міськрайонного суду Хмельницької області та кримінальне провадження щодо ОСОБА_1 направлено до Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області, після надходження кримінального провадження до вказаного суду автоматизованою системою розподілу судових справ для його розгляду визначено суддю Мазур Н. В.
Враховуючи викладене та положення ч. 5 ст. 34 КПК України в якій зазначено, що спори про підсудність між судами не допускається, колегія суддів вважає, що підстав передбачених ч. 1 ст. 34 КПК України, для передачі кримінального провадження щодо ОСОБА_1 з Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області до іншого суду в межах юрисдикції різних апеляційних судів немає.
Керуючись ст. 34 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_1 про направлення кримінального провадження № 12013240080000684 за його обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України, з Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області до іншого суду в межах юрисдикції різних апеляційних судів залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
С у д д і :
|
Т. А. Широян
Н. О. Марчук
Т. В. Матієк
|