ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ
З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ
Ухвала
Іменем України
3 грудня 2013 року м. Київ
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду
цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого Шилової Т.С., суддів: при секретарі Єлфімова О.В., Животова Г.О., Гладкіх Л.М., розглянувши у судовому засіданні кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12012060250000076, за обвинуваченням
ОСОБА_5,
ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 раніше судимого:
1) 17 листопада 1998 року за ч. 3 ст. 140, ч. 1 ст. 145 КК України (у редакції 1960) до позбавлення волі на 3 роки, з іспитовим терміном 2 роки;
2) 12 липня 2000 року за ч. 3 ст. 81, ч. 2 ст. 17 ч. 3 ст. 81, ч. 1 ст. 89, ст. 42, ст. 43 КК України (у редакції 1960) до позбавлення волі на 3 роки 6 місяців;
3) 7 жовтня 2008 року за ч. 3 ст. 15 ч. 2 ст. 186 КК України до позбавлення волі на 2 роки;
14 травня 2010 року звільнився з місць позбавлення волі, судимість не погашена,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
за участю прокурора Сорокіної Є.А.
в с т а н о в и л а
Ухвалою Овруцького районного суду Житомирської області від 3 січня 2013 року кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, провадженням закрито у зв'язку з відмовою представника потерпілого від обвинувачення.
На зазначену ухвалу прокурор подав апеляційну скаргу, яку ухвалою Апеляційного суду Житомирської області від 8 лютого 2013 року було повернуто.
У касаційній скарзі заступник прокурора Житомирської області ставить питання про скасування ухвали апеляційного суду і призначення нового розгляду у суді апеляційної інстанції. Стверджує, що ухвала апеляційного суду незаконна, оскільки винесена з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, зокрема положень ст. 116 КПК України. Зазначає, що скарга подана ним в останній день встановленого строку апеляційного оскарження, який сплинув 10 січня 2013 року, що підтверджує квитанцією "Укрпошти".
Повертаючи скаргу апеляційний суд зазначив, що відповідно до вимог ст. 395 КПК України ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена протягом 7 днів з дня її проголошення. Однак, скаргу на ухвалу від 3 січня 2013 року прокурор подав лише 15 січня 2013 року, тобто з пропуском установленого строку, а питання про його поновлення не порушив.
Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора на підтримку касаційної скарги, перевіривши матеріали кримінального провадження та обговоривши наведені у скарзі доводи, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню на таких підстав.
Як убачається з матеріалів кримінального провадження, суддя апеляційного суду належним чином перевірив наявність передбачених кримінальним процесуальним законом підстав для відкриття апеляційного провадження та, дійшовши висновку, що скаржник при подачі апеляційної скарги пропустив встановлений ст. 395 КПК України строк, обґрунтовано повернув її апелянту.
Як правильно зазначив апеляційний суд, скарга подана прокурором 15 січня 2013 року є такою, що подана з пропуском семиденного строку апеляційного оскарження. Прохання про його поновлення скарга не містить, а тому відповідно до ст. 399 КПК України підлягає поверненню.
Твердження прокурора про те, що скаргу до апеляційного суду було направлено 10 січня 2013 року не підтверджується наданими до касаційної скарги документами, оскільки долучена квитанція "Укрпошти" про направлення рекомендованого листа до Овруцького районного суду не містить відомостей про зміст поштового відправлення, а також відсутнє рекомендоване повідомлення про його вручення.
З огляду на те, що доводи касаційної скарги і матеріали кримінального провадження не містять вказівок на порушення вимог кримінального процесуального закону, які були би підставами для зміни або скасування судового рішення, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга прокурора задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 433, 434, 436 КПК України, колегія суддів,
у х в а л и л а:
Ухвалу Апеляційного суду Житомирської області від 8 лютого 2013 року про повернення апеляційної скарги залишити без зміни, а касаційну скаргу заступника прокурора Житомирської області - без задоволення.
ухвала суду касаційної інстанції оскарженню не підлягає.
С у д д і:
Т.С. Шилова
О.В. Єлфімов
Г.О. Животов