ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ
З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних
і кримінальних справ у складі:
головуючого Мороза М.А.,
суддів: Крижановського В.Я., Чуйко О.Г.,
за участю прокурора Матюшевої О.В.,
розглянула у судовому засіданні 24 січня 2013 року в м. Києві кримінальну справу за касаційною скаргою заступника прокурора Автономної Республіки Крим на постанову Київського районного суду м. Сімферополя від 31 травня 2012 року, якою
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
громадянина України, не судимого,
за злочин, передбачений ч. 2 ст. 190 КК України, звільнено від кримінальної відповідальності на підставі ст. 47 КК України, а провадження у справі закрито.
Вирішено питання щодо речових доказів.
В апеляційному порядку постанова суду першої інстанції не переглядалась.
ОСОБА_1 скоїв злочин за таких обставин.
ОСОБА_1 01 лютого 2012 року, обіймаючи посаду радника голови Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з палива, енергетики та інноваційної політики, знаходячись в адміністративному приміщенні комітету, маючи корисливий умисел, зловживаючи довірою потерпілого ОСОБА_2 щодо можливості сприяти у придбанні для останнього цілісного майнового комплексу республіканського підприємства, отримав від нього 100 000 грн, що у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, завдавши таким чином значної матеріальної шкоди потерпілому.
У касаційній скарзі прокурор ставить питання про скасування постанови суду першої інстанції з направленням справи на новий судовий розгляд у зв'язку з істотним порушенням вимог кримінально-процесуального закону через те, що в постанові суду не вказано про доведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України. Крім того, посилається й на неправильне застосування кримінального закону, а саме ст. 47, оскільки судом не зазначено на яких умовах ОСОБА_1 передається на поруки колективу, без чого вважає виконання постанови неможливим.
До початку розгляду колегією суддів касаційної скарги у кримінальній справі щодо ОСОБА_1 прокурором була відкликана подана ним касаційна скарга, а іншими учасниками судового розгляду постанова суду першої інстанції у касаційному порядку не оскаржувалась.
Заслухавши доповідь судді, думку прокурора, який не заперечував проти закриття касаційного провадження у справі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційне провадження підлягає закриттю.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 396 КПК України у разі відкликання касаційної скарги касаційний суд постановляє ухвалу про закриття касаційного провадження, якщо іншими учасниками судового процесу судове рішення не було оскаржене в касаційному порядку.
Виходячи з наведеного, колегія суддів дійшла висновку, що касаційне провадження у даній справі підлягає закриттю.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 396 КПК України 1960 року та пунктом 15 розділу ХІ Перехідних положень КПК України (4651-17) , колегія суддів
ухвалила:
касаційне провадження за касаційною скаргою заступника прокурора Автономної Республіки Крим на постанову Київського районного суду м. Сімферополя від 31 травня 2012 року щодо ОСОБА_1 закрити.
Судді: М.А. Мороз В.Я. Крижановський О.Г. Чуйко