Львівський апеляційний адміністративний суд
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2012 р. Справа № 76806/11/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Олендера І.Я.
суддів: Довгої О.І., Савицької Н.В.,
при секретарі Ігнатович Ю.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 09 лютого 2011 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про зобов'язання здійснити перерахунок призначеної пенсії, виходячи із заробітної плати з урахуванням суми матеріальної допомоги -,
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача УПФУ в м. Івано-Франківську, в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у перерахунку призначеної пенсії у відповідності до Закону України «Про державну службу» (3723-12) та зобов'язання здійснити перерахунок призначеної пенсії, виходячи із заробітної плати з урахуванням суми матеріальної допомоги.
В обґрунтування позовних вимог зазначила, що з 02.09.2009 їй призначено пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» (3723-12) . При визначенні розміру пенсії відповідачем не враховано матеріальну допомогу на соціально-побутові потреби та на оздоровлення, отриману нею за період 2007-2009 роки в розмірі 18871,54 грн. На її заяву про перерахунок пенсії із урахуванням сум отриманої матеріальної допомоги, відповідач своїм листом від 13.08.2010 відмовив у зарахуванні отриманих сум матеріальної допомоги в суму заробітної плати для обчислення розміру, мотивуючи тим, що така не є складовою заробітної плати державного службовця. Таку позицію відповідача вважає неправомірною, оскільки матеріальна допомога за вказаний період носила постійний характер, в обов'язковому порядку виплачувалася не більше одного разу на рік та з неї утримано збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Враховуючи наведене, та оскільки дії відповідача суперечать ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788, ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058, ст. 33 абз.7, ст.37 Закону України «Про державну службу» в редакції Закону від 16.01.2003 №432-ІV (432-15) , Постанові №268 від 09.03.2006 (268-2006-п) «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» із змінами та доповненнями, просить суд Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську Івано-Франківської області з дня отримання довідки про підтвердження нарахування та виплату матеріальної допомоги, а саме з 13.08.2010 провести перерахунок раніше призначеної пенсії, включивши в суму заробітної плати для обчислення пенсії матеріальну допомогу. Зобов'язати відповідача при подальших перерахунках розміру пенсії відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» враховувати матеріальну допомогу.
Постановою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 09 лютого 2011 року в задоволені позову було відмовлено.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, позивачем оскаржено його в апеляційному порядку, оскільки вважає, що постанова прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. З огляду на викладене, апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги повністю.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала вимоги апеляційної скарги, та просить таку задовольнити.
Представник відповідача УПФУ в м. Івано-Франківську в судове засідання не явився, тому апеляційний розгляд проведено у його відсутності, відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України.
Заслухавши доповідь судді Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, пояснення позивача, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду без змін з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 отримує пенсію за віком (по стану здоров'я) з 02.09.2009 року, згідно Закону України «Про державну службу» (3723-12) . Стаж на державній службі становить 14 років 4 місяці 22 дні.
З довідки ДПІ в м. Іван-Франківську від 13.08.2010 вбачається, що за час роботи з 01.11.2007 року по 31.08.2009 року їй була виплачена матеріальна допомога на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових потреб в сумі 18871,54 грн., з якої утримано внески на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державного службовця складається із посадового окладу, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Частиною 7 зазначеної норми передбачено, що умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Згідно ч. 2 ст. 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% від сум їх заробітної плати на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії.
Загальний порядок визначення середньомісячного заробітку для обчислення пенсії встановлений ст. 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (у редакції на час призначення та перерахунку пенсії заявника), за правилами частини 1 якої середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсій береться ( за вибором того, хто звернувся за пенсіє): за 24 останніх календарних місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом
всієї трудової діяльності перед зверненням за пенсією, незалежно від наявних перерв у роботі.
Частиною 1 статті 66 цього Закону встановлено, що у заробіток для обчислення пенсії включається всі види оплати праці, на які за діючими правилами нараховуються страхові внески, крім виплат одноразового характеру, не обумовлених діючою системою оплати праці ( компенсація за невикористану відпустку, вихідна допомога та інші), перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України.
Відтак, правильним є висновок суду першої інстанції про необґрунтованість вимог щодо визнання протиправними дій відповідача по не включенню до складу заробітної плати для призначення та перерахунку пенсії матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових потреб, оскільки враховуючи, положення ст. 33 Закону України «Про державну службу», вказана допомога не входить до складу заробітної плати державного службовця та є разовою виплатою.
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційних скарг не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.
Керуючись ч. 3 ст. 160, ст. 195, ст. 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 09 лютого 2011 року по справі № 2а-2314/2011- без змін.
Ухвала набирає законної сили негайно після проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20-ти днів після набрання нею законної сили, а уразі складення такої в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України, протягом того ж строку з часу складення в повному обсязі.
Головуючий суддя : Олендер І.Я. Судді: Довга О.І. Савицька Н.В.
Ухвала в повному обсязі складена 13.11.2012 року.