Угода
між Урядом України, Урядом Російської Федерації та Кабінетом Міністрів Республіки Білорусь про співробітництво і кооперацію в галузі створення і виробництва хімічних волокон і технологічного обладнання для їх випуску
Дата підписання: 17.10.1994
Дата набуття чинності: 17.10.1994
Уряд України, Уряд Російської Федерації, Кабінет Міністрів Республіки Білорусь, які надалі іменуються Сторонами,
враховуючи першорядну важливість виробництва хімічних волокон для забезпечення стійкої роботи текстильної, легкої, гумотехнічної та інших соціально значущих галузей промисловості,
визнаючи вирішальну роль прямої науково-технічної і виробничої взаємодії господарюючих суб'єктів різних форм власності в стабілізації економіки своїх держав,
виходячи з необхідності створення сприятливих умов для співробітництва галузей, які займаються виробництвом і розробкою хімічних та натуральних волокон і створенням обладнання для їх випуску,
домовились про нижченаведене:
Стаття 1
Сторони зберігатимуть і розвиватимуть співробітництво і кооперацію між галузями, підприємствами та організаціями, зайнятими виробництвом хімічних волокон і обладнання для їх випуску, на основі багатосторонніх і двосторонніх програм та проектів, ефективно використовуючи структуру і спеціалізацію науково-дослідних і проектно-конструкторських організацій, що склалася.
Сторони визнають Міждержавну компанію по створенню і виробництву обладнання для хімічних волокон та ниток (компанію "Формаш") транснаціональною економічною структурою, що має статус юридичної особи на території держав Сторін.
Стаття 2
Сторони вживуть заходів щодо забезпечення державної підтримки інноваційної, виробничої, інвестиційної і зовнішньоторговельної діяльності господарюючих суб'єктів, зайнятих створенням і виробництвом хімічних волокон та обладнання для їх випуску, з метою задоволення потреб Сторін.
Стаття 3
Сторони вважають створення нової техніки і технології виробництва хімічних і натуральних волокон одним із пріоритетних напрямів у розвитку їх економіки.
Сторони визнали за необхідне розробити порядок фінансування та використання результатів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт зі створення обладнання для виробництва хімічних волокон і ниток, здійснюваних у рамках міждержавних багатосторонніх і двосторонніх програм розвитку та освоєння виробництва цієї техніки. Сторони створять для цього робочі групи з компетентних фахівців.
Стаття 4
Сторони сприятимуть розвитку контрактної форми розробки нових видів обладнання для конкретних підприємств, передаючи до їх розпорядження позабюджетні кошти згідно із законодавством Сторін.
Стаття 5
Сторони сприятимуть наданню передбачених їх законодавством і міждержавними угодами пільг стосовно товарів і послуг при кооперації в галузі створення і виробництва хімічних волокон і обладнання для їх випуску.
Стаття 6
Сторони погодились покласти на компанію "Формаш" функції головної організації зі створення і виробництва обладнання для хімічних волокон, координації єдиної науково-технічної та інвестиційної політики в цій галузі, а також організації виконання цієї Угоди.
Сторони доручають компанії "Формаш" розробку та реалізацію міждержавних багатосторонніх і двосторонніх програм і проектів створення і освоєння випуску обладнання для виробництва хімічних волокон і ниток.
Стаття 7
Сторони підтримуватимуть розвиток ефективних форм спільної науково-технічної, виробничої і підприємницької діяльності господарюючих суб'єктів, що добровільно створили компанію "Формаш".
Стаття 8
З метою координації науково-технічної, виробничої і фінансової діяльності учасників компанії "Формаш" створюється спостережна рада з представників Сторін.
Статус і чисельний склад цієї ради будуть визначені окремою угодою.
Стаття 9
Сторони вважають за необхідне надалі створити в установленому порядку на базі компанії "Формаш" Міждержавну фінансово-промислову групу по техніці та технології виробництва хімічних і натуральних волокон. При цьому установчі документи, мета і діяльність фінансово-промислової групи не суперечитимуть чинному законодавству Сторін.
Стаття 10
До цієї Угоди можуть приєднатися уряди будь-яких держав, якщо вони поділяють викладені в ній мету і принципи.
Стаття 11
Ця Угода укладається на необмежений термін, набуває чинності з моменту її підписання і залишатиметься чинною для кожної із Сторін доти, доки одна з них не повідомить письмово кожну Сторону про свій намір припинити участь в Угоді не менше, ніж за один рік до виходу з неї.
Після припинення дії цієї Угоди її умови застосовуються до всіх контрактів і договорів, укладених в період дії цієї Угоди і не виконаних до моменту припинення її дії.
Стаття 12
Зміни і доповнення до цієї Угоди здійснюються на основі домовленості Сторін і оформлюються протоколом.
Вчинено в м.Москві 17 жовтня 1994 року в трьох дійсних примірниках, кожний українською, російською та білоруською мовами, причому всі тексти мають однакову силу.
За Уряд України (підпис)
За Уряд Російської Федерації (підпис)
За Кабінет Міністрів Республіки Білорусь (підпис)